Namn Klubb Simning Cykel Löpning Tid
1 Magnus Kalen Kalmar RC Triathlon 1.04:57 5.00:29 3.56:21 10.05:22
2 Bernhard Hirschauer Norra Stockholm Endurance 1.18:53 5.46:39 4.21:18 11.36:28
3 Kalle Svensson Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.20:18 6.00:37 4.42:29 12.14:59
4 Lasse Jönsson Västerås Triathlon 1.15:54 5.54:22 4.32:08 11.53:26
5 Joakim Nilsson Säters IF 1.07:59 6.05:19 4.16:44 11.39:50
6 Ted Ås Team Tenant & Partner 55:57 4.26:07 3.04:01 8.28:40
7 Magnus Arvidsson Lidan Tri Club 1.06:03 5.23:12 4.17:26 10.52:40
8 Martin Flinta Triathlon Väst 1.00:02 4.32:41 3.16:30 8.52:51
9 Andreas Forsberg Falu SS 1.24:17 5.47:42 4.29:54 11.51:35
10 Greger Sundin Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.13:09 5.17:09 3.51:05 10.25:09
11 Marcus Thim Tidaholm 1.16:59 6.13:39 4.29:36 12.11:24
12 Christer Sterving Ramlösa 1.17:04 5.57:44 5.18:43 12.43:58
13 Carl Nordbeck Roden Triathlon Club 1.07:56 5.18:51 5.10:46 11.44:48
14 Lena Karlsson Eskilstuna IK Triathlon 1.17:02 5.39:02 4.55:20 11.55:45
15 Kenneth Forsberg Kalmar RC Triathlon 1.17:53 6.18:11 4.49:39 12.33:19
16 Stefan Johansson Kalmar RC Triathlon 1.33:39 5.38:54 5.09:58 12.31:27
17 Tyrone Johansson Växjö Löparklubb 1.36:56 5.54:51 5.34:27 13.16:58
18 Martin Sandell Friskis & Svettis Kungsbacka 1.27:21 6.50:00 5.04:55 13.37:25
19 Christer Beckard Lidingö Triathlon 1.20:16 5.27:06 4.25:35 11.18:53
20 Christer Svantesson Vi som springer 1.47:52 6.03:56 4.39:07 12.42:30
21 Fredrik Svanberg Västerås Triathlon 1.04:44 5.00:17 3.26:06 9.35:22
22 Håkan Pärsson IS Göta 1.16:53 5.23:28 3.40:36 10.25:39
23 Johan Fogelberg Stockholm Långdistansklubb 1.24:51 6.11:16 4.20:36 12.08:09
24 Kari Martens Team Kungälv IS 1.20:00 5.34:09 4.48:57 11.51:29
25 Lennart Nilsson Löparfolket Kosta 1.27:48 6.49:44 4.48:57 13.17:34
26 Patrik Isegran Triathlon Väst 1.14:49 5.47:02 4.09:09 11.22:19
27 Robert Malmström Eskilstuna IK Triathlon 1.09:24 5.11:44 4.26:55 10.52:53
28 Finn Borg Tyresö SS 1.05:02 5.01:31 3.39:58 9.50:54
29 Mats Magnusson Triathlon Väst 1.03:29 5.28:28 3.58:54 10.35:10
30 Kaj Munk Team Kungälv IS 1.17:56 4.58:56 3.50:50 10.12:51
31 Dan Samson Tyresö SS 1.15:00 5.32:30 3.54:15 10.45:56
32 Helena Kvapil Stockholm City Triathlon 1.16:37 5.51:32 3.50:06 11.03:11
33 Carl Lindgren Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.28:59 5.40:56 3.59:35 11.14:06
34 Niclas Persson Epsilon UC Syd 1.27:22 5.29:00 4.28:46 11.29:49
35 Marcus Lindroth MOB IF 1.12:46 5.06:01 4.17:28 10.42:31
36 Johan Tullare Ironmaniac Triathlon Club 1.48:23 7.09:19 6.06:54 15.09:34
37 Jan Castlin Stockholm Långdistansklubb 2.01:13 6.49:14 5.43:16 14.50:21
38 Kent Linne Bäckhammars Bruk 1.41:35 6.33:58 6.24:10 14.50:21
39 Andreas Gustavsson Kalmar RC Triathlon 1.15:45 5.27:01 4.30:03 11.16:39
40 Daniel Malmström Eskilstuna IK Triathlon 1.18:04 5.53:35 5.12:58 12.28:46
41 Britta Alstad Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.22:28 6.18:15 5.22:54 13.08:58
42 Kent Åberg Kalmar RC Triathlon 1.21:22 5.41:04 6.19:50 13.28:40
43 Peter Oom Triathlon Väst 1.03:54 5.06:11 3.16:06 9.29:39
44 Clas Björling Dalregementets IF 1.01:13 4.34:02 2.47:40 8.26:24
45 Sten Orsvärn Stockholm City Triathlon 1.10:18 5.16:41 3.43:06 10.13:14
46 Robert Åkesson Kristianstads Triathlon 1.17:03 5.08:32 3.30:18 9.59:29
