Namn Klubb Simning Cykel Löpning Tid
1 Magnus Kalen Kalmar RC Triathlon 1.02:47 5.19:19 3.52:27 10.17:25
2 Johan Lindberg NKK Triathlon 1.05:58 5.38:25 4.00:59 10.51:12
3 Kalle Svensson Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.08:44 5.40:33 4.11:21 11.06:31
4 Kenneth Westerberg Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.02:16 5.28:08 5.17:27 11.54:44
5 Leif Götesson Elmhults SC 53:42 5.07:32 4.36:36 10.41:45
6 Stefan Norman Tyresö SS 1.08:36 5.26:54 3.55:26 10.35:09
7 Håkan Peterson Triathlon Väst 1.18:38 6.29:17 5.50:44 13.54:02
8 Bo Johansson Triathlon Väst 1.14:52 6.30:13 6.36:54 14.33:50
9 Ted Ås Team Tenant & Partner 53:40 4.45:40 3.13:09 8.54:57
10 Martin Flinta Triathlon Väst 53:50 4.45:29 3.20:00 9.01:34
11 Ola Silvdahl Triathlon Väst 1.07:37 5.22:53 3.58:58 10.32:46
12 Roger Berggren Triathlon Väst 1.02:02 4.59:14 3.20:57 9.25:29
13 Greger Sundin Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.09:19 5.13:19 4.12:02 10.42:10
14 Fredrik Selmered Stockholmspolisens IF-Triathlon 56:48 5.31:44 3.52:52 10.24:28
15 Lena Karlsson Eskilstuna IK Triathlon 1.13:45 5.46:31 4.26:06 11.30:06
16 Kent Larsson Nyköping/Oxelösund Triathlon 1.25:46 6.08:36 4.48:25 12.32:00
17 Kenneth Forsberg Kalmar RC Triathlon 1.14:07 6.31:37 4.14:30 12.06:16
18 Olavi Suomela Skene 1.26:29 6.26:41 5.02:37 13.05:05
19 Andre Bouyer Kalmar RC Triathlon 1.09:13 5.46:35 5.05:48 12.11:46
20 Jan-Ola Hallberg Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.10:29 5.43:59 4.44:40 11.46:28
21 Lars Lind Dalregementets IF 1.36:40 6.15:38 5.25:55 13.27:47
22 Håkan Linder NKK Triathlon 1.02:08 5.36:11 4.18:33 11.04:09
23 Håkan Pärsson IS Göta 1.12:49 5.36:22 4.55:15 11.49:40
24 Kari Martens Team Kungälv IS 1.16:37 5.28:48 4.33:28 11.23:36
25 Markus Lundgren AstraZenica IF 1.17:31 6.00:21 4.13:41 11.41:15
26 Martin Sahlin Stockholmspolisens IF-Triathlon 4.02:14 10.51:35
27 Robert Malmström Eskilstuna IK Triathlon 1.04:27 5.06:05 3.51:37 10.06:24
28 Kaj Munk Team Kungälv IS 1.18:13 5.30:31 4.05:04 10.58:40
29 Dan Samson Tyresö SS 1.11:36 5.18:53 3.48:55 10.23:36
30 Christer Pantzar Nässjö SLS Triathlon 1.11:48 5.19:34 3.40:00 10.16:47
31 Martin Pettersson Triathlon Väst 1.16:37 5.18:33 3.35:21 10.15:00
32 Helena Kvapil Stockholm City Triathlon 1.11:06 5.44:45 3.46:04 10.46:56
33 Endre Barat Väsby SS Triathlon 53:44 5.15:58 3.23:10 9.36:05
34 Robert Schelin Alingsås CK 55:57 5.00:37 3.30:09 9.29:12
35 Sven Stolz Triathlon Väst 56:38 4.41:37 3.14:52 8.55:20
36 Daniel Johansson Säters IF 55:57 5.30:16 3.42:47 10.12:52
37 Fredrik Bassmann Triathlon Syd 1.00:31 4.52:21 4.21:09 10.18:20
38 Carl Lindgren Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.13:40 5.33:09 4.13:03 11.04:13
39 Henrik Wiss IK NocOut.se 1.12:47 5.41:46 5.07:36 12.08:18
40 Ulf Gunnarsson Säters IF 1.14:50 5.51:29 4.09:45 11.19:38
41 Linus Pråme Klubb SISU Multisport & Triathlon 1.10:20 5.41:11 4.14:50 11.12:40
