Namn Klubb Simning Cykel Löpning Tid
1 Tomas Gustavsson Kalmar RC Triathlon 1.11:00 4.37:11 3.47:12 9.41:24
2 Lars Mattsson Stöcke TS Järnet 58:29 4.49:10 3.37:36 9.27:59
3 Pasi Salonen Onyx Sports Club 58:16 4.38:12 3.15:16 8.54:32
4 Jan Wahlberg Sundbybergs IK 1.05:23 5.39:48 5.28:14 12.20:39
5 Magnus Kalen Kalmar RC Triathlon 1.07:45 4.55:56 3.43:59 9.53:06
6 Ulf Halvarsson Gislaveds Triathlon 1.26:30 5.23:59 4.41:35 11.39:05
7 Bernhard Hirschauer Norra Stockholm Endurance 1.23:59 5.52:07 4.22:02 11.45:22
8 Kalle Svensson Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.27:41 5.55:56 6.11:35 13.42:44
9 Per Lundström Västerås Triathlon 1.06:06 5.00:05 3.26:40 9.39:35
10 Thomas Lowen A1 IF 1.36:48 6.13:25 4.41:35 12.41:28
11 Ted Ås Team Tenant & Partner 58:07 4.30:12 3.02:43 8.33:27
12 Carl Nordbeck Roden Triathlon Club 1.11:38 5.09:40 4.52:40 11.21:22
13 Lena Karlsson Eskilstuna IK Triathlon 1.19:42 5.33:41 4.45:28 11.42:53
14 Kenneth Forsberg Kalmar RC Triathlon 1.23:17 6.07:34 4.24:43 12.03:13
15 Andre Bouyer Kalmar RC Triathlon 1.11:35 5.31:10 5.36:41 12.27:05
16 Christer Beckard Lidingö Triathlon 1.36:55 5.27:40 4.30:41 11.41:45
17 Björne Kullin Kullins Golv 1.35:17 5.19:25 5.14:01 12.19:56
18 Bo Levinsson Göteborg 1.17:11 5.27:04 5.35:19 12.24:46
19 Christer Svantesson Vi som springer 1.59:20 5.55:31 4.30:20 12.37:29
20 Fredrik Haglund Västerås Triathlon 52:48 4.59:24 3.34:11 9.30:08
21 Fredrik Svanberg Västerås Triathlon 1.07:16 4.53:05 3.36:10 9.40:36
22 Kari Martens Team Kungälv IS 1.25:56 5.16:07 4.41:29 11.32:27
23 Lennart Nilsson Löparfolket Kosta 1.25:48 6.34:06 4.56:26 13.06:44
24 Martin Alexandersson FK Herkules Triathlon 1.14:50 5.08:24 4.50:44 11.21:00
25 Martin Holm Kalmar RC Triathlon 1.17:01 5.22:28 4.09:04 10.55:42
26 Mikael Thuresson Målilla-Mörlunda SK 1.39:27 4.58:04 4.04:41 10.53:29
27 Patrik Isegran Triathlon Väst 1.14:12 5.17:27 4.04:18 10.41:52
28 Finn Borg Tyresö SS 1.07:27 4.57:32 3.34:58 9.45:12
29 Toni Kinnunen Dalregementets IF 1.14:10 5.10:40 3.38:34 10.09:01
30 Odd Larson Norra Stockholm Endurance 1.12:25 4.48:01 3.28:11 9.32:12
31 Hasse Lundgren Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.22:08 5.45:28 5.29:22 12.44:16
32 Åsa Lundström Västerås Triathlon 1.40:03 5.43:54 5.07:39 12.43:13
33 Dan Samson Tyresö SS 1.21:26 5.12:09 4.26:44 11.05:09
34 Christer Pantzar Nässjö SLS Triathlon 1.17:02 4.47:17 3.44:29 9.54:55
35 Daniel Johansson Säters IF 1.02:21 5.01:28 3.25:19 9.32:30
36 Carl Lindgren Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.24:45 5.14:49 3.54:32 10.39:09
37 Linus Pråme Klubb SISU Multisport & Triathlon 1.13:28 5.08:14 5.00:42 11.27:23
38 Johan Tullare Ironmaniac Triathlon Club 1.41:32 6.37:59 5.05:00 13.29:16
39 Jan Castlin Stockholm Långdistansklubb 2.02:53 6.27:02 5.52:13 14.37:41
40 Kent Linne Bäckhammars Bruk 1.34:26 5.44:37 7.08:59 14.37:41
41 Andreas Gustavsson Kalmar RC Triathlon 1.15:28 5.06:52 3.35:06 10.00:41
42 Krister Hällgren Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.23:57 5.22:41 4.10:28 11.02:56
43 Britta Alstad Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.24:41 5.36:38 4.39:30 11.45:51
44 Kent Åberg Kalmar RC Triathlon 1.19:48 5.15:31 4.26:15 11.06:36