47 Andreas Magnusson Triathlon Väst 1.15:19 5.12:36 6.22:13 12.56:26
48 Sofia Peterson Triathlon Väst 1.15:16 5.56:52 5.09:11 12.28:25
49 Peter Agelii Väsby SS Triathlon 1.14:08 5.13:20 3.23:22 9.54:31
50 Bengt Nilsson Triathlon Syd 1.16:41 5.57:07 5.02:38 12.23:55
51 Lennart Alexander Stockholm City Triathlon 1.15:10 5.36:09 4.52:27 11.47:57
52 Håkan Brewitz Västerås Triathlon 1.09:25 5.35:53 4.59:20 11.49:57
53 Mikael Bergqvist 338 Småland Triathlon & Multisport 1.16:56 5.10:39 3.47:09 10.18:36
54 David Näsvik Stockholmspolisens IF-Triathlon 59:51 4.32:36 3.13:34 8.48:32
55 Andreas Andersson Eskilstuna IK Triathlon 1.23:09 5.21:48 4.22:25 11.12:02
56 Johan Bjelke Vallentuna CK Triathlon 1.14:06 5.08:31 4.07:02 10.33:04
57 Johan Granfors Triathlon Väst 1.06:17 5.33:36 4.41:54 11.26:13
58 Karin Uhlin Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.11:25 5.37:07 4.13:27 11.07:22
59 Christine Wageborn Triathlon Väst 1.14:48 5.14:47 4.13:33 10.49:42
60 Peter Dahl Karlshamns Simklubb 1.05:58 4.43:56 3.27:25 9.20:57
61 Rui Reis Södertälje Triathlonklubb 1.15:11 5.30:37 4.09:27 10.59:26
62 Bo Dahlen Triathlon Väst 1.37:10 6.01:47 5.34:25 13.22:07
63 Antti Antonov Tyresö SS 58:55 4.48:53 2.58:03 8.48:47
64 Jonas Sköldberg Länsförsäkringar IF 1.13:18 5.11:55 3.56:03 10.29:21
65 Mikael Rappe Väsby SS Triathlon 1.14:31 5.27:05 3.22:20 10.11:01
66 Magnus Lageson IK Wilske 1.08:53 5.24:59 4.12:51 10.52:30
67 Stefan Lidén IS Göta 1.35:17 6.05:22 4.41:29 12.34:45
68 Björn Fredriksson IK Hakarpspojkarna 1.18:05 5.30:42 4.26:10 11.18:20
69 Eva Nyström FK Herkules Triathlon 1.03:20 4.49:21 3.14:12 9.09:17
70 Gunnar Bergmark 338 Småland Triathlon & Multisport 1.09:34 6.09:42 4.40:46 12.04:11
71 Peter Peinzger Triathlon Syd 1.27:13 5.33:39 4.15:23 11.22:07
72 Yngve Frederich Glasriket RC 1.31:11 6.01:51 5.48:08 13.32:05
73 Martin Broms IF Broms Triteam 1.13:13 5.07:00 4.02:27 10.27:09
74 Magnus Jägerman Triathlon Väst 1.17:06 5.51:33 4.26:14 11.40:49
75 Claes Gustafsson Västerås Triathlon 1.17:51 5.50:45 4.37:46 12.03:53
76 Johan af Bjur IK Hakarpspojkarna 1.24:50 5.43:06 4.37:56 11.49:57
77 Viktoria Johnsson Kalmar RC Triathlon 1.09:15 5.31:50 4.14:11 10.59:57
78 Sara Elfving Karlshamns Simklubb 1.22:31 6.12:01 5.57:19 13.40:40
79 Johan Lindberg Triathlon Väst 1.02:58 5.24:12 3.40:41 10.11:12
80 Magnus Neij Kristianstads Triathlon 1.10:36 4.53:31 3.42:57 9.51:36
81 Jon Deliv Heleneholms IF Tri Team 54:32 6.07:39 5.22:00 12.32:18
82 Gustaf Risling Stockholm City Triathlon 1.53:35 6.15:46 6.10:20 14.28:16
83 Jonas Lindkvist Triathlon Väst 1.04:57 4.43:56 3.27:39 9.19:21
84 Björn Ericsson Nässjö SLS Triathlon 1.09:02 5.44:53 4.45:13 11.44:42
85 Daniel Runemalm Heleneholms IF Tri Team 1.12:28 5.17:44 3.45:44 10.19:31
86 Rickard Schuber Stockholm City Triathlon 1.08:19 5.14:10 4.33:52 11.00:18
87 Henry Puttonen AXA Sports Club 1.27:04 6.28:11 4.50:29 12.54:48
88 Lena Marklund Norrtälje SK/Triathlon 1.41:22 6.23:21 4.58:46 13.10:40
89 Mikael Kleberg Örebro AIK Triathlon 1.06:28 5.05:13 3.38:35 9.54:50
90 Henrik Ankarsund I2 IF Triathlon 1.25:09 6.04:23 6.52:47 14.35:28
91 Kristian Hallsten Triathlon Syd 1.06:11 4.31:48 3.03:17 8.44:06
92 Pontus Lindberg Cykelcity triathlon 57:51 4.53:45 3.02:21 8.56:42
93 Filip Larsen Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.02:09 4.47:25 3.42:25 9.35:01