42 Thomas Pettersson IKEA IT Helsingborg 1.22:10 6.32:10 4.49:41 12.53:13
43 Roger Nilsson Stockholm Långdistansklubb 1.40:52 6.39:18 5.26:25 13.56:37
44 Jan Castlin Stockholm Långdistansklubb 1.36:23 6.22:22 4.57:26 13.08:55
45 Kent Linne Bäckhammars Bruk 1.34:50 5.57:37 5.29:53 13.08:55
46 Malin Landström Umeå 1.14:58 6.13:30 5.37:17 13.20:13
47 Christian Kirchberger IK Hakarpspojkarna 55:54 4.43:12 3.24:21 9.05:44
48 Andreas Gustavsson Kalmar RC Triathlon 1.08:26 5.28:46 3.48:44 10.29:52
49 Stefan Håkansson Halmstad Triathleterna 1.03:29 5.21:56 4.16:29 10.45:12
50 Daniel Malmström Eskilstuna IK Triathlon 1.14:54 5.23:34 4.11:32 10.53:15
51 Per Markus Jönsson Kalmar OK 1.04:01 6.03:29 3.41:25 10.55:20
52 Jens Linner Triathlon Väst 1.07:54 5.27:48 3.40:04 10.19:46
53 Per Linden Eskilstuna IK Triathlon 1.11:33 5.48:46 4.42:12 11.48:58
54 Klas Blomborg Kalmar RC Triathlon 1.11:17 5.20:04 4.16:04 10.52:02
55 Ulf Valtersson Oskarshamns CK 1.28:49 6.33:00 4.13:23 12.25:59
56 Hans Dahlen Öckerö Triathlon 1.18:43 5.39:38 4.37:27 11.42:17
57 Niclas Bernhardsson Ironmaniac Triathlon Club 1.53:17 6.00:40 4.18:30 12.20:31
58 Erik Desmeules Dalregementets IF 1.00:16 5.15:01 4.17:54 10.36:50
59 Sten Orsvärn Stockholm City Triathlon 1.07:22 5.15:55 3.58:44 10.24:51
60 Lennart Wijk Nässjö SLS Triathlon 1.25:33 6.03:42 5.16:18 12.51:32
61 Patrik Edqvist Heleneholms IF Tri Team 1.00:31 5.09:25 4.00:29 10.13:16
62 Martin Olofsson Triathlon Väst 1.17:10 5.26:38 3.38:23 10.30:39
63 Andreas Magnusson Triathlon Väst 1.02:06 4.49:16 3.50:13 9.44:42
64 Sofie Dovren Triathlon Väst 53:54 5.11:54 3.45:05 9.54:06
65 Jona Dahlquist Heleneholms IF Tri Team 1.05:29 5.48:08 4.23:00 11.19:35
66 Sofia Peterson Triathlon Väst 1.06:36 6.32:11 5.17:04 13.06:01
67 Johan Bäcklund Eskilstuna IK Triathlon 1.17:25 5.32:18 3.48:08 10.44:25
68 Mikael Broms Triathlon Väst 1.08:04 5.35:00 3.34:44 10.21:37
69 Magnus Hermansson Norbergs CK 59:07 5.35:36 3.40:45 10.19:54
70 Mikael Förborgen Tyresö SS 1.16:02 5.21:55 4.19:48 11.04:01
71 Tommy Hagström I2 IF Triathlon 1.13:38 5.58:59 5.09:22 12.31:14
72 Ludvig Myrenberg Stockholm City Triathlon 1.08:36 5.22:02 3.44:22 10.19:43
73 Antti Suua Tyresö SS 1.09:08 5.17:16 4.01:26 10.31:14
74 Stefan Åberg Stockholm City Triathlon 1.08:46 5.25:55 3.59:05 10.38:13
75 Göran Svensson Orderinvest OPAB AB 1.18:09 6.37:32 5.37:10 13.45:15
76 Michael Leitner Enköping 1.30:29 6.06:59 4.12:19 12.00:37
77 Kenneth Wibergh Västerås Triathlon 1.19:44 5.51:09 4.30:02 11.46:37
78 Mikael Bergqvist 338 Småland Triathlon & Multisport 1.11:08 5.28:23 3.52:20 10.34:34
79 Mattias Oscarsson Västerås 1.01:12 6.04:05 3.56:19 11.08:25
80 Sven-Magnus Magnusson Ronneby 1.22:23 6.15:01 4.27:08 12.18:41
81 Stefan Blom Kalmar RC Triathlon 1.22:24 5.56:01 4.56:45 12.20:05
82 Mikael Crafoord IK Hakarpspojkarna 1.12:57 5.44:31 4.58:06 11.59:35
83 Pär Ericsson Kristinehamn Multisport 1.18:11 6.11:09 5.59:23 13.39:55