45 Peter Oom Triathlon Väst 1.04:16 5.11:39 3.28:06 9.48:42
46 Per Markus Jönsson Kalmar OK 1.18:31 5.45:29 4.30:25 11.41:00
47 Håkan Johnsson Varberg Sim 1.12:03 4.59:15 3.59:30 10.18:25
48 Erik Desmeules Dalregementets IF 1.04:05 5.00:08 3.44:36 9.52:04
49 Sten Orsvärn Stockholm City Triathlon 1.13:23 4.52:32 3.52:52 10.02:03
50 Robert Åkesson Kristianstads Triathlon 1.19:25 4.59:58 3.16:20 9.39:06
51 Peter Agelii Väsby SS Triathlon 1.20:05 5.06:55 3.19:12 9.50:38
52 Johan Bäcklund Eskilstuna IK Triathlon 1.25:51 5.15:36 3.37:55 10.26:58
53 Bengt Nilsson Triathlon Syd 1.14:35 5.24:14 4.13:31 10.59:50
54 Lennart Alexander Stockholm City Triathlon 1.12:55 5.41:29 4.37:27 11.38:20
55 Ludvig Myrenberg Stockholm City Triathlon 1.07:52 4.55:46 3.28:42 9.35:46
56 Kenneth Wibergh Västerås Triathlon 1.20:24 5.32:43 4.15:42 11.14:37
57 Mikael Bergqvist 338 Småland Triathlon & Multisport 1.16:40 5.01:56 3.41:44 10.04:47
58 Morgan Forsberg Team Emba 1.24:25 5.13:30 5.26:08 12.19:56
59 Mattias Oscarsson Västerås 1.07:17 5.48:57 3.50:37 10.56:34
60 Pär Ericsson Kristinehamn Multisport 1.33:39 5.50:24 6.11:44 13.45:26
61 Joakim Wiik Västerås 1.17:37 6.09:35 6.16:12 13.58:21
62 David Näsvik Stockholmspolisens IF-Triathlon 58:53 4.34:12 3.11:56 8.47:44
63 Pär Fransson Karlskrona Simsällskap 1.25:52 5.18:12 4.01:29 10.48:55
64 Mattias Johansson 338 Småland Triathlon & Multisport 1.24:00 4.59:00 4.06:00 10.35:21
65 Patrik Johansson Triathlon Väst 1.34:21 5.31:31 4.20:52 11.39:24
66 Rolf Berglund Stockholmspolisens IF-Triathlon 58:39 5.07:56 3.45:49 9.57:01
67 Rui Reis Södertälje Triathlonklubb 1.13:50 5.17:29 4.01:59 10.37:05
68 Bo Dahlen Triathlon Väst 1.39:22 5.43:45 5.04:50 12.37:51
69 Robert Frykstedt Bålsta IK 1.34:13 5.19:29 4.14:28 11.17:49
70 Sebastien Grzelewski Stöcke TS Järnet 1.19:58 5.23:18 3.53:33 10.41:31
71 Magnus Lageson IK Wilske 1.11:33 5.24:54 4.26:23 11.09:12
72 Mats Runesson Getinge 1.46:05 6.11:39 5.07:34 13.11:58
73 Stefan Lidén IS Göta 1.32:33 5.46:20 4.56:48 12.28:22
74 Joakim Berggren Puppy TS 1.02:31 4.33:46 3.01:39 8.40:45
75 Roger Lagrelius Kristianstads Triathlon 1.11:24 4.49:34 3.50:05 9.54:23
76 Henrik Jaensson Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.16:44 4.50:32 3.52:42 10.03:18
77 Magnus Gällblad Varberg 1.02:28 5.35:56 5.28:56 12.15:37
78 Gunnar Bergmark 338 Småland Triathlon & Multisport 1.12:52 5.49:46 4.31:18 11.37:53
79 Peter Peinzger Triathlon Syd 1.38:01 5.23:39 4.16:50 11.24:03
80 Hans Åman Östgöta Helikopter SK & IF 1.11:44 5.43:47 3.52:25 10.52:36
81 Magnus Nilsson Halmstad 1.29:13 5.24:22 4.26:37 11.27:08
82 Robert Sunnerberg AXA Sports Club 1.24:34 5.26:31 4.22:26 11.19:56
83 Martin Sjöberg 338 Småland Triathlon & Multisport 1.06:06 5.39:00 4.41:54 11.33:51
84 Magnus Wallgren Örebro AIK Triathlon 1.19:57 5.09:54 4.37:18 11.12:47
85 Robert Johansson Gällivare Endurance Club 1.26:06 5.31:27 3.54:44 11.01:30
86 Jenny Kroon Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.07:29 5.17:53 3.51:37 10.21:00
87 Jonathan Love Stöcke TS Järnet 1.03:50 4.43:17 3.11:45 9.02:08
88 Viktoria Johnsson Kalmar RC Triathlon 1.11:34 5.25:58 4.09:10 10.51:20
89 Sara Elfving Karlshamns Simklubb 1.19:48 5.44:28 4.24:56 11.35:22
