Namn Klubb Simning Cykel Löpning Tid
1 Tomas Gustavsson Kalmar RC Triathlon 1.09:35 4.44:38 4.02:56 10.01:53
2 Jonas Blom Team F7 1.01:54 4.27:23 4.36:56 10.09:40
3 Kalle Svensson Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.18:57 5.34:12 4.12:29 11.11:43
4 Per Wengström IK Utby 1.03:56 6.06:03 4.53:04 12.24:46
5 Greger Sundin Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.09:23 5.06:59 3.36:32 9.59:36
6 Carl Nordbeck Roden Triathlon Club 1.08:26 5.15:47 4.28:50 10.57:03
7 Lena Karlsson Eskilstuna IK Triathlon 1.15:23 6.08:21 4.33:15 12.00:15
8 Kent Larsson Nyköping/Oxelösund Triathlon 1.42:05 6.26:38 5.37:22 13.58:50
9 Kenneth Forsberg Kalmar RC Triathlon 1.19:42 6.09:16 4.05:50 11.41:36
10 Jan-Ola Hallberg Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.16:42 5.46:01 4.23:52 11.35:17
11 Eric Anderson Dynapac IF 1.07:10 6.29:26 5.48:09 13.35:42
12 Christer Svantesson Vi som springer 1.56:01 6.31:40 4.30:54 13.08:42
13 Göran Larsson Trosa Vagnhärad CK 1.20:28 5.31:14 3.57:36 10.57:14
14 Håkan Pärsson IS Göta 1.18:13 5.27:35 3.46:19 10.36:25
15 Kari Martens Team Kungälv IS 1.30:37 5.25:26 4.43:06 11.43:54
16 Lennart Nilsson Löparfolket Kosta 1.22:33 6.54:47 4.52:25 13.19:15
17 Martin Alexandersson FK Herkules Triathlon 1.02:07 4.55:20 3.57:06 9.58:23
18 Patrik Isegran Triathlon Väst 1.08:52 5.03:09 3.41:37 9.58:21
19 Finn Borg Tyresö SS 1.05:10 5.16:07 3.48:56 10.14:27
20 Per Johansson Örebro AIK Triathlon 58:45 5.14:42 3.46:28 10.04:47
21 Toni Kinnunen Dalregementets IF 1.14:37 5.16:34 3.32:31 10.09:11
22 Odd Larson Norra Stockholm Endurance 1.12:40 4.55:54 3.31:13 9.43:57
23 Hasse Lundgren Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.18:19 6.04:03 5.28:36 12.56:19
24 Kaj Munk Team Kungälv IS 1.25:12 5.04:26 4.19:53 10.54:40
25 Endre Barat Väsby SS Triathlon 57:41 5.05:52 5.13:39 11.20:03
26 Robert Schelin Alingsås CK 59:47 4.55:36 4.13:26 10.11:29
27 Daniel Johansson Säters IF 58:48 5.08:57 3.29:02 9.40:53
28 Carl Lindgren Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.20:21 5.30:45 3.48:29 10.44:03
29 Bengt Boberg Stockholm City Triathlon 1.11:13 5.42:54 4.29:15 11.28:08
30 Henrik Wiss IK NocOut.se 1.23:51 5.49:11 5.33:37 12.58:12
31 Bo Göransson Kristianstads Triathlon 1.25:11 5.47:09 4.22:43 11.40:36
32 Linus Pråme Klubb SISU Multisport & Triathlon 1.09:42 5.26:56 4.55:41 11.36:45
33 Per Kunkell Barkarö SK 2.15:19 6.42:33 5.37:05 14.51:10
34 Johan Tullare Ironmaniac Triathlon Club 1.21:20 6.21:08 4.56:46 12.43:45
35 Jan Castlin Stockholm Långdistansklubb 1.57:38 6.32:23 5.58:29 14.42:09
36 Kent Linne Bäckhammars Bruk 1.36:47 6.39:08 6.18:16 14.42:06
37 Christian Kirchberger IK Hakarpspojkarna 59:43 4.52:23 3.21:14 9.15:44