94 Andreas Carlsson Östgöta Helikopter SK & IF 1.15:06 5.58:26 5.00:28 12.20:08
95 Jonas Gunnarsson IK Hakarpspojkarna 1.17:01 5.57:26 5.05:26 12.26:27
96 Fredrik Schriever-Abeln Halmstad Triathleterna 54:05 5.00:11 3.36:16 9.33:39
97 Jens Apelgren Lidingö Triathlon 1.10:53 6.01:16 4.56:27 12.17:17
98 Torbjörn Wolffram Triathlon Väst 53:13 5.00:30 3.47:44 9.44:45
99 Nils Holmström Stockholm City Triathlon 1.31:23 6.05:28 5.13:04 12.55:49
100 Maria Clementz Halmstad Triathleterna 1.09:28 6.57:11 4.09:46 12.21:20
101 Stina Franzon Qwarnsvedens Triathlonklubb 1.20:22 5.32:39 5.33:05 12.31:08
102 Angela Valcic Västerås Triathlon 1.29:04 6.31:01 5.43:55 13.51:01
103 Anders Malm Linköpings Triathlonklubb 1.18:47 5.02:48 3.35:10 10.01:09
104 Hans Sandström Väsby SS Triathlon 1.11:26 5.58:26 4.29:28 11.47:01
105 Fredrik Zillén Stockholm City Triathlon 1.26:42 5.49:52 4.47:58 12.11:07
106 Kristofer Svensson Kalmar RC Triathlon 1.19:58 5.32:39 4.52:17 11.49:31
107 Finn Rosenqvist Stockholm City Triathlon 1.11:30 5.38:24 4.58:10 11.53:43
108 Göran Axén Norrtälje SK/Triathlon 1.21:02 6.10:06 5.45:27 13.25:27
109 Joakim Lidfeldt Kalmar Simsällskap 1.33:03 6.03:02 4.03:00 11.52:31
110 Susanna Isegran Triathlon Väst 1.19:46 5.46:10 4.09:08 11.22:19
111 Wim Timmermans KLUBB SAKNAS 1.04:59 5.03:58 4.30:21 10.45:12
112 Maria Trönell IS Göta 1.11:27 5.48:36 5.04:25 12.09:30
113 Lennart Moberg Stockholmspolisens IF-Triathlon 54:30 5.01:59 3.20:19 9.19:49
114 Magnus Magnoy Heleneholms IF Tri Team 1.06:20 4.53:31 3.46:21 9.49:21
115 Per-Anders Edh FK Herkules Triathlon 1.10:27 4.48:18 3.54:45 9.56:29
116 Marcus Hultgren Stockholm City Triathlon 1.02:48 4.56:39 3.28:16 9.30:24
117 Christoffer Wikman Stockholm City Triathlon 1.02:48 5.29:44 3.54:03 10.29:54
118 Johan Lafin Mölndal Outdoor IF 1.15:03 5.59:16 5.24:57 12.44:12
119 Thomas Lundberg Karlskrona Simsällskap 55:21 5.02:36 5.18:37 11.21:48
120 David Jern IS Göta 1.30:27 5.53:19 4.13:57 11.41:44
121 Fredrik Hallsten Karlskrona Simsällskap 1.09:59 5.10:02 3.14:40 9.37:15
122 Per Kummetz Tyresö SS 1.08:04 5.38:39 4.00:11 10.51:45
123 Ola Gustafsson Tranås SS Triathlon 1.17:39 5.35:33 3.14:54 10.16:49
124 Per Aviander I2 IF Triathlon 1.20:43 5.19:05 3.45:58 10.28:39
125 Kjell Lindblom Eskilstuna IK Triathlon 1.20:50 6.04:08 3.55:53 11.30:22
126 Lars Adolfsson Stockholm City Triathlon 1.32:27 6.06:48 4.36:01 12.21:34
127 Ola Langvall 338 Småland Triathlon & Multisport 1.16:21 5.54:00 4.22:59 11.39:15
128 Mari Tjerneld Stockholm Långdistansklubb 1.57:32 6.32:29 4.33:21 13.15:35
129 Monica Sjans Qwarnsvedens Triathlonklubb 1.17:49 6.36:42 6.01:50 14.03:08
130 Magnus Argus Kalmarpolisens IF 1.17:50 5.51:52 4.27:27 11.43:58
131 Mikael Åhlund Kalmar RC Triathlon 1.29:37 4.56:36 3.55:06 10.26:31
132 Dennis Nilsson Norrköping Triathlon 1.05:03 4.56:19 3.39:35 9.44:10
133 Tobias Tyberg Roden Triathlon Club 1.23:27 5.37:29 4.31:47 11.40:17
134 Kjell Braven Södertälje Triathlonklubb 1.09:56 5.00:20 3.44:14 9.58:23
135 Jörgen Landblom Gävle Triathlonklubb 1.13:14 4.55:13 5.45:41 11.57:35
136 Björn Geideby AXA Sports Club 1.27:27 5.34:36 4.16:38 11.27:18
137 Carl-Emil Bengtsson 338 Småland Triathlon & Multisport 1.14:46 4.44:06 3.46:40 9.50:29
138 Jennie Karlsson Målilla-Mörlunda SK 1.42:09 5.46:47 4.04:26 11.38:14
139 Erik Ringqvist Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.06:55 5.31:29 4.30:55 11.13:08