90 Jon Deliv Heleneholms IF Tri Team 56:31 5.42:22 4.54:55 11.39:57
91 Gustaf Risling Stockholm City Triathlon 1.39:02 6.18:07 4.59:24 13.04:06
92 Jonas Lindkvist Triathlon Väst 1.04:30 4.42:32 3.26:13 9.16:34
93 Per Dicander Dalregementets IF 58:19 4.57:46 3.34:43 9.34:39
94 Björn Ericsson Nässjö SLS Triathlon 1.11:22 5.21:20 4.42:22 11.21:14
95 Daniel Runemalm Heleneholms IF Tri Team 1.16:12 5.06:42 3.27:02 9.53:28
96 Roger Boström Terrible Tuesdays Triathlon 1.19:24 5.23:31 3.57:29 10.45:53
97 Pär Sikö Team Create 1.24:20 5.17:35 3.44:34 10.34:35
98 Joakim Nordholme Plastal AB 1.21:59 5.50:53 5.30:07 12.51:58
99 Rickard Schuber Stockholm City Triathlon 1.11:26 4.58:38 4.05:30 10.19:33
100 Peter Trigarszky Spanarna 1.26:19 5.43:10 3.56:03 11.13:28
101 Robert Nilsen Triathlon Väst 1.29:34 5.28:39 4.12:57 11.16:10
102 Henry Puttonen AXA Sports Club 1.30:44 6.17:28 4.45:09 12.46:14
103 Börje Petersson IFK Helsingborg 1.16:13 6.33:08 5.34:08 13.38:13
104 Henrik Ankarsund I2 IF Triathlon 1.32:07 6.07:31 6.41:20 14.40:16
105 Erik Hooft Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.06:09 5.09:22 3.39:21 9.57:50
106 Kristian Hallsten Triathlon Syd 1.06:21 4.40:45 3.06:43 8.56:35
107 Pontus Lindberg Cykelcity triathlon 58:08 4.43:55 3.10:53 8.55:28
108 Andreas Carlsson Östgöta Helikopter SK & IF 1.16:27 5.55:52 4.36:02 11.55:21
109 Jonas Birgersson Tranås SS Triathlon 1.23:02 5.41:39 3.59:26 11.11:33
110 John-Patrik Treptow 338 Småland Triathlon & Multisport 1.06:13 5.20:03 4.22:17 10.54:33
111 Jens Apelgren Lidingö Triathlon 1.14:05 5.47:31 4.54:46 12.03:42
112 Martin Ahlgren Triathlon Syd 1.24:06 5.45:13 4.46:23 12.09:12
113 Torbjörn Wolffram Triathlon Väst 52:52 4.54:04 3.31:23 9.21:31
114 Tony Marklund Stockholm Långdistansklubb 1.29:30 5.39:27 3.58:25 11.13:11
115 Nils Holmström Stockholm City Triathlon 1.32:49 5.53:06 4.54:34 12.27:59
116 Stina Franzon Qwarnsvedens Triathlonklubb 1.21:45 5.31:32 3.58:51 10.57:01
117 Anders Malm Linköpings Triathlonklubb 1.21:18 4.53:16 3.38:54 9.58:37
118 Fredrik Zillén Stockholm City Triathlon 1.24:46 5.40:04 4.35:18 11.47:11
119 Kristofer Svensson Kalmar RC Triathlon 1.25:10 5.18:05 4.10:39 10.58:55
120 Finn Rosenqvist Stockholm City Triathlon 1.12:39 5.44:13 4.22:29 11.25:53
121 Calle Montell Norrtälje SK/Triathlon 1.16:38 5.53:22 5.33:44 12.51:58
122 Göran Axén Norrtälje SK/Triathlon 1.18:02 5.52:45 5.47:55 13.07:54
123 Fredrik Härdfeldt Örebro AIK Triathlon 1.15:11 4.52:25 3.35:02 9.46:40
124 Wim Timmermans KLUBB SAKNAS 1.08:21 4.59:03 4.33:25 10.49:55
125 Mikael Stagling IS Göta 1.21:46 5.26:41 4.01:27 10.56:30
126 David Svensson Skövde Triathlon 1.04:07 4.37:18 3.20:41 9.05:18
127 Erik Norén Väsby SS Triathlon 1.06:01 4.53:48 3.05:53 9.08:22
128 Per-Anders Edh FK Herkules Triathlon 1.14:16 5.41:16 3.57:03 10.56:33
129 Niklas Söderman IK Fyris Triathlon 1.19:47 5.02:38 3.48:57 10.15:16
130 Seppo Hiltunen Heleneholms IF Tri Team 1.16:44 5.14:20 3.29:18 10.04:42
131 Marcus Hultgren Stockholm City Triathlon 1.02:27 4.55:42 3.31:46 9.32:46
132 Stefan Ekström Tyresö SS 1.07:57 5.27:37 3.54:23 10.34:09
133 Christoffer Wikman Stockholm City Triathlon 1.06:32 5.19:10 4.56:13 11.24:17
134 Johan Lafin Mölndal Outdoor IF 1.16:08 5.33:34 4.28:51 11.23:23