84 Niklas Nilsson Triathlon Syd 53:43 4.32:57 3.15:49 8.44:44
85 Tobbe Petterson Heleneholms IF Tri Team 1.26:12 6.04:18 4.21:56 12.01:57
86 Gary Larsson Alingsås CK 56:07 5.22:19 3.43:17 10.05:27
87 David Näsvik Stockholmspolisens IF-Triathlon 59:09 5.00:37 3.43:50 9.47:00
88 Mario Krestalica Stockholm City Triathlon 1.06:08 5.32:00 3.54:08 10.36:21
89 Andreas Andersson Eskilstuna IK Triathlon 1.17:14 5.16:01 4.22:05 10.59:29
90 Dan Lawesson A1 IF Triathlon 1.24:00 5.32:42 3.24:37 10.25:48
91 Lars Pettersson Västerås Triathlon 1.05:47 5.29:38 4.16:05 10.55:14
92 Joakim Gustafsson Triathlon Väst 56:00 5.29:49 3.38:02 10.07:54
93 Marcus Wisen Väsby SS Triathlon 1.09:05 6.07:29 5.24:58 12.46:57
94 Karin Uhlin Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.11:37 5.39:14 3.53:05 10.48:14
95 Christine Wageborn Triathlon Väst 1.25:15 7.01:40 5.19:30 13.50:57
96 Peter Dahl Karlshamns Simklubb 1.05:57 5.05:29 3.32:59 9.47:54
97 Patric Astren Kristianstads Triathlon 1.11:46 5.22:54 3.37:09 10.16:32
98 Jonas Wiebe Ericsson IF 1.08:34 5.24:33 3.46:06 10.26:30
99 Patrik Johansson Triathlon Väst 1.23:55 5.40:12 5.12:14 12.26:13
100 Rolf Berglund Stockholmspolisens IF-Triathlon 53:35 5.15:35 3.36:28 9.50:36
101 Fredrik Olovsson Göteborg 1.13:32 5.44:36 4.56:29 12.00:53
102 Rui Reis Södertälje Triathlonklubb 1.08:23 5.52:01 3.55:56 11.00:28
103 Pär-Olof Hasselberg Triathlon Väst 1.15:27 6.01:35 4.48:12 12.14:07
104 Bo Dahlen Triathlon Väst 1.28:00 6.12:49 5.41:00 13.35:18
105 Antti Antonov Tyresö SS 1.12:26 6.07:00 3.57:01 11.23:19
106 Robert Bengtsson Skövde Triathlon 1.08:44 5.29:05 3.50:29 10.32:36
107 Ola Björnen Stockholm Långdistansklubb 1.13:06 5.43:50 4.09:09 11.10:13
108 Mikael Rappe Väsby SS Triathlon 1.12:55 5.42:39 3.34:10 10.36:08
109 Pierre Berglund Karlskrona Simsällskap 1.07:01 5.25:22 4.30:44 11.08:55
110 Lars Andersson Skanör 1.14:46 5.41:46 4.45:29 11.52:19
111 Magnus Lageson IK Wilske 1.07:57 5.49:02 4.53:06 11.57:42
112 Johan Runnedahl Stockholm City Triathlon 1.25:09 5.33:54 3.54:57 11.03:48
113 Mats Runesson Getinge 1.36:29 6.24:50 5.05:19 13.17:53
114 Heike Emmrich Stockholm Långdistansklubb 1.24:35 6.19:59 5.10:40 13.03:25
115 Björn Fredriksson IK Hakarpspojkarna 1.27:13 5.28:28 4.34:13 11.35:02
116 Eva Nyström FK Herkules Triathlon 1.12:01 5.02:39 3.30:39 9.48:29
117 Robin Ydremark Nässjö SLS Triathlon 1.04:34 5.36:36 3.42:44 10.28:47
118 Pernilla Meyersson Stockholm City Triathlon 1.25:37 6.49:52 4.26:13 12.51:05
119 Christian Månsson Heleneholms IF Tri Team 59:02 4.52:28 3.04:04 8.58:23
120 Joakim Berggren Puppy TS 1.06:32 5.13:29 3.40:04 10.03:34
121 Fernando Huerta Stockholm City Triathlon 1.11:21 5.18:23 3.37:22 10.10:47
122 Jonas Steen Jönsson Triathlon Syd 1.07:28 5.09:34 3.54:15 10.15:38
123 Olof Tullberg Triathlon Väst 1.08:42 5.19:17 3.45:43 10.18:31
124 Oskar Hullegård HGIF 1.12:20 5.37:13 3.44:14 10.40:52