140 Nicklas Sjöqvist Heleneholms IF Tri Team 1.32:26 5.56:37 5.05:13 12.40:18
141 Daniel Ljungberg Uppsala 1.32:30 5.51:56 4.10:01 11.40:29
142 Stefan Zetterström Team Ultra Triathlon TK 1.17:47 6.15:27 6.20:27 14.07:17
143 Liselott Holmberg Stockholm Långdistansklubb 1.19:26 5.50:50 4.29:44 11.45:11
144 Thorbjörn Karlsson Kalmar RC Triathlon 1.23:35 6.18:10 5.43:16 13.39:38
145 Niklas Einarsson Triathlon Väst 1.30:03 5.54:12 5.01:29 12.37:26
146 Anders Ström Heleneholms IF Tri Team 1.55:19 7.05:39 5.24:48 14.35:34
147 Roberth Gyllberg www.kivhh.se 1.17:17 5.43:48 5.15:03 12.23:52
148 Kenth Jansson Triathlon Syd 1.20:28 5.27:10 4.46:38 11.38:07
149 Greger Wahlstedt Stockholm City Triathlon 1.20:39 5.56:57 4.40:06 12.07:26
150 Johan Lundin Triathlon Väst 55:41 4.38:47 3.27:20 9.04:27
151 Björn Englund Stockholm City Triathlon 59:53 5.01:38 3.11:20 9.16:59
152 Mikael Ronnle Luleå CK 1.09:03 4.57:06 3.38:21 9.47:27
153 Björn Rosenthal Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.06:22 4.59:23 3.27:54 9.37:38
154 Anders  Clarin Stockholm City Triathlon 1.06:23 5.26:10 3.37:23 10.12:58
155 Christian  Malmström Karlskrona Simsällskap 1.06:26 4.59:55 3.06:30 9.15:50
156 Göran  Hilmersson Triathlon Väst 1.03:11 4.56:03 3.36:13 9.38:13
157 Robert Hesselring Kalmar RC Triathlon 1.10:30 5.16:34 5.16:09 11.52:39
158 Christer Ekdahl Lidan Tri Club 1.06:13 5.23:56 4.41:50 11.16:56
159 Martti  Mustonen Norrtälje SK/Triathlon 1.21:18 6.17:12 3.26:58 11.11:35
160 Johan Larsson Stöcke TS Järnet 59:47 5.24:41 3.44:07 10.12:26
161 Lennart Peterson Trollhättans SOK Triathlon 1.14:26 5.10:58 4.29:12 11.01:17
162 Johan  Hallberg Klubb SISU Multisport & Triathlon 1.16:49 5.53:24 4.23:33 11.37:12
163 Per  Johansson Karlskrona Simsällskap 1.24:37 5.15:40 3.59:47 10.44:05
164 Tobias Olsson Heleneholms IF Tri Team 1.10:46 5.14:37 4.14:09 10.43:56
165 Anders Reinholdsson Kalmar RC Triathlon 1.17:32 5.38:06 4.10:04 11.14:54
166 Fredrik  Petersson Heleneholms IF Tri Team 1.05:20 5.29:05 4.46:16 11.24:28
167 Per Mårtensson IK NocOut.se 1.20:48 5.29:23 4.38:43 11.35:05
168 Stefan  Hagman Eskilstuna IK Triathlon 1.19:25 5.36:50 4.22:57 11.25:43
169 Henrik Törn Seven Triathlon 1.07:18 5.12:05 3.45:22 10.09:10
170 Daniel Ahl I2 IF Triathlon 1.13:43 5.31:09 4.12:48 11.03:26
171 Jan  Lindh Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.10:47 5.29:37 3.58:06 10.44:10
172 Jan-Olof  Nilsson Team Blekinge 1.31:13 5.38:52 3.47:25 11.05:29
173 Mikael  Blomqvist Glasriket RC 1.19:13 5.29:19 4.00:49 10.55:48
174 Mikael  Wahlström Stockholm City Triathlon 1.17:37 5.25:43 4.09:01 10.57:32
175 Stefan Eriksson Dalregementets IF 1.17:12 5.25:15 4.31:42 11.19:02
176 Tobias Finnsson Östersunds CK 1.33:09 5.39:34 3.39:13 10.57:19
177 Roger Hult Lidingö Triathlon 1.21:11 6.16:19 4.34:21 12.19:55
178 Roine Gylesjö Tranås SS Triathlon 1.13:38 5.08:14 3.33:53 10.00:41
179 Daniel  Hägerby Stockholm City Triathlon 1.08:57 5.48:45 4.04:49 11.06:17
180 Erik  Dahlberg Östersunds CK 1.30:47 5.58:21 3.58:42 11.40:30
181 Magnus Lindén Sjöbo Simsällskap 1.44:33 5.59:57 3.45:35 11.39:23
182 Jesper Lindström Stockholm City Triathlon 1.32:35 6.37:33 4.13:51 12.28:58
183 Ulf Karlsson Kalmar RC Triathlon 1.19:31 4.50:23 4.03:47 10.17:53
184 Fredrik Goa Heleneholms IF Tri Team 1.22:35 5.49:31 4.42:22 12.03:13