135 Håkan Larsson Vallentuna CK Triathlon 1.15:40 5.15:06 4.04:10 10.39:02
136 Mathias Lindqvist Halmstad Triathleterna 1.22:29 5.22:49 5.13:10 12.06:14
137 Thomas Christensson Heleneholms IF Tri Team 1.25:52 6.00:32 5.05:18 12.36:34
138 David Jern IS Göta 1.34:03 5.59:37 4.44:14 12.22:14
139 Mikael Andersson Triathlon Väst 1.02:19 5.00:54 3.58:29 10.05:46
140 Fredrik Hallsten Karlskrona Simsällskap 1.16:53 5.06:19 3.22:03 9.47:53
141 Ola Gustafsson Tranås SS Triathlon 1.37:26 5.57:00 3.37:22 11.20:30
142 Per Aviander I2 IF Triathlon 1.20:31 5.22:59 3.49:01 10.36:23
143 Lars Adolfsson Stockholm City Triathlon 1.44:10 6.09:04 5.06:07 13.08:49
144 Manne Freyland Tranås SS Triathlon 1.15:56 5.49:52 5.02:40 12.16:55
145 Jan Karlsson Nässjö SLS Triathlon 1.16:43 5.35:21 4.52:54 11.54:32
146 Mari Tjerneld Stockholm Långdistansklubb 1.54:43 6.28:28 4.33:04 13.09:26
147 Jonas Gårder Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.21:13 4.59:13 3.25:53 9.50:35
148 Dennis Nilsson Norrköping Triathlon 1.08:58 5.00:08 3.36:16 9.50:09
149 Kjell Braven Södertälje Triathlonklubb 1.13:50 5.17:13 4.12:54 10.48:57
150 Raoul Johansson Kalmar RC Triathlon 1.18:38 5.03:17 3.49:16 10.16:44
151 Caroline Filipsson Triathlon Väst 1.10:48 5.36:56 4.30:31 11.24:40
152 Nicklas Persson Ängelholm 1.29:36 5.31:49 4.36:27 11.46:42
153 Björn Geideby AXA Sports Club 1.33:10 5.41:41 4.25:30 11.48:48
154 Carl-Emil Bengtsson 338 Småland Triathlon & Multisport 1.21:29 4.42:40 4.34:55 10.43:15
155 Jennie Karlsson Målilla-Mörlunda SK 1.40:15 5.33:33 3.55:35 11.15:13
156 Patric Carlén Kalmar RC Triathlon 1.28:39 5.25:50 4.13:30 11.16:03
157 Esa Rotinen Stockholm Långdistansklubb 1.23:54 5.39:11 3.54:35 11.06:32
158 Joakim Grassmann Södertälje Triathlonklubb 1.24:05 5.47:07 4.51:45 12.10:08
159 Erik Ringqvist Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.12:16 5.37:40 4.55:50 11.53:48
160 Jörgen Svensson Kalmar RC Triathlon 1.33:22 5.31:13 4.45:01 11.58:21
161 Nicklas Sjöqvist Heleneholms IF Tri Team 1.34:13 5.51:31 4.49:47 12.21:26
162 Daniel Ljungberg Uppsala 1.33:42 5.57:41 4.15:38 11.54:40
163 David Strömwall Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.25:39 5.55:33 4.37:01 12.13:14
164 Andreas Granevik AXA Sports Club 1.23:54 6.08:56 4.04:25 11.50:03
165 Stefan Zetterström Team Ultra Triathlon TK 1.16:17 5.34:51 5.03:11 12.06:27
166 Liselott Holmberg Stockholm Långdistansklubb 1.42:40 6.39:55 4.43:55 13.17:48
167 Johan Frisk Smålands stövarklubb 1.29:41 5.50:38 4.48:45 12.22:19
168 Magnus Svantegård Stockholm City Triathlon 1.26:34 6.25:39 4.47:17 12.49:40
169 Niklas Einarsson Triathlon Väst 1.46:45 5.47:51 4.45:49 12.35:26
170 Jan Wiberg Tärnsjö 1.39:12 6.43:43 4.18:50 12.52:28
171 Anders Ström Heleneholms IF Tri Team 1.50:53 6.39:50 5.11:23 13.50:36
172 Roberth Gyllberg www.kivhh.se 1.32:38 6.25:55 5.30:42 13.40:01
173 Stina Nordahl Kinnunen Dalregementets IF 1.38:56 6.35:18 5.17:24 13.45:53
174 Håkan Andersson Södertälje Triathlonklubb 1.35:32 5.48:26 5.16:46 12.49:33
175 Kenth Jansson Triathlon Syd 1.14:59 5.15:58 4.11:59 10.46:41
176 Christer Högberg IF Göta 1.20:35 5.19:52 3.45:49 10.33:01
177 Greger Wahlstedt Stockholm City Triathlon 1.21:01 5.39:50 4.19:39 11.28:20
