Namn Klubb Simning Cykel Löpning Tid
1 Peter Larsson Kalmar RC Triathlon 1.17:38 5.49:35 4.38:45 11.58:54
2 Björn Stenbrink Eskilstuna IK Triathlon 1.16:09 5.47:02 4.04:04 11.18:00
3 Andreas Gustavsson Kalmar RC Triathlon 1.21:15 6.03:02 4.26:29 11.58:48
4 Viktoria Johnsson Kalmar RC Triathlon 1.18:39 6.33:11 4.44:08 12.45:07
5 Johan Strömwall TV Zell Am See 1.14:03 5.27:53 4.09:41 10.58:38
6 Magnus  Orrebrant Triathlon Väst 1.31:51 6.17:36 4.37:55 12.37:46
7 Henrik Törn Seven Triathlon 1.07:37 5.08:29 3.40:08 10.02:43
8 Elinor Krock Mark Allen Online 1.32:32 7.03:30 4.30:36 13.18:18
9 Philip Berglöf Lidingö Triathlon 1.10:58 5.51:49 4.16:05 11.28:31
10 Marcus Larsson Gotlands IdrottsCenter 1.08:39 5.43:53 4.12:32 11.16:29
11 Mikael Nelker Terrible Tuesdays Triathlon 1.10:12 5.04:52 3.24:26 9.47:31
12 Åsa Lundström KLUBB SAKNAS 1.06:43 5.11:42 3.13:33 9.36:22
13 Lars Barnekow Terrible Tuesdays Triathlon 1.14:26 5.27:11 3.23:16 10.16:19
14 Johan Nyberg Väsby SS Triathlon 1.05:29 5.17:34 3.16:00 9.46:12
15 Annika Åström UBSS Triathlon 1.09:43 7.22:26 4.31:35 13.13:24
16 Markus Hagberg Stockholm City Triathlon 1.10:57 5.08:58 3.59:44 10.28:07
17 Jörgen Olsson Stockholmspolisens IF-Triathlon 2.03:50 6.45:51 5.28:56 14.37:13
18 Fredrik Åström Terrible Tuesdays Triathlon 1.18:29 6.04:50 4.10:55 11.44:18
19 Johan Kärner Dalregementets IF 1.12:28 4.57:00 3.12:50 9.27:59
20 Sara Asp Heleneholms IF Tri Team 1.13:18 6.15:37 3.44:11 11.20:23
21 Anette Dahlberg AXA Sports Club 1.04:34 6.48:59 4.12:02 12.16:05
22 Jonnie Pettersson Norrköping Triathlon 1.46:21 6.54:46 5.27:38 14.23:05
23 Dino Pjanic Simklubben RAN 1.25:22 5.47:31 4.01:36 11.25:18
24 Bibben Nordblom Puppy TS 1.09:50 6.27:26 4.08:15 11.52:31
25 Magnus Bäckstedt Pontyclun 1.16:06 4.58:40 4.46:56 11.12:13
26 Henrik Blåder KLUBB SAKNAS 1.21:13 5.20:34 3.53:20 10.45:14
27 Johan Agestam Östersund 1.27:37 6.39:29 5.01:51 13.22:30
28 Anna Hellström Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.33:10 6.50:46 4.06:29 12.39:05
29 Ola Blomgren IS Göta 1.36:20 7.17:00 5.52:28 15.03:12
30 Susanne Lorinder Österskär 1.45:57 7.06:32 4.35:18 13.40:18
31 Gustav Holstein Kalmar RC Triathlon 1.16:54 6.04:49 4.42:07 12.14:40
32 Pär Renman Terrible Tuesdays Triathlon 1.22:05 5.25:40 4.19:11 11.16:32
33 Jessica Åhlund Halmstad Triathleterna 1.06:46 6.33:25 4.41:34 12.29:06
34 Karin Willebrand Nacka 1.40:30 6.55:00 5.09:44 13.58:08
35 Jonas Thomander Falkenberg 1.19:54 5.55:35 4.42:47 12.06:24