185 David Wiksén Heleneholms IF Tri Team 1.16:26 5.26:15 4.11:24 10.59:56
186 Joakim  Carlberg Höganäs 1.13:14 5.41:58 4.50:00 11.54:23
187 Magnus  Dyborn Active Island 1.07:16 5.15:42 4.38:05 11.08:52
188 Krister Hansen Stockholm City Triathlon 1.33:13 5.27:37 4.10:45 11.18:15
189 Tim  Hansen Fredrikshof IF CK 1.18:45 5.43:30 4.38:03 11.47:10
190 Charlotta Nilsson Puppy TS 1.03:15 5.35:50 4.29:32 11.13:17
191 Jonas  Andersson Kalmar RC Triathlon 1.17:52 5.47:32 5.58:34 13.10:07
192 Gunnar  Franzon Qwarnsvedens Triathlonklubb 1.25:15 5.45:25 5.26:27 12.45:14
193 Robert Drottz I2 IF Triathlon 1.32:32 5.58:21 3.40:39 11.15:24
194 Kristian Savolainen Trollhättans SOK Triathlon 1.21:13 6.02:27 4.21:59 11.56:09
195 Elin Nimark IS Göta 1.23:26 5.53:39 5.03:53 12.28:43
196 Anders  Wennberg Anderstorp 1.35:37 5.51:56 5.17:10 12.57:01
197 Ralph Peeker Triathlon Väst 1.21:20 5.49:19 4.07:42 11.26:14
198 Henrik  Granström Sollentuna 1.45:28 5.55:31 4.08:26 12.03:29
199 Mattias Wallander Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.19:23 5.40:27 4.44:06 11.48:11
200 Jonas  Lerneteg Stockholm City Triathlon 1.09:54 5.28:13 5.08:44 11.49:38
201 Karin Linnersund Terrible Tuesdays Triathlon 1.38:39 5.57:57 4.46:50 12.31:42
202 Nicklas Säfström Östersunds CK 1.05:49 5.05:45 4.19:27 10.34:26
203 Anja Åkerlund IK Fyris Triathlon 1.53:48 6.21:42 3.53:11 12.22:49
204 Camilla Larsson Team Tenant & Partner 1.24:46 5.03:41 3.36:03 10.09:05
205 Matilda Buske Dalregementets IF 1.04:07 5.51:50 4.06:33 11.08:30
206 Ida Holmlund Stöcke TS Järnet 1.13:22 5.35:56 4.19:39 11.12:28
207 Emma Lindwall Stockholm City Triathlon 1.13:52 5.45:01 4.11:52 11.16:15
208 Linda Sernfalk Stockholm City Triathlon 1.11:18 5.46:48 4.26:59 11.31:03
209 Angelica Agerteg Karlskrona Simsällskap 1.26:59 5.45:18 4.25:24 11.43:09
210 Angelica Ericsson Stockholm City Triathlon 1.06:20 6.12:12 4.55:18 12.21:57
211 Charlotta Norén Örserums Idrottsklubb 1.22:18 6.41:00 4.29:18 12.43:16
212 Henrika Carlson Triathlon Väst 1.32:26 6.23:23 5.13:30 13.18:56
213 Åsa Bokenstrand IK Fyris Triathlon 1.48:17 7.29:05 4.57:18 14.21:37
214 Lars Rosencrantz Triathlon Väst 59:25 5.04:31 4.08:47 10.17:05
215 Toni Apell Lidan Tri Club 59:27 5.10:10 4.12:30 10.26:00
216 Magnus Sefastsson Triathlon Väst 1.12:37 5.19:35 4.20:10 10.57:18
217 Per Karlsson Triathlon Väst 56:18 5.47:19 4.25:25 11.14:12
218 Stefan Bolling Roden Triathlon Club 1.14:32 5.26:01 4.32:51 11.19:38
219 Andreas Hilmersson Trollhättans SOK Triathlon 1.21:22 5.30:35 4.35:11 11.32:03
220 Lars-Erik Hasler Västerås Triathlon 1.33:42 5.32:10 4.31:57 11.43:53
221 Mats Svensson Skövde Triathlon 1.21:14 5.31:13 4.44:30 11.47:38
222 Tobias Larsson Roden Triathlon Club 1.22:42 5.10:25 5.12:49 11.50:14
223 Max Zigliara Stockholm City Triathlon 1.32:14 6.45:24 5.54:36 14.18:12
224 Carl Brümmer Triathlon Väst 1.04:12 5.09:05 3.19:58 9.38:22
225 Anders Olsson I2 IF Triathlon 54:22 6.35:28 3.12:16 10.51:38
226 Pär Kristoffersson Stockholmspolisens IF-Triathlon 58:43 5.37:48 4.26:41 11.07:53
227 Stefan Thorwaldsson Glasriket RC 1.10:44 5.42:34 4.23:59 11.22:01
228 Nichlas Aldén Stockholm City Triathlon 1.18:33 5.15:10 4.45:11 11.25:39
229 Robert Källqvist Örebro AIK Triathlon 1.17:00 5.36:15 4.30:48 11.28:44
230 Johan Eriksson Karlshamns Simklubb 1.20:33 5.31:17 4.45:03 11.44:11