38 Andreas Gustavsson Kalmar RC Triathlon 1.06:46 5.00:23 4.38:27 10.48:13
39 Stefan Håkansson Halmstad Triathleterna 1.08:28 5.23:24 3.51:09 10.26:51
40 Daniel Malmström Eskilstuna IK Triathlon 1.19:28 5.41:25 5.31:25 12.36:18
41 Håkan Johnsson Varberg Sim 1.09:17 5.00:23 4.15:03 10.31:21
42 Erik Desmeules Dalregementets IF 1.03:35 5.13:31 4.00:14 10.21:56
43 Sten Orsvärn Stockholm City Triathlon 1.13:16 5.23:50 3.54:42 10.35:34
44 Peter Amoreus Heleneholms IF Tri Team 1.15:54 5.19:35 4.13:06 10.52:03
45 Anders Höglund Triathlon Väst 57:47 4.59:51 4.39:37 10.41:12
46 Håkan Skillius Stockholm City Triathlon 1.09:30 5.44:27 4.25:39 11.25:28
47 Johan Bäcklund Eskilstuna IK Triathlon 1.21:11 5.12:04 3.43:50 10.22:57
48 Magnus Hermansson Norbergs CK 1.02:51 4.57:22 3.39:04 9.43:21
49 Tommy Hagström I2 IF Triathlon 1.13:23 5.37:15 4.26:05 11.26:58
50 Håkan Brewitz Västerås Triathlon 1.07:16 5.16:39 3.54:27 10.22:46
51 Ludvig Myrenberg Stockholm City Triathlon 1.09:40 5.04:38 3.29:44 9.48:12
52 Antti Suua Tyresö SS 1.10:43 5.06:37 3.46:12 10.07:47
53 Måns Berglund Piteå CK 1.15:51 5.36:40 4.30:45 11.31:26
54 Stefan Åberg Stockholm City Triathlon 1.14:49 5.41:32 3.51:49 10.52:51
55 Michael Leitner Enköping 1.31:13 6.05:19 4.24:08 12.09:19
56 Sven-Magnus Magnusson Ronneby 1.22:08 6.07:15 5.02:17 12.43:19
57 Stefan Blom Kalmar RC Triathlon 1.24:00 5.55:32 5.23:59 12.48:47
58 Marcus Rytterkull Heleneholms IF Tri Team 1.20:19 6.14:00 4.26:48 12.09:00
59 Mikael Crafoord IK Hakarpspojkarna 1.10:29 5.34:14 5.33:55 12.23:25
60 Joakim Wiik Västerås 1.22:25 6.34:30 5.59:04 14.05:44
61 Niklas Nilsson Triathlon Syd 57:52 4.34:48 3.03:54 8.39:03
62 Tobbe Petterson Heleneholms IF Tri Team 1.37:15 6.00:09 4.43:19 12.34:04
63 David Näsvik Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.02:00 4.47:59 3.15:39 9.08:39
64 Andreas Andersson Eskilstuna IK Triathlon 1.21:59 5.16:36 4.21:06 11.03:34
65 Pär Fransson Karlskrona Simsällskap 1.15:03 5.19:43 3.29:38 10.07:20
66 Johan Bjelke Vallentuna CK Triathlon 1.18:38 5.07:17 3.57:07 10.27:13
67 Mattias Johansson 338 Småland Triathlon & Multisport 1.19:14 5.13:47 4.18:56 10.57:26
68 Johan Granfors Triathlon Väst 1.12:47 5.53:50 5.15:01 12.27:55
69 Patrik Johansson Triathlon Väst 1.32:48 5.31:57 4.36:04 11.50:55
70 Rui Reis Södertälje Triathlonklubb 1.13:42 5.18:11 3.52:57 10.28:25
71 Bo Dahlen Triathlon Väst 1.22:09 6.25:59 5.45:03 13.41:37
72 Antti Antonov Tyresö SS 1.02:05 5.14:22 3.14:15 9.34:32
73 Robert Bengtsson Skövde Triathlon 1.07:32 5.15:30 3.37:32 10.04:40
74 Magnus Lageson IK Wilske 1.09:34 5.41:29 4.57:32 11.57:22
75 Mats Runesson Getinge 1.57:03 6.12:55 4.44:19 12.59:07
76 Torbjörn Friberg TFR Systemutveckling AB 1.34:40 6.01:47 5.19:39 13.02:45