125 Richard Lynch Stockholm City Triathlon 1.13:23 5.36:43 4.15:50 11.11:17
126 Bernhard Lind Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.16:27 6.14:13 3.35:10 11.18:10
127 Magnus Hallqvist Skärets SS Triathlon 56:02 5.55:03 4.32:39 11.33:08
128 Anders Wallander FK Herkules Triathlon 58:58 5.48:42 4.38:31 11.34:53
129 Christer Gustavsson Triathlon Väst 1.14:15 5.35:52 4.49:39 11.46:44
130 Roger Lagrelius Kristianstads Triathlon 1.09:27 5.51:55 4.48:08 11.55:31
131 Jesper Sundsten Buena Vista A.C 1.24:11 5.56:44 4.46:48 12.17:04
132 Henrik Jaensson Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.21:34 5.36:20 6.07:23 13.11:28
133 Niklas Johansson Triathlon Väst 1.21:21 6.35:02 5.09:19 13.16:56
134 Per Henriksson IK Hakarpspojkarna 1.09:09 4.52:47 3.34:38 9.45:26
135 Henrik Berlin Karlskrona Simsällskap 1.09:07 5.27:40 4.06:19 10.47:02
136 Mikael Stolpe Stockholm City Triathlon 1.01:39 5.29:22 4.19:29 10.54:47
137 Henrik Harr Stockholm City Triathlon 1.24:16 6.08:44 4.06:05 11.46:57
138 Jan Wiman Triathlon Väst 1.22:45 5.59:44 5.23:47 12.55:45
139 Tord Edkvist Triathlon Väst 1.14:27 6.24:55 5.41:19 13.33:14
140 Magnus Gällblad Varberg 53:53 5.49:05 4.14:14 11.02:32
141 David Petersson Eskilstuna IK Triathlon 1.26:02 5.49:30 4.21:31 11.44:11
142 Gunnar Bergmark 338 Småland Triathlon & Multisport 1.22:10 6.09:43 5.16:20 12.59:08
143 Karl-Axel Wenzlaff Stockholm City Triathlon 1.09:00 6.23:00 4.13:41 11.53:34
144 Leif Ivarsson CSK Ludvika 1.10:33 5.58:16 6.02:35 13.25:28
145 Björn Petersson NKK Triathlon 1.08:47 5.37:42 3.52:40 10.47:51
146 Peter Peinzger Triathlon Syd 1.24:59 5.50:42 4.27:01 11.48:25
147 Hans Åman Östgöta Helikopter SK & IF 1.11:56 6.15:52 4.35:08 12.16:19
148 Yngve Frederich Glasriket RC 1.48:45 6.31:03 6.02:44 14.36:49
149 Anders Naucler Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.06:27 5.35:00 3.24:52 10.14:42
150 Håkan Bill Heleneholms IF Tri Team 56:57 5.45:13 3.38:00 10.36:08
151 Martin Broms IF Broms Triteam 1.07:26 5.26:40 4.14:42 10.54:53
152 Mats Carlberg Letstigen Mean Machines 1.17:04 5.34:24 4.02:20 11.03:18
153 Christian Weggman Operans IF 1.14:35 5.38:28 4.01:02 11.04:30
154 Magnus Nilsson Halmstad 1.16:55 6.02:31 3.41:21 11.11:22
155 Patrik Skogman Farmor Gretas Konditori, Stenungsund 1.09:15 5.48:26 4.02:46 11.12:23
156 Peter Ackebjer Kalmar RC Triathlon 1.21:29 5.39:36 4.03:30 11.13:02
157 Marcus Wiklund Heleneholms IF Tri Team 1.05:50 5.44:07 4.16:12 11.22:53
158 Niklas Lilja SWECO IF, Göteborg 1.05:11 6.04:12 4.12:21 11.30:33
159 Hans Hellsmark Triathlon Väst 1.11:28 5.44:45 4.26:46 11.32:05
160 Magnus Jägerman Triathlon Väst 1.11:00 5.47:26 4.26:09 11.33:01
161 Benny Svensson Bjärred 1.25:52 5.48:07 4.12:59 11.35:58
162 Thomas Kjellberg Stockholm 1.24:01 5.44:14 4.19:28 11.41:15
163 Michael Bjerrum A1 IF Triathlon 1.14:59 5.44:24 4.38:36 11.42:06
164 Per Nerlund Eksjö CK 1.25:48 6.04:50 4.00:35 11.42:38