231 Fredrik Holmgren Stockholm City Triathlon 1.13:50 6.09:20 4.58:26 12.28:00
232 Patrik Blomquist Lidingö Triathlon 1.35:31 6.35:57 4.46:22 13.07:15
233 Per Englund Stockholm City Triathlon 1.11:40 5.40:02 4.10:09 11.08:38
234 Thomas Eriksson I2 IF Triathlon 1.16:45 5.33:45 4.18:58 11.16:12
235 Lars-Göran Petersson Kalmar RC Triathlon 1.26:57 5.03:08 4.58:07 11.36:12
236 Joakim Petersson Väsby SS Triathlon 1.28:46 6.05:41 4.29:29 12.14:17
237 Göran Bergqvist Karlshamns Simklubb 1.14:20 6.09:23 5.07:05 12.36:52
238 Per-Åke Friberg Väsby SS Triathlon 1.17:55 6.01:12 5.16:08 12.44:44
239 Magnus Lindh Karlshamns Simklubb 1.22:31 6.11:44 5.02:51 12.46:14
240 Mats Korner 338 Småland Triathlon & Multisport 1.22:23 6.15:19 5.06:53 12.52:39
241 Anders Nilsson Väsby SS Triathlon 1.32:18 5.57:17 4.46:22 12.29:19
242 Bo Ristvall I2 IF Triathlon 1.31:06 6.01:13 5.39:38 13.25:50
243 Björn Gårdensjö I2 IF Triathlon 1.18:22 6.04:16 5.34:30 13.04:46
244 Charlotte Tuvesson Klubb SISU Multisport & Triathlon 1.41:04 6.19:04 4.24:53 12.30:43
245 Elisabeth Karlsson Anderstorps OK 1.50:32 7.12:02 4.32:56 13.48:49
246 Mattias Ek IFK Sala 1.18:43 5.17:26 3.20:24 10.02:20
247 Martin Hörnstein IK Hakarpspojkarna 1.23:14 5.22:46 3.27:40 10.21:56
248 Markus Wråke Human Ambition 1.13:06 5.35:44 3.41:02 10.33:47
249 Jens Samuelsson Göteborg 1.16:19 5.35:48 3.39:43 10.36:24
250 Petter Sandelin TwinPeaks Triathlonklubb 1.16:49 5.35:22 3.41:15 10.40:50
251 Henrik Brovell Kalmar RC Triathlon 1.19:15 5.17:53 4.00:54 10.41:00
252 Anders Brunander Stockholm City Triathlon 1.04:33 5.30:17 4.07:11 10.47:08
253 Daniel Höglund Team Tenant & Partner 1.14:54 5.25:20 3.59:49 10.47:43
254 Carl Hellered FK Herkules Triathlon 1.06:27 5.36:48 4.00:50 10.51:25
255 Jonny Hansson Heleneholms IF Tri Team 1.13:24 5.31:58 4.01:27 10.53:10
256 Johan Alm Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.10:54 5.42:32 3.55:36 10.56:16
257 Måns Lindroth MOB IF 1.14:15 5.41:27 3.54:16 10.57:23
258 Sören Lindqvist Smurfit Kappa Piteå 1.12:53 5.26:03 4.17:43 11.04:16
259 Marcus Svensson Lidan Tri Club 1.17:14 5.36:22 4.03:46 11.06:14
260 Mattias Lindblom Sandviken 1.13:46 5.01:38 4.48:30 11.10:30
261 Johannes Hansson Sollentuna 1.08:16 5.52:32 4.04:38 11.11:33
262 Viktor Winterglöd Stockholm City Triathlon 1.14:22 5.38:27 4.10:42 11.13:12
263 Bernhard Szablowski Crescore 1.03:31 5.43:59 4.24:52 11.22:05
264 Andreas Bergström Ericsson IF 1.29:38 5.53:27 3.56:57 11.25:36
265 Per Mood Alingsås Räddningstjänst 1.31:54 5.34:04 4.18:57 11.35:36
266 Philip Berglöf Lidingö Triathlon 1.07:35 6.08:43 4.11:37 11.39:20
267 Magnus Lindberg Bromma 1.17:58 6.07:44 4.07:16 11.41:55
268 Andreas Vass IK Akele 1.23:08 6.04:30 4.04:17 11.42:19
269 Jonas Bergkvist IK NocOut.se 1.13:12 5.57:30 4.29:07 11.46:48
270 Patrik Ageman Foxfarmaci 2.02:19 5.50:16 3.49:19 11.54:19
271 Tobias Falck Malmö 1.05:01 6.19:32 4.14:18 11.55:31
272 Magnus Hedström Västerås 1.09:27 5.57:35 4.40:09 11.57:08
273 Tobias Janstad Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.20:32 6.32:44 3.56:50 11.57:37
274 Henric Borg Heleneholms IF Tri Team 1.25:41 6.00:45 4.23:29 11.57:51
275 Niklas Sjöberg Söderköpings SK 1.40:16 5.52:08 4.20:26 11.59:13
276 Carl Ardbo Göteborg 1.38:41 5.50:49 4.20:27 12.03:20
277 Michael Lembke Fredrikshof 1.32:23 5.55:11 4.25:50 12.03:56
