Namn Klubb Simning Cykel Löpning Tid
1 Tomas Gustavsson Kalmar RC Triathlon 52:00 4.56:58 3.16:44 9.05:44
2 Lars Mattsson Stöcke TS Järnet 46:45 5.01:47 3.13:48 9.02:22
3 Magnus Jonsson Stockholmspolisens IF-Triathlon 54:56 5.54:19 3.57:37 10.46:54
4 Jan Lundström Sundbybergs IK 52:00 5.06:56 3.18:13 9.17:11
5 Örjan Sandler IFK Strömsund 56:08 5.21:31 3.30:00 9.47:41
6 Jonas Blom Team F7 46:45 5.06:38 3.38:35 9.31:58
7 Clas Myrestam Stockholm City Triathlon 45:19 6.13:12 3.45:33 10.44:06
8 Jan Wahlberg Sundbybergs IK 45:19 5.09:32 3.49:05 9.43:58
9 Jens Andersson I2 IF Triathlon 52:00 5.28:18 3.29:02 9.49:22
10 Fredrik Näsström Gröna Budet IF 52:00 5.12:23 3.47:38 9.52:03
11 Jonas Colting Team B3IT 43:36 5.19:44 3.55:17 9.58:39
12 Håkan Jönsson Kristianstads Triathlon 45:19 6.05:59 3.59:46 10.51:06
13 Johan Lindberg NKK Triathlon 57:53 6.02:48 3.36:35 10.37:18
14 Erik Björkman Kristianstads Triathlon 57:53 5.58:19 3.50:12 10.46:26
15 Bernhard Hirschauer Norra Stockholm Endurance 58:30 5.48:44 3.41:21 10.28:37
16 Göran Durge Stockholmspolisens IF-Triathlon 57:14 5.51:43 3.57:34 10.46:33
17 Kalle Svensson Stockholmspolisens IF-Triathlon 59:00 6.13:33 4.34:34 11.47:09
18 Kenneth Westerberg Stockholmspolisens IF-Triathlon 57:14 5.53:12 4.30:27 11.20:55
19 Joakim Wallen Triathlon Syd 57:53 6.02:43 3.43:28 10.44:06
20 Johan Andersen Kalmar RC Triathlon 58:30 5.30:12 4.25:07 10.53:51
21 Marcus Einarsson Alingsås CK 1.04:10 5.54:19 3.57:37 10.48:25
22 Leif Götesson Elmhults SC 52:00 5.56:36 4.02:40 10.51:18
23 Lars Ericsson IFK Helsingborg 45:19 6.14:19 4.00:42 11.00:22
24 Mikael Suni Kalmar RC Triathlon 1.06:28 6.13:11 4.46:20 12.06:01
25 Torbjörn Sandler Vattudalens LDK 59:00 5.52:35 4.21:29 11.13:06
26 Lasse Jönsson Västerås Triathlon 57:14 6.13:14 4.12:44 11.23:14
27 Magnus Svahn Säters IF 1.07:17 5.54:04 4.23:28 11.24:51
28 Tomas Johansson Avesta SS Triathlon 1.04:10 6.19:34 4.03:51 11.27:37
29 Niklas Lehammer Fredrikshof IF CK 43:32 6.15:03 4.33:27 11.32:04
30 Per Wengström IK Utby 52:00 6.34:51 4.07:46 11.34:39
31 Jan-Olov Andersson LK Nyköpings Runners 1.12:27 6.28:58 4.00:46 11.42:13
32 Michael Caroni Stockholm City Triathlon 1.08:37 7.06:37 5.15:05 13.30:31
33 Fredrik Eklind Skövde FK 1.18:00 6.17:12 4.17:01 11.52:15
34 Sammy Celay Team F7 58:30 6.12:38 4.44:02 11.55:12
35 Kjell Emanuelsson Kvarnsveden Triathlon 1.00:50 6.14:20 5.12:20 12.27:32
36 Rolf Särström Älta IF 1.43:15 6.42:31 4.03:06 12.28:54
37 Håkan Peterson Triathlon Väst 1.06:28 6.28:50 5.03:43 12.39:03
38 Bo Johansson Triathlon Väst 1.18:00 7.03:41 5.24:00 13.45:43
39 Urban Apell Team F7 1.24:00 7.16:54 4.09:59 12.50:55
40 P-O Danielsson Stora Tuna IK 1.06:28 7.11:12 4.39:44 12.57:26
41 Nils Emanuelsson Kvarnsveden Triathlon 1.04:41 6.31:41 5.22:06 12.58:30
42 Fredrik Borg Team F7 53:00 6.33:39 5.44:49 13.11:30
43 Rune Johansson Triathlon Väst 1.00:50 6.26:19 5.44:20 13.11:31
44 Leif Claesson Hestra IF 1.06:28 7.12:46 5.02:40 13.21:56
45 Svante Grävare Triathlon Väst 1.09:31 7.14:21 5.22:19 13.46:13
46 Mats Claesson IK Hakarpspojkarna 1.19:00 7.18:34 5.10:24 13.48:00
47 Christophe Johner Triathlon Väst 1.19:00 7.05:06 5.36:24 14.00:32
48 Hans Gerremo Kalmar Simsällskap 1.32:47 7.04:46 5.27:41 14.05:16
49 Henrik Sundelöf Ericsson IK 1.19:00 7.33:03 5.13:52 14.05:57
50 Clas Aronsson Triathlon Syd 1.35:06 7.22:58 5.19:26 14.17:32
51 Humphrey Siesage Stockholmsposten IK 1.42:10 7.26:47 5.19:44 14.28:43
52 Sabine Lang Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.00:50 6.03:59 3.35:02 10.39:53
53 Teddy Andersson Triathlon Väst 51:37 5.52:21 3.47:50 10.31:50
54 Christer Svantesson Vi som springer 1.24:43 6.30:12 5.15:55 13.10:52
55 Lars Olvén 3 City Triathlon 57:53 6.10:21 4.15:55 11.24:11