Namn Klubb Simning Cykel Löpning Tid
1 Tomas Gustavsson Kalmar RC Triathlon 1.08:01 4.47:01 4.15:46 10.17:35
2 Magnus Kalen Kalmar RC Triathlon 1.05:49 5.35:02 3.54:04 10.39:10
3 Kalle Svensson Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.16:02 5.39:59 4.12:25 11.18:06
4 Magnus Svahn Säters IF 1.13:44 6.42:17 6.12:24 14.32:28
5 Stefan Norman Tyresö SS 1.08:05 5.16:09 3.47:11 10.16:03
6 Ronny Helgesson Adels Cykel 1.34:01 5.43:57 5.58:19 13.31:01
7 Ted Ås Team Tenant & Partner 56:00 4.42:08 3.05:17 8.45:36
8 Greger Sundin Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.08:54 5.16:53 3.57:31 10.28:48
9 Petri Hellberg Skövde Triathlon 1.22:05 5.57:11 4.18:30 11.46:25
10 Carl Nordbeck Roden Triathlon Club 1.05:56 5.28:12 5.07:33 11.50:34
11 Lena Karlsson Eskilstuna IK Triathlon 1.17:16 6.16:02 4.37:07 12.14:19
12 Kent Larsson Nyköping/Oxelösund Triathlon 1.38:43 5.58:42 4.51:21 12.39:38
13 Marco Hermansson Nyköping/Oxelösund Triathlon 1.05:42 5.39:14 4.58:01 11.50:34
14 Kenneth Forsberg Kalmar RC Triathlon 1.14:55 6.34:07 3.53:31 11.48:45
15 Olavi Suomela Skene 1.35:08 6.20:40 5.32:35 13.36:56
16 Stefan Johansson Kalmar RC Triathlon 1.21:58 6.01:31 4.06:37 11.41:47
17 Markku Karjalainen Team F-arton Sport Club 1.25:41 7.20:22 5.34:23 14.31:47
18 Christer Beckard Lidingö Triathlon 1.25:31 6.10:27 5.39:58 13.25:01
19 Christer Svantesson Vi som springer 1.56:45 6.16:36 4.43:01 13.07:57
20 Kari Martens Team Kungälv IS 1.23:14 5.21:09 4.03:59 10.53:26
21 Lennart Nilsson Löparfolket Kosta 1.22:23 6.42:41 4.48:27 13.03:01
22 Martin Alexandersson FK Herkules Triathlon 1.02:51 5.22:48 4.04:35 10.35:22
23 Patrik Isegran Triathlon Väst 1.09:39 5.12:16 3.46:50 10.13:36
24 Robert Malmström Eskilstuna IK Triathlon 1.07:51 5.09:47 3.45:26 10.07:31
25 Finn Borg Tyresö SS 1.03:05 5.24:22 3.31:19 10.02:36
26 Kaj Munk Team Kungälv IS 1.24:19 5.43:12 4.35:34 11.50:34
27 Jan Nilsson Triathlon Syd 1.11:23 5.00:04 3.39:25 9.54:51
28 Dan Samson Tyresö SS 1.17:38 5.30:15 4.10:04 11.02:43
29 Björn Waldebäck Stockholm Långdistansklubb 1.06:52 4.59:49 3.53:58 10.04:39
30 Endre Barat Väsby SS Triathlon 55:35 5.11:37 3.14:55 9.25:22
31 Fredrik Bassmann Triathlon Syd 1.03:38 5.08:14 3.49:51 10.05:14
32 Mats Johansson Pata Runners 1.14:46 6.00:04 4.58:25 12.30:07
33 Jan Castlin Stockholm Långdistansklubb 1.59:39 6.16:39 5.46:10 14.19:32
34 Kent Linne Bäckhammars Bruk 1.39:51 6.12:14 6.19:59 14.19:32
35 Christian Kirchberger IK Hakarpspojkarna 57:36 4.47:40 3.09:48 8.57:39
36 Andreas Gustavsson Kalmar RC Triathlon 1.04:13 5.18:42 3.29:22 9.55:29