178 Johan Lundin Triathlon Väst 53:43 4.36:54 3.06:06 8.40:18
179 Rikard  Åsander Karlskrona Simsällskap 1.02:23 4.48:16 3.23:13 9.19:13
180 Olof Norberg Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.07:11 5.00:06 3.18:54 9.31:20
181 Björn Englund Stockholm City Triathlon 59:35 5.11:57 3.14:54 9.33:29
182 Therese Omme Heleneholms IF Tri Team 1.02:08 5.00:21 3.31:18 9.37:04
183 Mikael Ronnle Luleå CK 1.11:51 4.53:25 3.27:41 9.38:18
184 Björn Rosenthal Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.16:35 4.59:47 3.26:36 9.46:42
185 Helene  Malmkvist Stockholm City Triathlon 1.10:58 4.56:05 3.35:57 9.48:35
186 Anders  Clarin Stockholm City Triathlon 1.06:16 5.18:04 3.24:58 9.54:40
187 Christian  Malmström Karlskrona Simsällskap 1.14:43 5.17:11 3.19:15 9.56:05
188 Martin Isaksson Stöcke TS Järnet 1.11:21 5.06:35 3.38:02 10.00:16
189 Stefan  Erlandsson Stockholm City Triathlon 1.15:56 5.04:36 3.40:55 10.04:55
190 Erik  Öström Solna 1.02:02 5.05:04 3.50:03 10.08:50
191 Göran  Hilmersson Triathlon Väst 1.04:03 5.20:57 3.42:06 10.11:21
192 Per-Erik  Johansson Ok Alehof 1.20:12 5.16:18 3.31:17 10.13:30
193 Robert Hesselring Kalmar RC Triathlon 1.17:40 5.15:22 3.31:37 10.14:10
194 Patrick  Svanberg Stockholm City Triathlon 1.11:20 5.19:10 3.43:13 10.20:56
195 Christer Ekdahl Lidan Tri Club 1.11:04 5.17:18 3.46:03 10.22:01
196 Javier  Godar Skövde Triathlon 1.18:08 5.07:32 3.51:48 10.23:23
197 Björn  Tunemalm Stöcke TS Järnet 1.19:54 5.08:14 3.53:55 10.25:16
198 Torbjörn Gelotte Mölndal Outdoor IF 1.12:45 5.13:32 3.56:13 10.25:59
199 Johan  Arnell Lund 1.18:04 5.36:39 3.25:34 10.26:09
200 Rikard  Wiklund Stockholm 1.21:01 5.11:06 3.48:54 10.27:40
201 Rickard  Walder Heleneholms IF Tri Team 1.17:30 4.58:36 4.11:00 10.32:01
202 Martti  Mustonen Norrtälje SK/Triathlon 1.21:53 5.33:17 3.27:26 10.34:45
203 Jesper  Olofsson Triathlon Väst 1.16:36 5.30:04 3.43:31 10.35:44
204 Johan Larsson Stöcke TS Järnet 1.02:22 5.29:15 4.01:53 10.38:17
205 Christer  Berggren Karlskoga 1.11:12 5.15:06 4.07:02 10.38:43
206 Conny  Svensson Halmstad Triathleterna 1.23:49 5.08:42 4.04:04 10.43:27
207 John  Jenevall Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.34:43 5.21:02 3.46:43 10.48:13
208 Ronnie Eriksson LK Nyköpings Runners 1.11:27 5.27:43 4.01:45 10.48:24
209 Lennart Peterson Trollhättans SOK Triathlon 1.19:56 5.17:52 4.03:16 10.51:10
210 Johan  Hallberg Klubb SISU Multisport & Triathlon 1.20:26 5.29:01 4.00:31 10.54:20
211 Morgan  Nilsson OK Njudung 1.16:24 5.54:49 3.36:28 10.54:21
212 Per  Johansson Karlskrona Simsällskap 1.32:27 5.10:58 4.07:14 10.55:05
213 Johan  Pettersson Kalmar RC Triathlon 1.11:28 5.25:22 4.14:29 10.55:22
214 Erik Grafström Heleneholms IF Tri Team 1.09:51 5.42:13 3.59:39 10.56:11
215 Tobias Olsson Heleneholms IF Tri Team 1.17:19 5.13:21 4.18:57 10.57:47
216 Michael  Stigson IK Fyris Triathlon 1.04:14 5.29:17 4.18:19 10.57:51
217 Magnus  Orrebrant Triathlon Väst 1.19:58 5.14:17 4.16:44 10.59:15
218 Anders Reinholdsson Kalmar RC Triathlon 1.21:28 5.29:06 4.00:01 11.00:18
219 Jan  Evertsson IK Trasten 1.22:47 5.17:36 4.17:31 11.01:58
220 Fredrik  Petersson Heleneholms IF Tri Team 1.02:20 5.19:53 4.35:56 11.04:01