77 Stefan Lidén IS Göta 1.47:49 5.51:04 5.31:57 13.23:30
78 Björn Fredriksson IK Hakarpspojkarna 1.24:38 5.15:49 5.39:05 12.23:36
79 Eva Nyström FK Herkules Triathlon 1.07:17 4.48:39 3.22:25 9.21:13
80 Christian Månsson Heleneholms IF Tri Team 1.01:56 4.44:40 2.58:36 8.47:22
81 Fernando Huerta Stockholm City Triathlon 1.10:37 5.01:49 3.41:55 9.58:09
82 Roger Lagrelius Kristianstads Triathlon 1.10:17 5.18:10 4.09:46 10.41:40
83 Jesper Sundsten Buena Vista A.C 1.31:02 5.27:10 4.47:37 11.56:50
84 Henrik Jaensson Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.20:10 5.16:31 4.07:46 10.48:43
85 Magnus Gällblad Varberg 58:27 5.34:43 4.26:52 11.07:54
86 David Petersson Eskilstuna IK Triathlon 1.31:51 5.24:36 4.13:06 11.17:45
87 Gunnar Bergmark 338 Småland Triathlon & Multisport 1.19:08 5.57:55 4.56:00 12.19:45
88 Peter Peinzger Triathlon Syd 1.27:38 5.27:42 4.02:49 11.02:25
89 Hans Åman Östgöta Helikopter SK & IF 1.08:16 5.32:03 4.07:08 10.51:10
90 Benny Svensson Bjärred 1.21:39 5.21:17 4.03:28 10.52:14
91 Antonio Matta Linköping 1.18:09 5.56:18 5.00:30 12.27:42
92 Pär Bengtsson Triathlon Väst 1.17:40 5.17:40 4.21:27 11.02:59
93 Magnus Wallgren Örebro AIK Triathlon 1.20:28 5.43:31 4.57:36 12.14:42
94 Victoria Persson Heleneholms IF Tri Team 1.01:56 5.01:15 3.43:38 9.50:05
95 Jenny Kroon Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.04:01 5.02:52 3.54:11 10.04:10
96 Cecilia Olenius Stockholm City Triathlon 1.21:55 6.20:53 4.30:08 12.19:07
97 Viktoria Johnsson Kalmar RC Triathlon 1.09:02 5.40:26 4.14:29 11.10:01
98 Camilla Lindholm Borg Heleneholms IF Tri Team 1.13:24 5.12:46 3.28:59 9.58:37
99 Johan Lindberg Triathlon Väst 1.02:04 5.04:44 3.44:02 9.53:33
100 Jon Deliv Heleneholms IF Tri Team 51:41 5.36:14 4.16:28 10.50:17
101 Peter Nilsson Piteå 1.21:23 5.11:57 3.53:56 10.34:20
102 Mikael Gardell Norrtälje SK/Triathlon 55:47 6.02:07 4.52:13 11.55:16
103 Gustaf Risling Stockholm City Triathlon 1.35:31 6.29:30 4.20:30 12.32:52
104 Jonas Lindkvist Triathlon Väst 1.02:45 4.59:31 3.33:51 9.39:55
105 Daniel Persson Örebro AIK Triathlon 1.14:37 4.53:35 3.16:13 9.29:16
106 Karl-Petter Hjelmer 338 Småland Triathlon & Multisport 1.09:07 5.15:51 3.34:39 10.03:24
107 Per Dicander Dalregementets IF 57:50 5.16:35 4.03:20 10.21:56
108 Sverker Ivarsson 338 Småland Triathlon & Multisport 1.23:57 5.15:25 4.29:50 11.15:43
109 Björn Ericsson Nässjö SLS Triathlon 1.09:32 5.38:03 4.35:02 11.29:10
110 Anders Malmberg IK Hakarpspojkarna 1.11:12 5.14:59 4.02:37 10.33:35
111 Mikael Selvin Örebro AIK Triathlon 1.14:33 5.12:45 4.03:59 10.34:40
112 Martin Zetterström Väsby SS Triathlon 1.20:08 6.05:07 4.16:50 11.49:17
113 Patrik Permats Tyresö SS 1.09:27 5.24:29 4.09:46 10.49:26