37 Krister Hällgren Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.15:36 5.52:59 3.39:05 10.54:40
38 Daniel Malmström Eskilstuna IK Triathlon 1.16:53 5.45:22 4.33:39 11.39:16
39 Per Markus Jönsson Kalmar OK 1.09:12 5.44:09 4.05:11 11.04:23
40 Ulrick Hultman Stora Rör 1.29:06 6.01:35 4.39:50 12.17:31
41 Ulf Valtersson Oskarshamns CK 1.34:08 6.18:36 4.22:39 12.27:57
42 Mats Berggren Tingsryd AIF 1.45:39 6.48:44 4.27:51 13.14:02
43 Håkan Johnsson Varberg Sim 1.14:13 5.13:09 4.08:45 10.42:18
44 Sten Orsvärn Stockholm City Triathlon 1.08:07 5.16:03 3.56:45 10.23:45
45 Peter Amoreus Heleneholms IF Tri Team 1.17:01 5.42:44 4.26:13 11.29:31
46 Martin Olofsson Triathlon Väst 1.25:32 5.23:29 3.37:58 10.32:56
47 Jona Dahlquist Heleneholms IF Tri Team 1.05:58 5.23:25 3.23:56 9.55:41
48 Peter Agelii Väsby SS Triathlon 1.07:24 5.25:28 3.29:02 10.06:01
49 Johan Bäcklund Eskilstuna IK Triathlon 1.28:08 5.34:25 3.53:06 11.03:54
50 Magnus Hermansson Norbergs CK 1.03:36 5.07:34 3.34:34 9.49:45
51 Tommy Hagström I2 IF Triathlon 1.16:42 5.48:42 4.07:51 11.23:26
52 Håkan Brewitz Västerås Triathlon 1.04:02 5.23:19 4.16:37 10.49:08
53 Antti Suua Tyresö SS 1.14:49 5.17:33 3.39:22 10.16:06
54 Måns Berglund Piteå CK 1.19:26 5.44:42 4.31:22 11.43:57
55 Stefan Åberg Stockholm City Triathlon 1.28:55 5.52:44 4.00:24 11.27:55
56 Kenneth Wibergh Västerås Triathlon 1.19:40 5.35:32 4.27:08 11.28:26
57 Sven-Magnus Magnusson Ronneby 1.25:16 5.56:41 4.09:48 11.43:51
58 Marcus Rytterkull Heleneholms IF Tri Team 1.20:06 6.08:36 4.11:37 11.47:40
59 Niklas Nilsson Triathlon Syd 57:38 4.47:35 3.28:58 9.16:22
60 Tobbe Petterson Heleneholms IF Tri Team 1.27:50 5.50:45 4.05:29 11.34:55
61 Gary Larsson Alingsås CK 1.02:29 5.16:55 3.42:39 10.05:37
62 Andreas Andersson Eskilstuna IK Triathlon 1.18:28 5.27:36 4.19:38 11.11:06
63 Lars Pettersson Västerås Triathlon 1.12:26 5.16:21 4.16:44 10.49:08
64 Mattias Johansson 338 Småland Triathlon & Multisport 1.25:52 5.31:58 4.36:51 11.43:15
65 Mimmi Andersson IK Fyris Triathlon 1.26:32 5.41:45 3.59:39 11.12:32
66 Peter Dahl Karlshamns Simklubb 1.03:55 4.54:19 3.18:19 9.19:32
67 Rui Reis Södertälje Triathlonklubb 1.15:14 5.40:33 3.51:59 10.51:16
68 Bo Dahlen Triathlon Väst 1.39:03 5.59:31 5.33:04 13.24:02
69 Antti Antonov Tyresö SS 1.02:34 5.34:26 3.15:42 9.56:25
70 Magnus Peterson Kalmarpolisens IF 1.16:08 5.32:23 3.56:05 10.53:34
71 Mikael Rappe Väsby SS Triathlon 1.24:13 6.02:10 3.46:57 11.21:36
72 Magnus Lageson IK Wilske 1.14:07 5.42:25 4.48:14 11.51:02
73 Johan Runnedahl Stockholm City Triathlon 1.31:04 5.42:09 3.34:19 10.56:59