278 Göran Grevillius OK Tyr 1.23:02 6.05:50 4.23:54 12.05:18
279 Olof Lejon Malmö 1.18:23 6.23:47 4.14:01 12.05:49
280 Johan Nyman Södertälje Triathlonklubb 1.03:08 5.53:55 5.05:20 12.07:23
281 Stefan Palm Ulricehamns CK 1.17:55 5.28:57 5.15:15 12.10:59
282 Stefan Wallin Dalregementets IF 1.42:34 5.35:09 4.36:00 12.12:26
283 John Sandin Bjärred 1.20:40 5.49:55 4.48:47 12.12:43
284 Jesper Halldin Mammas gosse 1.42:23 6.07:39 4.22:12 12.20:32
285 Johan Helgesson Team Skärgården 1.27:42 6.01:40 4.42:37 12.23:16
286 Jan Thorsson Halmstad Garnisons IF 1.47:28 6.20:34 4.06:51 12.24:07
287 Arvid Jansson Stockholm City Triathlon 1.16:57 6.00:39 4.55:55 12.24:48
288 John Naeslund Grillby 1.31:19 5.59:48 4.38:35 12.26:00
289 Peter Brodow Skövde Triathlon 1.42:31 5.48:44 4.43:31 12.26:35
290 Johan Andersson Trollhättans SOK Triathlon 1.23:19 6.00:30 4.57:11 12.27:42
291 Marcus Wilkens STABIL 1.16:47 6.25:10 4.37:29 12.29:09
292 Anders Edström Västerås Triathlon 1.34:52 6.18:53 4.29:05 12.30:33
293 Peter Tornberg Skövde Triathlon 1.14:39 6.15:58 4.46:58 12.31:20
294 Magnus Stålnacke OK Vargen 1.27:44 6.17:53 4.38:22 12.34:57
295 Dick Fredholm Fredrikshof IF CK 1.29:27 6.00:33 4.46:14 12.35:26
296 Helge Nilsson I19 IF 1.45:26 6.20:27 4.24:07 12.37:46
297 Patrik Lidén LIDÉNS 1.43:26 6.02:46 4.36:28 12.37:58
298 Mattias Olander Brunna Hellriders 1.39:50 5.36:11 5.16:02 12.39:55
299 Henrik Hansson Kalmar RC Triathlon 1.23:26 5.54:32 5.09:19 12.40:03
300 Fredrik Henriksson Drottningholm 1.30:05 5.56:20 5.05:28 12.40:32
301 Mikael Jacobs Sundbyberg 1.52:04 6.07:38 4.27:03 12.40:50
302 Magnus Zakrisson Mälarö SOK 1.29:35 6.30:50 4.30:42 12.41:17
303 Richard Toss Uppsala 1.23:03 6.10:51 5.03:44 12.44:48
304 Peter Nilsson Kungsörs Sportklubb 1.20:13 5.57:33 5.21:29 12.45:14
305 Carl Nordin KiCa Running 1.33:41 6.15:24 4.43:36 12.49:55
306 Mikael Bauer Lund 1.52:21 6.08:23 4.35:42 12.51:02
307 Kenth Sandén Trollhättans SOK Triathlon 1.27:56 5.58:50 5.15:58 12.52:15
308 Kristoffer Haupt MOB IF 1.31:09 6.16:18 4.53:26 12.53:28
309 Johan Enge Kalmar RC Triathlon 1.27:19 6.04:48 5.05:59 12.55:14
310 Stefan Tveit Team Skärgården 1.12:47 6.24:21 5.14:09 13.00:17
311 Kenneth Gysing A.S Nälsta 1.43:58 6.20:42 4.37:14 13.00:23
312 Joakim Rehnvall S3/61 Adbn 1.34:13 6.15:05 5.13:40 13.14:10
313 Per Ekstrand Enköping 1.38:42 6.21:33 5.04:22 13.16:17
314 Jörgen Persson Formtoppen 1.56:01 6.05:18 4.59:39 13.17:14
315 Fredrik Erixon Ösby IF 1.31:04 6.18:43 5.11:51 13.17:29
316 Thomas Bjernflo Björnstorps IF 1.23:07 5.59:20 5.48:31 13.21:34
317 Gerth Ekström Åsaka Sportklubb 1.27:47 6.02:38 5.44:21 13.23:11
318 Alfred Eklöf Göteborg 1.33:59 6.46:28 4.44:26 13.24:38
319 Henrik André Solna 1.26:53 6.52:10 4.53:42 13.27:50
320 Johan Kensby OK Tyr 2.01:59 6.48:14 4.25:30 13.28:16
321 Johan Carlsson Trollhättans SOK Triathlon 1.45:33 6.13:05 5.16:28 13.28:30
322 Fredrik Nordberg Heleneholms IF Tri Team 1.15:34 6.04:22 6.02:38 13.30:16
323 Carl-Fredrik Lindahl Halmstad Triathleterna 1.37:59 6.47:14 4.57:03 13.30:51
324 Erik Kollinius Sundbybergs IK 1.33:09 6.48:45 5.01:00 13.32:52
325 Magnus Hellström Fredrikshof IF CK 1.58:32 6.45:19 4.32:41 13.33:13
326 Peter Eriksson Triathlon Väst 1.57:36 6.58:59 4.27:39 13.35:22
327 Peter Gustavsson Friskis & Svettis Karlstad 1.48:04 6.48:54 4.47:07 13.36:06
328 Björn Kjellin Sundbyberg 1.15:10 6.49:29 5.24:46 13.41:26