114 Jörgen Rickan Tyresö SS 1.06:09 5.49:16 3.54:00 10.57:39
115 Pär Sikö Team Create 1.20:44 5.55:43 4.31:46 11.56:56
116 Johan Thibaut TDK92 1.17:46 5.20:33 3.54:47 10.38:42
117 Joakim Nordholme Plastal AB 1.12:26 5.58:16 5.45:56 13.07:39
118 Kjell Nilsson Team Sportia CK 1.44:58 5.22:25 5.15:33 12.43:25
119 Robert Nilsen Triathlon Väst 1.51:06 6.14:06 4.40:48 12.59:00
120 Henry Puttonen AXA Sports Club 1.25:07 6.36:14 4.45:09 12.58:37
121 Lena Marklund Norrtälje SK/Triathlon 1.37:34 6.06:45 4.39:26 12.31:30
122 Mikael Kleberg Örebro AIK Triathlon 1.08:31 5.17:11 4.13:52 10.44:32
123 Börje Petersson IFK Helsingborg 1.17:38 6.43:38 5.27:45 13.46:35
124 Henrik Ankarsund I2 IF Triathlon 1.28:30 6.01:13 6.01:45 13.55:33
125 Johnny Björkman Early Bird Triathlon 1.26:08 6.32:35 5.32:40 13.38:10
126 Matilda Jonsson Motala Triathlon Club 1.09:31 5.35:57 5.09:13 11.58:16
127 Lars Hanson Heleneholms IF Tri Team 1.04:48 5.29:38 4.18:28 10.56:31
128 Malin Wiman Skövde Triathlon 1.31:41 6.24:11 4.48:23 12.50:30
129 Daniel Liljedahl Triathlon Syd 1.09:21 4.52:18 3.28:43 9.33:46
130 Anders Schelander Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.14:40 5.01:28 3.18:10 9.39:16
131 Kristian Hallsten Triathlon Syd 1.11:31 4.48:46 3.47:00 9.51:07
132 Pontus Lindberg Cykelcity triathlon 59:50 5.22:10 3.27:15 9.55:10
133 Peder Severin Triathlon Väst 55:49 5.17:59 3.46:36 10.06:41
134 Filip Larsen Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.08:27 4.49:01 4.06:20 10.07:00
135 Håkan Sendrup Heleneholms IF Tri Team 1.03:48 5.15:35 4.07:58 10.33:58
136 Patrik Ericsson Heleneholms IF Tri Team 51:36 5.04:37 4.42:59 10.43:21
137 Lars Åkerman Triathlon Syd 1.33:58 5.30:50 3.39:46 10.52:32
138 Jörgen Sagvik Triathlon Väst 1.14:03 5.47:55 3.47:44 10.54:44
139 Peio Etxebeste Stockholm City Triathlon 1.25:13 5.37:12 3.54:05 11.01:48
140 Johan Nohave Karlskrona Simsällskap 1.17:37 5.28:12 4.12:26 11.03:48
141 Jojje Borssén Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.14:43 5.30:53 4.24:45 11.16:18
142 Mattias Axelsson Kalmar RC Triathlon 1.31:56 5.22:48 4.22:39 11.25:12
143 Patrik Landstorp Eskilstuna IK Triathlon 1.27:21 6.02:34 4.03:59 11.39:55
144 Andreas Carlsson Östgöta Helikopter SK & IF 1.16:42 5.44:11 4.42:03 11.48:34
145 Jonas Birgersson Tranås SS Triathlon 1.18:49 5.56:45 4.23:07 11.48:53
146 Johan Sjöström Triathlon Väst 1.12:16 5.51:06 4.34:32 11.52:27
147 Ludvig Landgren Singapore 1.22:52 6.08:52 4.50:48 12.30:28
148 Jonas Gunnarsson IK Hakarpspojkarna 1.20:19 6.38:08 4.35:19 12.39:01
149 Björn Norberg Eskilstuna IK Triathlon 1.21:53 6.13:50 5.49:05 13.42:19
150 Fredrik Schriever-Abeln Halmstad Triathleterna 52:58 5.03:53 4.11:38 10.12:48