74 Magnus Woxblom Malmö 1.30:31 6.27:09 4.20:01 12.37:39
75 Stefan Lidén IS Göta 1.43:58 5.59:41 5.17:38 13.16:33
76 Eva Nyström FK Herkules Triathlon 1.08:24 5.16:05 3.44:15 10.11:54
77 Christian Månsson Heleneholms IF Tri Team 1.02:53 4.47:54 2.54:59 8.48:02
78 Olof Tullberg Triathlon Väst 1.14:21 5.06:25 3.38:00 10.03:25
79 Magnus Hallqvist Skärets SS Triathlon 56:06 5.41:31 4.22:24 11.05:44
80 Roger Lagrelius Kristianstads Triathlon 1.07:59 5.24:18 4.01:40 10.38:33
81 Jesper Sundsten Buena Vista A.C 1.25:43 5.34:50 5.39:12 12.53:32
82 Magnus Gällblad Varberg 57:42 5.44:03 4.30:06 11.17:18
83 Gunnar Bergmark 338 Småland Triathlon & Multisport 1.17:20 6.05:02 4.37:31 12.05:35
84 Hans Åman Östgöta Helikopter SK & IF 1.07:27 5.55:02 4.19:44 11.30:11
85 Yngve Frederich Glasriket RC 1.53:35 5.55:27 5.57:47 13.59:40
86 Magnus Nilsson Halmstad 1.23:29 5.33:32 4.38:26 11.44:44
87 Benny Svensson Bjärred 1.25:51 5.21:06 3.59:34 10.52:14
88 Jim Andersson Heleneholms IF Tri Team 1.12:21 6.15:40 5.09:21 12.44:11
89 Marcus Hyyryläinen Stockholm Långdistansklubb 1.17:27 6.12:16 4.16:19 11.55:43
90 Olle Lindgren A1 IF Triathlon 1.25:20 5.51:00 4.24:49 11.48:03
91 Karl Narfström Stöcke TS Järnet 1.12:02 5.39:06 4.24:37 11.20:20
92 Anders Visen Gävle Triathlonklubb 1.26:23 5.50:56 4.44:54 12.09:38
93 Robert Johansson Gällivare Endurance Club 1.37:23 5.39:11 5.48:51 13.22:43
94 Stefan Manning Team Ultra Triathlon TK 1.58:07 6.47:55 5.26:50 14.23:07
95 Viktoria Johnsson Kalmar RC Triathlon 1.14:16 5.50:57 4.12:10 11.27:09
96 Sara Elfving Karlshamns Simklubb 1.16:51 5.56:50 4.34:00 11.55:47
97 Eva Lindkvist Eskilstuna IK Triathlon 1.25:46 5.47:13 4.10:11 11.28:37
98 Camilla Lindholm Borg Heleneholms IF Tri Team 1.17:06 5.22:55 3.55:34 10.40:26
99 Linda Nyberg Stockholm City Triathlon 1.06:06 6.01:04 3.49:20 11.01:00
100 Maria Gustavsson FK Herkules Triathlon 1.22:10 5.58:14 4.08:20 11.35:48
101 Susanna Sjögren Stockholm City Triathlon 1.26:21 6.09:24 4.36:47 12.19:44
102 Lisbeth Jönsson Heleneholms IF Tri Team 1.29:02 6.20:56 5.34:07 13.36:26
103 Johan Lindberg Triathlon Väst 1.02:33 5.08:33 3.37:16 9.51:53
104 Stefan Karlsson Stockholm City Triathlon 1.05:52 5.08:16 3.35:23 9.53:17
105 Magnus Neij Kristianstads Triathlon 1.06:09 5.03:50 3.42:54 9.57:11
106 Rogan Clarke Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.05:54 5.16:45 4.04:14 10.34:18
107 Johan Helamp Triathlon Väst 1.17:25 5.08:14 4.20:34 10.51:30
108 Joakim Fyhr NKK Triathlon 1.15:11 6.22:29 3.59:07 11.50:10