329 Håkan Karlström Karlskrona 1.47:59 6.41:27 5.01:07 13.45:51
330 Daniel Roxvret Linköpings Triathlonklubb 1.47:34 6.37:37 5.17:23 13.48:51
331 Tommy Ivarsson Stockholm Multisport 1.49:45 6.06:48 5.43:56 13.53:10
332 Joachim Ahl Falköping 2.07:36 6.24:10 5.19:10 13.59:04
333 Jonas Andersson Åsarp 1.11:24 7.04:22 5.31:16 13.59:04
334 Michel Tolj Stockholm 1.42:11 6.37:59 5.18:57 14.01:16
335 Magnus Nyberg Kalmar RC Triathlon 1.43:17 6.18:22 5.49:57 14.08:21
336 David Lilljegren AXA Sports Club 1.46:32 7.03:11 5.05:44 14.09:51
337 Johan Åhman Ulricehamn 1.27:35 6.36:03 5.52:55 14.10:52
338 Olof Ljunggren Össlövs slåtterförening 1.31:18 6.43:41 5.41:07 14.10:54
339 John Kollinius Sundbyberg 1.31:15 8.06:53 4.26:32 14.15:13
340 Niclas Jonsson Hisings Backa 1.21:09 6.43:17 5.52:03 14.17:27
341 Tomas Fernström Göteborg 1.20:44 7.05:04 5.49:36 14.23:21
342 Petter Rodhelind Team Skärgården 1.38:19 6.51:01 5.43:14 14.27:30
343 Erik Hjelmberg Stockholm KBK 1.47:47 6.57:43 5.21:32 14.29:36
344 Fredrik Isaksson Heleneholms IF Tri Team 1.16:00 6.06:36 6.51:31 14.29:56
345 Stefan Olsson Polishögskolan Solna 1.47:59 6.47:32 5.37:05 14.30:08
346 Lars Boman Rookies 2.02:17 6.58:22 5.27:34 14.37:20
347 Lennart Broberg Össlövs slåtterförening 1.36:26 6.33:33 6.09:53 14.39:40
348 Tomas Richter Staffanstorps Cykelklubb 1.36:09 6.33:29 6.21:18 14.41:24
349 Stefan Linder Södersjukhusets Idrottsförening 1.53:26 6.35:05 5.42:01 14.41:57
350 Michael Södermalm Triathlon Väst 1.47:43 7.16:13 5.20:18 14.49:19
351 Fredrik Lindeberg MOB IF 1.37:16 6.51:43 6.03:20 14.51:23
352 Stig Kristensson Brain State Technology 1.56:48 7.21:31 5.16:52 14.54:33
353 Jens Söderberg Emballator 2.11:35 6.54:00 5.38:10 15.03:48
354 Petter Persson Heleneholms IF Tri Team 1.11:05 4.45:35 3.29:49 9.29:43
355 Tobias Johansson Kalmar RC Triathlon 1.13:03 4.52:32 3.34:54 9.44:17
356 Marcus Norman I2 IF Triathlon 1.04:55 5.10:49 3.41:05 10.02:25
357 Filip Johansson Karlshamns Simklubb 1.12:35 5.09:56 3.47:11 10.13:06
358 Magnus Olander Terrible Tuesdays Triathlon 1.17:27 5.00:53 3.50:36 10.15:01
359 Magnus Berglund IF Mantra Sport 59:19 5.02:35 4.08:57 10.16:01
360 Nils Svensson Tyresö SS 1.02:09 5.10:05 4.25:02 10.42:28
361 Mathias Mustonen IS Göta 1.05:52 5.24:54 4.13:37 10.47:16
362 Fredrik Andreasson Triathlon Väst 1.10:33 5.30:17 4.11:22 10.57:21
363 Mikael Pettersson Eskilstuna IK Triathlon 1.12:33 5.35:05 4.21:46 11.13:17
364 Filip Hakestam 338 Småland Triathlon & Multisport 1.04:54 5.35:13 4.39:11 11.23:30
365 Niklas Jakobson Triathlon Väst 1.23:09 5.48:01 4.12:04 11.29:40
366 Stefan Boremyr Qwarnsvedens Triathlonklubb 1.22:48 6.15:53 4.47:30 12.31:08
367 Fredrik Åkesson Karlskrona Simsällskap 1.43:10 6.21:26 4.18:28 12.49:19
368 Jimmy Lejonhammar Väsby SS Triathlon 1.20:04 5.52:09 5.31:51 12.49:25
369 Martin Stonsebro Motala Triathlon Club 57:39 6.08:36 5.40:16 12.53:48
370 Hans Åhman Östgöta Helikopter SK & IF 1.13:51 6.14:24 4.31:41 12.05:53
371 Anders Åsberg SK Rye 1.13:24 4.55:51 4.38:44 10.52:15
372 Christer Öholm Frankenthaler Schwimmverein 1897 1.09:21 5.22:35 4.25:24 11.01:06
373 Morgan Miledal Nässjö SLS Triathlon 1.13:34 5.45:57 3.40:10 10.43:31
374 Fredrik Eklind Skövde Triathlon 1.20:14 5.22:25 4.44:55 11.33:30
375 Martin Isaksson Roden Triathlon Club 1.04:10 5.41:43 5.00:53 11.52:54