221 Johnny Friman IK Fyris Triathlon 1.18:08 5.35:54 4.05:44 11.06:51
222 Patrik  Attemark Svahns Änglar 1.22:13 5.45:31 3.49:29 11.07:09
223 Olof  Hagander Lunds Lasaretts IF 1.11:32 5.28:00 4.20:03 11.07:24
224 Jerry  Karlsson Lund 1.39:23 5.40:01 3.39:54 11.08:23
225 Henrik  Ehrin Stallarholmen 1.13:12 5.25:47 4.20:51 11.08:50
226 Mattias Evald IK NocOut.se 1.24:10 5.30:52 4.05:05 11.09:36
227 Per Mårtensson IK NocOut.se 1.21:45 5.31:09 4.15:15 11.13:29
228 Kenneth  Arnell 338 Småland Triathlon & Multisport 1.23:39 5.28:45 4.12:49 11.13:42
229 Jan  Wallin IK Fyris Triathlon 1.26:18 5.18:32 4.21:15 11.14:14
230 Stefan  Hagman Eskilstuna IK Triathlon 1.19:13 5.29:41 4.19:41 11.15:27
231 Jonas  Arsjö Hammarby Sjöstad 1.23:55 5.39:23 3.51:36 11.15:30
232 Patrick  Austen Hammarby Sjöstad 1.20:37 5.31:53 3.58:13 11.15:31
233 Fredrik  Eriksson Södertälje Triathlonklubb 1.19:52 5.23:47 4.25:34 11.17:04
234 Henrik Törn Seven Triathlon 1.18:18 5.41:04 4.10:10 11.18:34
235 Daniel Ahl I2 IF Triathlon 1.19:26 5.46:45 4.06:22 11.20:33
236 Magnus  Eriksson Umeå 1.12:47 5.52:00 4.05:25 11.21:30
237 Jan  Lindh Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.16:42 5.37:22 4.16:26 11.22:18
238 Jens Isaksson Nässjö SLS Triathlon 1.16:02 5.43:19 4.16:32 11.22:38
239 Mats  Persson Helsingborg 1.33:18 5.21:41 4.20:39 11.23:45
240 Jan-Olof  Nilsson Team Blekinge 1.46:51 5.40:50 3.47:39 11.24:33
241 Mikael  Blomqvist Glasriket RC 1.25:09 5.48:57 4.04:29 11.25:48
242 Torbjörn Andersson Klubb SISU Multisport & Triathlon 1.49:30 5.18:34 4.12:50 11.28:44
243 Rolf  Wifstrand Alingsås 1.20:07 5.40:47 4.18:36 11.31:53
244 Hans  Stén Stockholm Långdistansklubb 1.16:43 5.38:03 4.30:59 11.32:48
245 Mikael  Wahlström Stockholm City Triathlon 1.25:40 5.30:53 4.30:03 11.33:28
246 Stefan Eriksson Dalregementets IF 1.40:44 5.12:45 4.33:19 11.34:19
247 Roland  Mårtensson Karlshamns Simklubb 1.34:22 5.23:51 4.28:55 11.34:23
248 Magnus  Benon 338 Småland Triathlon & Multisport 1.19:07 5.35:56 4.30:41 11.34:47
249 Eric  Hartonen 338 Småland Triathlon & Multisport 1.20:03 5.38:14 4.30:31 11.36:49
250 Hanseric  Orre Klubb SISU Multisport & Triathlon 1.25:45 5.25:57 4.30:06 11.36:53
251 Tobias Finnsson Östersunds CK 1.54:02 5.40:47 3.50:16 11.37:31
252 Roger Hult Lidingö Triathlon 1.29:49 6.02:49 3.55:07 11.37:52
253 Roine Gylesjö Tranås SS Triathlon 1.39:00 5.19:10 4.22:02 11.38:00
254 Henrik  Saarikoski Västerås Triathlon 1.12:00 5.31:22 4.49:33 11.38:02
255 Daniel  Hägerby Stockholm City Triathlon 1.20:08 5.53:18 4.18:39 11.38:07
256 Erik  Dahlberg Östersunds CK 1.33:36 5.55:33 3.57:54 11.38:57
257 Niclas  Bergman Värnamo 1.10:28 5.48:59 4.29:30 11.39:03
258 Magnus Lindén Sjöbo Simsällskap 2.03:45 5.53:59 3.31:40 11.39:32
259 Christoffer  Svan Stockholm City Triathlon 1.20:19 5.42:45 4.30:53 11.40:35
260 Damir Pjanic Simklubben RAN 1.27:20 5.43:44 4.23:45 11.40:51
261 Anders  Löfgren Heleneholms IF Tri Team 1.12:42 5.54:39 4.27:41 11.41:32
262 Jesper Lindström Stockholm City Triathlon 1.24:02 5.54:14 4.20:58 11.43:39
263 Mathias  Wehlitz TEAM TT 1.22:39 6.42:17 3.30:00 11.43:49
264 Uwe  Treffinger Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.30:54 5.44:12 4.22:23 11.44:05