109 Pär Egnell Stockholm City Triathlon 1.11:08 6.10:44 4.24:08 11.57:24
110 Jon Deliv Heleneholms IF Tri Team 52:02 5.42:15 3.56:22 10.35:43
111 Peter Nilsson Piteå 1.21:17 5.07:16 4.02:47 10.40:17
112 Sven Engler Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.24:31 5.57:12 3.45:06 11.20:53
113 Mikael Gardell Norrtälje SK/Triathlon 57:04 5.46:17 4.31:15 11.21:30
114 Gustaf Risling Stockholm City Triathlon 1.43:10 6.51:10 5.56:42 14.40:01
115 Kjell Ambertsson IK Fyris Triathlon 1.44:09 5.43:45 5.05:34 12.42:21
116 Jonas Lindkvist Triathlon Väst 1.04:12 4.57:36 3.31:49 9.36:40
117 Daniel Persson Örebro AIK Triathlon 1.16:54 5.14:48 3.15:48 9.52:32
118 Daniel Rickardsson Gävle Triathlonklubb 1.06:38 5.06:42 4.01:21 10.18:19
119 Karl-Petter Hjelmer 338 Småland Triathlon & Multisport 1.09:26 5.23:22 3.50:22 10.26:41
120 Per Dicander Dalregementets IF 59:11 5.25:21 3.58:16 10.28:49
121 Karl Franklin IK Fyris Triathlon 1.11:59 5.55:07 3.56:28 11.08:58
122 Gustav Carlson Triathlon Väst 1.16:25 5.42:47 4.10:10 11.14:31
123 Axel Olsson Triathlon Väst 1.18:43 5.47:42 4.21:51 11.36:52
124 Stefan Prem IK Fyris Triathlon 1.16:13 5.47:13 4.46:08 11.57:33
125 Björn Bygren Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.17:08 5.49:23 4.48:36 12.06:08
126 Sverker Ivarsson 338 Småland Triathlon & Multisport 1.31:43 5.42:33 4.52:29 12.15:09
127 Björn Ericsson Nässjö SLS Triathlon 1.16:50 5.59:51 5.06:40 12.34:09
128 Robin Rundqvist Stockholm City Triathlon 1.17:10 6.26:39 4.47:57 12.37:07
129 Sean McFarlane Triathlon Väst 1.28:35 8.03:10 4.06:00 13.42:18
130 Anders Malmberg IK Hakarpspojkarna 1.11:56 5.23:01 4.01:03 10.42:11
131 Richard Ferm Ryssbergets IK 1.14:10 5.35:31 3.48:24 10.47:29
132 Daniel Runemalm Heleneholms IF Tri Team 1.36:08 5.46:19 3.31:04 11.04:53
133 Anders Perols Triathlon Väst 1.15:18 5.52:27 4.00:39 11.14:41
134 Mikael Selvin Örebro AIK Triathlon 1.19:33 5.47:39 4.03:58 11.18:27
135 Staffan Johansson Lidingö Triathlon 1.17:28 5.57:46 3.51:29 11.19:14
136 Rasmus Westergren Kalmar OK 1.29:22 5.22:19 4.26:59 11.24:39
137 Richard Fornell Käringberget Triathlon Ninjas 1.11:17 5.42:48 4.24:01 11.26:45
138 Martin Zetterström Väsby SS Triathlon 1.22:22 5.53:05 3.58:05 11.28:03
139 Patrik Permats Tyresö SS 1.17:22 5.54:00 4.15:46 11.40:47
140 Mikael Söderström IKSU Multisport 1.22:45 5.59:26 4.11:53 11.41:40
141 Jörgen Rickan Tyresö SS 1.10:55 6.10:22 4.08:46 11.44:38
142 Staffan Helmestam Möklinta IF 1.38:53 5.54:38 4.06:53 11.51:20
143 Per Rehnberg Triathlon Väst 1.17:07 5.49:11 4.37:27 11.56:54
144 Mattias Axelsson Maria Ungdom IF 1.31:24 5.53:34 4.28:02 12.05:16