151 John-Patrik Treptow 338 Småland Triathlon & Multisport 1.08:48 5.34:49 4.15:28 11.04:46
152 Raymond Reinmann Stockholm Långdistansklubb 1.13:45 5.14:23 4.40:23 11.13:16
153 Per Dahlgren Karlskrona Simsällskap 1.13:26 5.44:11 4.15:01 11.19:03
154 Krister Dahlström Millennia Triathlon Klubb 1.19:10 5.52:15 5.06:15 12.27:47
155 Jens Apelgren Lidingö Triathlon 1.12:12 6.14:41 4.59:12 12.37:08
156 Martin Ahlgren Triathlon Syd 1.20:09 6.12:00 4.55:07 12.45:38
157 Torbjörn Wolffram Triathlon Väst 51:33 5.11:09 3.31:51 9.38:41
158 Tony Marklund Stockholm Långdistansklubb 1.28:53 5.38:07 4.29:44 11.42:03
159 Ernst-Heinrich Schiebe IK Fyris Triathlon 1.08:38 6.00:43 4.30:41 11.47:55
160 Fredrik Granlund FK Herkules Triathlon 1.33:15 5.35:21 4.36:22 11.53:18
161 Thomas Ström Västerås Triathlon 1.22:07 6.18:43 5.47:36 13.45:53
162 Börje Nord Triathlon Väst 1.32:04 5.55:41 4.38:20 12.29:10
163 Tommy Törnquist IFK Helsingborg 1.44:46 6.16:12 4.45:21 12.56:44
164 Nils Holmström Stockholm City Triathlon 1.36:43 5.58:19 4.46:31 12.28:23
165 Maria Clementz Halmstad Triathleterna 1.13:25 6.09:46 4.09:31 11.36:27
166 Malin Alzén Stockholm City Triathlon 1.20:25 5.55:58 5.10:22 12.39:44
167 Stina Franzon Qwarnsvedens Triathlonklubb 1.33:55 6.38:29 4.20:01 12.40:16
168 Ulrika Bengtsson Triathlon Väst 1.07:19 6.26:40 5.21:11 13.10:15
169 Lisa Magnusson Triathlon Väst 1.22:13 6.03:49 5.36:33 13.12:18
170 Pernilla Bergwall Kalmar RC Triathlon 1.35:04 6.08:25 5.35:41 13.34:33
171 Pernilla Permatz Väsby SS Triathlon 1.36:51 6.00:03 5.45:41 13.36:11
172 Angela Valcic Västerås Triathlon 1.34:11 6.44:31 5.28:29 13.54:22
173 Anders Malm Linköpings Triathlonklubb 1.25:11 5.10:52 3.49:07 10.31:58
174 Tony Långström Lammhult Cyklisterna 1.27:25 5.06:15 4.11:39 10.51:43
175 Pavio Grzelewski Stöcke TS Järnet 1.18:05 5.33:41 4.07:19 11.07:02
176 Tony Petersson Haldex Landskrona 1.31:57 5.43:42 3.45:47 11.12:53
177 Per Mattsson OK Vallonerna 1.20:49 5.42:53 4.03:34 11.19:52
178 Johan Liljekvist Solna 1.13:05 5.43:12 4.24:04 11.28:52
179 Fredrik Nilzén Accenture IF/SPIF 1.28:50 6.12:08 3.41:13 11.30:40
180 Per Wahl Malmö Frisksportsklubb 1.20:16 5.53:12 4.04:09 11.32:48
181 Fabian Hellberg Stadium IF 1.37:38 5.29:07 4.18:21 11.33:33
182 Tony Edmundsson Kalmar RC Triathlon 1.10:24 5.34:27 4.41:11 11.37:15
183 Jonas Persson Kajs Cykel & Spinning 1.17:30 5.22:03 4.53:43 11.39:27
184 Filippa Stenberg Team Freja 1.23:32 6.01:56 4.09:34 11.42:38
185 Lukas Strömberg Norrköpings Kappsimklubb 1.17:16 5.58:39 4.17:14 11.42:51
186 Björn Agertoft Helsingborg 1.17:58 6.04:22 4.08:35 11.45:01
187 Sören Lindkvist Kappa Kraftliner KK 1.12:14 5.55:01 4.30:04 11.47:27
188 Mattias Lejon Team Umeå Skogstjänst 1.12:36 5.54:42 4.30:55 11.47:27