265 Stellan  Borg Kristianstads Triathlon 1.30:34 6.03:54 4.01:33 11.44:21
266 Joel  Engström Göteborg 1.21:17 5.54:48 4.09:31 11.44:26
267 Ulf Karlsson Kalmar RC Triathlon 1.25:20 5.40:25 4.31:55 11.46:36
268 Crister  Löfgren Aktivut 1.25:15 5.30:43 4.43:37 11.48:28
269 Viktoria Gadd Simklubben RAN 1.04:12 6.27:09 4.10:10 11.48:58
270 John  Eriksson Ascade 1.28:40 5.39:04 4.29:42 11.49:16
271 Daniel Fornander Fredrikshof IF CK 1.24:02 5.42:05 4.35:28 11.49:31
272 Marcus  Andersson Göteborg 1.24:41 5.50:10 4.24:41 11.50:20
273 Tony  Petersson Eskilstuna IK Triathlon 1.26:07 5.57:12 4.20:13 11.51:12
274 Daniel Annell 338 Småland Triathlon & Multisport 1.34:28 5.53:32 4.15:14 11.51:31
275 Fredrik Goa Heleneholms IF Tri Team 1.33:36 5.45:09 4.22:44 11.51:56
276 David Wiksén Heleneholms IF Tri Team 1.22:27 5.45:30 4.32:34 11.52:42
277 Joakim  Carlberg Höganäs 1.27:20 5.48:53 4.26:18 11.53:24
278 Jan  Berg Greve Trim 1.51:29 5.35:39 4.07:24 11.54:12
279 Magnus  Dyborn Active Island 1.10:37 5.37:55 4.58:17 11.55:09
280 Krister Hansen Stockholm City Triathlon 1.41:19 5.52:44 4.09:43 11.56:21
281 Tim  Hansen Fredrikshof IF CK 1.19:13 5.55:08 4.30:38 11.56:43
282 Andreas  Frick Dalregementets IF 58:38 5.37:27 5.13:10 11.57:13
283 Charlotta Nilsson Puppy TS 1.06:06 5.44:43 5.00:37 11.57:33
284 Fredrik  Ivansson FK Herkules Triathlon 1.34:04 5.35:39 4.42:11 11.57:39
285 Jonas  Andersson Kalmar RC Triathlon 1.29:28 5.12:19 5.16:04 12.02:35
286 Lars  Henriksson Lund 1.21:33 5.14:43 5.22:46 12.08:23
287 Daniel  Ljungkvist Höreda gif 1.26:33 6.06:39 4.25:30 12.08:38
288 Jerry  Friman Södertälje Triathlonklubb 1.21:04 5.40:03 5.01:04 12.10:10
289 Lars  Majlund Frederiksberg 1.32:42 6.22:20 4.04:53 12.13:08
290 Gunnar  Franzon Qwarnsvedens Triathlonklubb 1.43:53 5.43:31 4.35:27 12.14:01
291 Daniel  Dahlin Triathlon Väst 1.11:22 6.19:27 4.38:31 12.14:26
292 Andreas  Regnell Örserums Idrottsklubb 1.13:32 5.57:10 4.48:59 12.15:56
293 Robert Drottz I2 IF Triathlon 1.45:45 6.14:44 4.09:21 12.16:32
294 Per  Bergdahl SBCS 1.28:23 5.56:29 4.40:55 12.16:33
295 Jonas Carlander Kalmar RC Triathlon 1.24:10 5.41:24 4.55:25 12.16:42
296 Björn  Lindell teamxborn 1.35:01 6.00:07 4.38:02 12.21:13
297 Reymar Dahlin Triathlon Väst 1.35:10 5.50:40 4.49:04 12.21:21
298 Magnus  Rydén Stockholm City Triathlon 1.32:06 6.20:53 4.24:09 12.23:34
299 Maurice  Bryan Trosa Vagnhärad CK 1.24:19 6.13:44 4.32:25 12.23:56
300 Tomas  Linden Svahns Änglar 1.32:20 5.59:19 4.53:05 12.32:18
301 Thomas Risberg Trelleborg 1.44:45 5.57:28 4.41:52 12.33:49
302 Kristian Savolainen Trollhättans SOK Triathlon 1.26:07 6.08:17 4.36:19 12.34:34
303 Jon  Samuelsson Bålsta SK 1.02:27 6.20:21 5.02:57 12.36:56
304 Elin Nimark IS Göta 1.32:13 5.48:21 5.08:22 12.41:57
305 Anders  Wennberg Anderstorp 1.34:32 5.44:20 5.09:08 12.42:51
306 Daniel  Nilsson Styrautomatik 1.40:41 6.03:58 4.46:15 12.45:48
307 Johan  Lönnqvist Uppsala 1.20:16 5.58:50 5.16:06 12.47:22
308 Staffan  Lind Brudpiga RK 1.48:06 6.05:53 4.30:28 12.48:21
309 Simon  Quick Lund 1.41:23 6.13:39 4.38:30 12.48:40
310 Benny  Persson Sjöbo Simsällskap 1.45:34 5.32:59 5.24:25 12.48:43
311 Ralph Peeker Triathlon Väst 1.34:26 6.10:19 4.43:36 12.48:54