145 Mikael Petersson Heleneholms IF Tri Team 1.31:39 6.22:17 3.55:41 12.05:51
146 Joakim Björk Malmö 1.30:37 5.46:58 4.39:58 12.10:05
147 Thomas Hansson Holmsund 1.29:51 6.13:53 4.15:48 12.13:50
148 Johan Hellström Stockholm 1.18:32 6.25:37 4.27:53 12.28:37
149 Leif Bergström Matfors 1.22:14 6.02:40 4.54:28 12.28:51
150 Roger Boström Terrible Tuesdays Triathlon 1.35:30 6.08:35 4.39:59 12.29:18
151 Pär Sikö Team Create 1.16:45 6.04:28 4.51:58 12.30:25
152 Johan Thibaut TDK92 1.25:20 5.54:31 4.58:00 12.32:42
153 Joakim Nordholme Plastal AB 1.15:08 6.02:00 5.03:22 12.33:16
154 Rickard Schuber Stockholm City Triathlon 1.29:00 6.15:01 4.53:24 12.45:24
155 Peter Nousu Stockholm 1.30:32 6.35:28 4.25:19 12.48:10
156 Peter Trigarszky Spanarna 1.41:07 6.44:13 4.11:06 12.49:20
157 Kjell Nilsson Team Sportia CK 1.41:58 5.28:19 5.20:04 12.49:29
158 Gunnar Herngren Kinna 1.38:36 6.20:06 4.38:28 12.51:06
159 Pentti Saarikoski Västerås Triathlon 1.30:43 5.35:21 5.35:28 12.53:37
160 Conny Johansson Kalmar 1.36:26 5.51:55 5.07:52 12.55:10
161 Thomas Lindman Mälarö SOK 1.11:28 6.14:15 5.27:32 13.01:27
162 Nils Svensson Sweco IF 1.24:40 6.21:12 5.12:46 13.12:56
163 Robert Nilsen Triathlon Väst 1.40:59 6.33:57 4.34:16 13.16:19
164 Henry Puttonen AXA Sports Club 1.31:45 6.30:11 4.51:46 13.16:36
165 Lena Marklund Norrtälje SK/Triathlon 1.39:52 6.22:54 4.58:13 13.19:29
166 Daniel Sund OK Hammaren 1.35:39 6.14:17 5.16:50 13.24:27
167 Lars Persson Göteborg 1.40:55 6.36:22 4.49:05 13.30:49
168 Mikael Kleberg Örebro AIK Triathlon 1.38:49 6.23:17 5.21:21 13.38:08
169 Hans Holgersson Falcon Sports Club 1.33:52 6.41:25 5.21:07 13.49:19
170 Börje Petersson IFK Helsingborg 1.17:00 6.59:47 5.16:15 13.51:50
171 Henrik Ankarsund I2 IF Triathlon 1.34:39 5.46:33 6.25:55 13.58:28
172 Johnny Björkman Early Bird Triathlon 1.58:05 6.46:30 5.19:13 14.13:56
173 Jan-Ove Gunnarsson 338 Småland Triathlon & Multisport 1.41:10 6.02:45 6.20:02 14.19:20
174 Peter Carlsson Bajen Fans 1.39:58 7.20:11 5.17:05 14.27:22
175 Tomas Johannesson Posten 1.50:19 7.13:15 5.13:51 14.29:01
176 Malin Ottosson Sollentuna 1.52:46 6.50:10 5.32:20 14.38:13
177 Ulf Göran Karsson Farsta 1.52:53 6.30:44 5.58:10 14.45:16
178 Carina Hammarstrand Hälsans Hus Spa Erikslund AB 1.30:07 6.47:28 6.09:52 14.47:05
179 Mats Runesson OK Lindena 1.52:54 6.13:01 4.09:38 12.23:17
180 Jonas Brantvall NKK Triathlon 1.21:57 5.42:03 3.49:44 10.59:44
181 Rikard  Åsander Karlskrona Simsällskap 1.03:06 5.09:21 3.35:07 9.52:03
182 Anders Rimén Triathlon Väst 1.22:08 5.40:30 5.39:29 12.57:05