Namn Klubb Simning Cykel Löpning Tid
1 Pär Fransson Karlskrona Simsällskap 1.19:47 5.35:04 4.30:05 11.34:00
2 Magnus Lageson IK Wilske 1.13:53 6.21:24 4.27:16 12.18:30
3 Mikael Åhlund Kalmar RC Triathlon 1.12:01 5.43:48 3.45:22 10.51:52
4 Carl-Emil Bengtsson 338 Småland Triathlon & Multisport 1.11:27 5.36:49 3.42:28 10.45:41
5 Greger Wahlstedt Stockholm City Triathlon 1.22:09 7.05:52 4.15:57 13.10:07
6 Jan  Wallin IK Fyris Triathlon 1.17:50 6.17:26 3.55:16 11.44:14
7 Crister  Löfgren Aktivut 1.18:57 5.47:58 3.56:24 11.17:42
8 Charlotta Nilsson Puppy TS 58:49 5.47:17 3.59:06 10.56:18
9 Reymar Dahlin Triathlon Väst 1.25:00 7.13:25 5.41:45 14.38:01
10 Petter Sandelin TwinPeaks Triathlonklubb 1.10:23 5.27:37 3.19:16 10.05:26
11 Jan Thorsson Halmstad Garnisons IF 1.44:33 6.24:13 4.09:59 12.30:24
12 Thomas Stade Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.20:23 7.14:44 5.35:28 14.24:58
13 Jan Richardsson Triathlon Syd 1.27:09 6.31:56 4.37:00 12.53:34
14 Mikael Magnusson Falköpings CK 1.41:16 5.38:52 3.51:21 11.32:36
15 Manne Evander Triathlon Syd 1.00:02 6.18:03 4.24:57 11.51:33
16 Juan Carlos Pla Lopez Stockholm City Triathlon 1.29:16 7.02:41 5.00:36 13.48:33
17 Emanuel Bjärkhed IK Wilske 1.07:40 6.18:57 3.39:52 11.17:00
18 Klas Wallström Karlskrona Simsällskap 1.11:41 5.55:12 3.45:00 11.03:34
19 Per Roslund IK Wilske 1.09:42 5.32:17 3.23:17 10.15:15
20 Filip Gustafsson Elmhults Sportclub 1.15:11 6.20:31 5.19:48 13.09:14
21 Anders Hellman Uppsala 1.46:29 7.14:04 4.53:15 14.08:53
22 Julian Håkansson Trollhättans SOK Triathlon 1.35:54 8.26:03 4.07:55 14.22:51
23 Tobias Gyhlenius AXA Sports Club 1.26:42 6.51:28 4.44:42 13.19:54
24 Tore Stigbrand Stöcke TS Järnet 1.42:50 6.56:41 5.43:00 14.40:13
25 Camilla Franks KLUBB SAKNAS 1.28:21 6.40:52 4.10:21 12.32:15
26 Henrik Franklin KLUBB SAKNAS 1.16:43 7.10:13 4.00:00 12.43:21
27 Magnus Viking Örebro AIK Triathlon 1.27:41 6.41:39 4.10:53 12.38:18
28 Ola Rembe AXA Sports Club 1.22:06 6.53:13 5.00:39 13.37:11
29 Bobo Karlsson Lidingö Triathlon 1.28:33 7.37:09 4.43:21 14.14:59
30 Cecilia Brindsjö KLUBB SAKNAS 1.27:37 7.28:46 5.09:53 14.22:59
31 Bibben Nordblom Puppy TS 1.04:54 6.07:46 3.57:48 11.18:05
32 Charlie Edlund Knivsta 1.20:36 6.48:43 5.08:53 13.40:07
33 Ola Sundh Knivsta 1.25:24 7.15:54 5.29:35 14.36:30
34 Johan Söderlund Terrible Tuesdays Triathlon 1.04:02 5.33:45 3.53:57 10.41:15
35 Johan Agestam Östersund 1.14:45 6.39:43 4.29:34 12.38:02
36 Fredrik Ekström Bjärnum 1.20:09 5.50:12 3.50:44 11.13:59
37 Christian Thorgerzon Frösön 1.11:40 6.04:07 4.09:19 11.42:09
38 Johan Granath Terrible Tuesdays Triathlon 1.06:57 5.48:54 3.50:04 11.01:42
39 Behdad Banian Bromma 1.11:03 6.17:24 3.56:08 11.37:04
40 Magnus Julin Örebro 1.17:56 6.19:04 3.54:45 11.47:42
41 Niclas Hedin Sundbyberg 1.06:24 6.37:16 4.06:03 12.01:58
42 Linus Oleander Göteborg 1.04:29 6.13:43 4.35:40 12.07:39
43 Erik Hellstam Stockholm 1.27:11 6.17:38 4.10:07 12.14:24
44 Olivier Rieu Bromma 1.19:40 6.30:28 4.10:54 12.14:52
45 Christoffer Andersson Malmö 1.27:06 6.50:02 4.09:46 12.39:16
46 Fredrik Wigerslott Ingarö 1.22:18 6.43:21 4.39:23 13.11:02
47 Gustav Karlsson Stockholm 1.19:43 6.25:59 5.34:03 13.35:57
48 Thomas Althin Limhamn 1.21:37 7.24:35 4.32:11 13.37:05
49 Christophe Ginguené Göteborg 1.14:01 6.50:53 5.33:05 13.56:13
50 Adam Wiman Nacka 1.58:44 7.57:21 5.21:52 15.31:18