312 Per  Forslund Svalövs Räddningstjänst 2.07:56 5.42:21 4.54:10 12.50:47
313 Henrik  Granström Sollentuna 1.58:09 6.21:18 4.14:02 12.51:18
314 Mattias Wallander Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.27:19 6.34:26 4.41:15 12.53:04
315 Fredrik Robertsson I2 IF Triathlon 1.56:59 6.22:55 4.19:55 12.53:33
316 Niklas Halvarsson Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.24:04 6.19:56 4.54:58 12.56:06
317 Erik  Häggblad Östgöta Helikopter SK & IF 1.38:46 5.29:22 5.44:04 13.00:23
318 Björn  Lilja Kristianstads Triathlon 1.27:00 6.07:20 5.18:58 13.01:47
319 Jonas  Lerneteg Stockholm City Triathlon 1.08:31 5.21:23 6.26:55 13.02:18
320 Ingemar  Carlsson Halmstad Garnisons IF 1.33:58 6.07:54 5.15:00 13.04:34
321 Michael  Kågström Hässelby 1.32:41 6.01:34 5.19:45 13.06:28
322 Joachim  Persson Möbloteket 1.34:12 5.52:35 5.33:02 13.07:30
323 Hans-Olof  Svensson Sölvesborg 1.41:36 6.22:11 4.53:53 13.07:34
324 Magnus  Hägglöv Farsta 1.58:38 6.57:22 4.04:45 13.11:00
325 Leif  Claesson Skövde Triathlon 1.58:05 6.17:23 4.39:52 13.18:01
326 Fredrik Karlsson Utsiktens BK 1.41:43 6.21:16 4.59:05 13.20:21
327 Johanna  Ring Falköping 1.32:54 6.42:45 4.49:54 13.21:05
328 Daniel  Fredriksson FK Herkules Triathlon 1.57:11 6.09:37 5.07:57 13.25:09
329 Jan  Larsen Dragör 1.24:09 6.29:22 5.20:14 13.28:06
330 Kent  Rubensson Tranås 1.48:18 6.06:58 5.21:39 13.28:13
331 Roger  Marklund Tockarps ik 2.00:21 6.30:27 4.46:44 13.29:36
332 Lennart  Hägg Gestrike-Hammarby IF 1.48:36 6.36:45 4.52:06 13.31:09
333 Robert  Prigl Kalmar RC Triathlon 1.53:43 5.48:51 5.40:45 13.35:03
334 Carl-Axel  Lalander Stöcke TS Järnet 1.30:30 6.16:59 5.33:17 13.35:51
335 Emilia  Källerö Falu IK 1.34:26 6.30:16 5.20:08 13.37:55
336 Johan  Flyning Södertälje Triathlonklubb 1.29:24 6.12:34 5.52:02 13.41:08
337 Ola  Millnert Stockholm City Triathlon 1.29:17 6.09:08 5.46:23 13.41:08
338 Karin Linnersund Terrible Tuesdays Triathlon 1.47:40 6.35:46 5.08:03 13.43:21
339 Peter  Dahlen Clifford Chance 1.36:40 6.28:52 5.29:09 13.46:58
340 Johan  Rönnby Södertälje 1.37:33 6.31:51 5.27:22 13.58:38
341 Christian  Waagaard Vallentuna CK Triathlon 1.34:57 6.46:14 5.26:46 13.58:49
342 Johan Strömvall Göteborg 1.46:43 6.39:08 5.19:50 13.58:50
343 Adam  Svensson Värnamo 1.11:05 6.29:17 6.08:04 14.00:50
344 Håkan  Kjellman Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.30:31 7.11:58 4.58:06 14.01:04
345 Henrik  Bergqvist Halmstad Garnisons IF 1.49:36 7.08:25 4.52:01 14.04:38
346 George  Valvis Triathlon Syd 1.49:23 5.59:55 5.58:38 14.06:17
347 Trine  Lundström Kalmar RC Triathlon 1.54:48 7.08:58 5.04:26 14.18:26
348 Stefan  Pettersson Triathlon Väst 1.56:37 6.17:29 6.02:52 14.24:29
349 Sonny  Andersson Rädda Barnen 1.24:06 6.48:25 6.03:57 14.25:22
350 Ola  Lagerström Tyresö SS 1.25:55 6.09:04 6.41:24 14.27:21
351 Petter  Miller Kalmar RC Triathlon 1.57:28 6.15:26 5.54:55 14.31:15
352 Linus  Jubner Spanarna 1.38:48 6.34:24 6.11:13 14.33:51
353 Patrik  Oja IFK Sala 1.50:36 6.16:49 6.17:59 14.34:20
354 Per  Malmros Malmö 1.48:27 6.44:33 5.43:29 14.46:18
355 Stefan Welin Kista 1.39:22 5.54:05 5.30:42 13.18:17
356 Anders Rimén Triathlon Väst 1.16:35 4.59:18 3.49:39 10.09:15
357 Mikael Bengtsson IFK Helsingborg 1.19:31 5.55:35 5.15:47 12.42:54