189 Hans Sandström Väsby SS Triathlon 1.12:35 6.07:52 4.21:54 11.50:03
190 Fredrik Zillén Stockholm City Triathlon 1.29:18 5.50:18 4.37:01 12.10:07
191 Johan Larsson Vegan Runners IK 1.17:01 6.20:24 4.08:29 12.11:35
192 Peter Hallor Motala Triathlon Club 1.13:11 5.58:59 4.46:47 12.13:56
193 Ingela Svedberg Ställbergs IK 1.43:14 6.38:21 3.44:57 12.18:15
194 Ulf Skytt Knivsta CK 1.28:52 5.37:09 5.05:18 12.21:25
195 Marcus Lindgren Estuna IF 1.27:05 6.03:07 4.47:51 12.25:41
196 Peter Aronsson Linköpings OK 1.22:59 6.29:10 4.29:09 12.31:27
197 Daniel Evaldsson SK Graal 1.27:18 6.14:08 4.37:27 12.37:19
198 Per Tallving Team Schnauzer 1.32:55 6.00:51 4.57:43 12.39:15
199 Ingemar Andersson Linköpings SK 1.34:51 6.34:27 4.11:04 12.39:15
200 Kjäll Ottosson Ekenässjön 1.22:13 6.10:52 4.49:29 12.40:51
201 Mikael Öhrn Ekenässjön 1.21:04 6.24:09 4.39:45 12.40:51
202 Peter Karlsson Polisen, Borås 1.15:21 6.10:39 5.02:23 12.41:26
203 Mats Persson Bjärred 1.32:04 6.13:16 4.41:02 12.42:35
204 Lars Persson IK Stern 1.35:59 6.17:53 4.36:31 12.44:10
205 Niklas Johansson Skene SoiS 1.26:31 5.47:52 5.25:25 12.49:57
206 Mads Rimstad Oslofjord Triathlon 1.31:32 6.13:34 4.59:25 12.54:12
207 Kristofer Svensson Kalmar RC Triathlon 1.23:00 5.56:14 5.28:16 12.56:15
208 Tobias Rosenqvist Motala 1.43:27 6.36:34 4.31:19 13.01:13
209 Jerker Sterneland Säters IF Triathlon 1.43:17 6.37:50 4.34:38 13.02:17
210 Magnus Bergelin Stockholmspolisens IF-Triathlon 2.04:37 6.23:07 4.31:14 13.05:15
211 Magnus Malm Kristianstads Triathlon 1.22:12 6.32:09 5.15:42 13.17:30
212 Linda Fredriksson Kalmar 1.33:56 6.45:37 4.49:32 13.23:04
213 Peter Joelsson Ålems OK 1.42:45 6.30:43 4.58:58 13.23:09
214 Tobias Nordin Brandkårens IK, Stockholm 1.28:04 7.01:11 4.43:44 13.25:37
215 Per Nilsson Hargs BK Runners 1.47:04 6.35:09 5.04:29 13.33:41
216 Benny Back NP Mora 1.41:46 6.07:59 5.36:54 13.42:20
217 Finn Rosenqvist Stockholm City Triathlon 1.20:37 6.36:36 5.38:04 13.44:23
218 Dan Strandman Pågen 1.50:42 6.11:35 5.37:09 13.47:20
219 Calle Montell Norrtälje SK/Triathlon 1.20:31 6.22:04 5.56:12 13.54:26
220 Kjell Hågestad IFK Borgholm 2.04:35 6.48:31 4.52:02 13.57:47
221 Göran Axén Norrtälje SK/Triathlon 1.18:17 6.45:31 5.38:07 13.57:57
222 Joakim Lidfeldt Kalmar Simsällskap 1.36:30 7.10:20 5.07:52 14.15:14
223 Bengt Fischhaber 338 Småland Triathlon & Multisport 1.39:37 6.17:07 5.58:28 14.17:52
224 Stefan Fölster Svenskt Näringsliv IF 1.34:44 6.55:10 5.42:35 14.24:15
225 Peter Engström Luftkraft 1.43:10 6.41:03 5.54:08 14.29:02
226 Mari Bäckemar IF Sju Kronor 1.28:56 6.46:52 6.18:17 14.42:07
227 Fredrik Härdfeldt Örebro AIK Triathlon 1.41:26 6.38:44 6.16:20 14.47:31
228 Martin Isaksson Roden Triathlon Club 1.03:33 5.49:45 5.11:54 12.11:35