165 Jim Andersson Heleneholms IF Tri Team 1.07:40 6.01:14 4.26:36 11.43:32
166 Claes Gustafsson Västerås Triathlon 1.14:04 5.59:38 4.16:42 11.43:54
167 Ulf Johansson Falköping 1.17:06 6.00:16 4.14:13 11.44:08
168 Torgeir Dahlen Stockholm Långdistansklubb 1.13:31 6.02:07 4.26:24 11.48:49
169 Per Jonhed KFUM Örebro Orientering 1.34:26 6.04:32 4.05:03 11.54:02
170 Johan Vik Ebola Kickers 1.25:31 5.50:01 4.30:20 11.55:12
171 Robert Sunnerberg AXA Sports Club 1.11:59 6.00:27 4.34:14 11.56:17
172 Andreas Rappe Auditeco 1.29:02 6.07:29 4.12:30 11.57:14
173 Antonio Matta Linköping 1.09:05 5.56:47 4.36:09 11.58:41
174 Marcus Hyyryläinen Stockholm Långdistansklubb 1.20:23 6.10:28 4.16:43 11.59:21
175 Pär Bengtsson Triathlon Väst 1.17:16 5.48:52 4.47:40 12.05:31
176 Peter Somrell Höllviken 1.25:38 6.12:11 4.13:53 12.05:54
177 Daniel Aspelin Aspeboda GK 1.18:16 5.58:09 4.39:51 12.09:15
178 Torbjörn Kraftling Målilla-Mörlunda SK 1.20:33 5.47:11 4.52:43 12.10:36
179 Olle Lindgren A1 IF Triathlon 1.25:59 6.03:57 4.34:24 12.12:12
180 Johan Svahn Halmstad Garnisons IF 1.19:32 6.20:01 4.21:35 12.15:06
181 Martin Sjöberg 338 Småland Triathlon & Multisport 1.03:34 6.11:27 5.07:42 12.30:11
182 Marie Johansson Anticimex 1.31:11 6.23:31 4.28:56 12.32:22
183 Mika Niittyniemi Triathlon Väst 1.07:12 6.09:08 5.09:26 12.34:39
184 Karl Narfström Stöcke TS Järnet 1.10:54 6.19:49 4.50:16 12.34:51
185 Daniel Persson Göteborg 1.17:06 6.15:39 4.55:34 12.38:17
186 Robin Rosenkranz Regeringskansliets IF 1.17:02 6.49:18 4.20:49 12.38:44
187 Lennart Adolfsson Anderstorp 1.41:03 6.22:17 4.30:44 12.48:10
188 Hans Mörfelt Färjestaden 1.24:30 6.18:02 4.56:00 12.52:20
189 Torbjörn Georgsson Gävle Triathlonklubb 1.16:38 6.14:40 5.10:43 12.53:20
190 Martin Eriksson FK Herkules Triathlon 1.14:31 5.50:50 5.39:51 12.53:44
191 Rune Milestad Cykloteket 1.06:43 6.16:29 5.14:49 12.54:09
192 Patrik Isaksson Västerås 1.18:32 7.19:03 3.56:17 12.55:46
193 Dan Samonsson Malmö 1.23:35 6.38:25 4.53:10 13.07:16
194 Joachim Hagström Svärdsjö 1.40:54 6.31:09 4.47:02 13.10:15
195 Anders Kristoffersson Team I19 Multisport 1.41:01 6.26:28 4.54:38 13.20:13
196 Ralf Schuh Heleneholms IF Tri Team 1.24:56 5.59:41 5.46:43 13.20:23
197 Tony Back Umeå 1.22:16 6.37:30 5.06:33 13.20:32
198 Pia Sundberg Göteborg 1.17:13 6.26:27 5.25:37 13.24:12
199 Anders Visen Gävle Triathlonklubb 1.31:43 6.08:18 5.30:44 13.28:07
200 Johan Blomstrand Nacka 1.35:01 6.50:15 4.48:27 13.28:14
201 Jonas Palm Stockholm Långdistansklubb 1.41:49 6.12:29 5.26:42 13.33:16
202 Sylve Martinsson Nybro 1.27:45 6.28:53 5.16:53 13.33:34
203 Magnus Wallgren Örebro AIK Triathlon 1.19:54 6.07:25 6.01:54 13.38:32
204 Helejna Larsson Triathlon Väst 1.40:08 6.34:07 5.22:21 13.45:23
205 Robert Johansson Gällivare Endurance Club 1.48:13 6.07:45 5.47:03 13.59:29
206 Gabor Kovacs Lifeport 1.24:03 6.43:58 5.40:02 14.06:26
207 Patric Persson GAIS 1.46:19 7.07:33 4.59:45 14.07:43
208 Fredric Engelke SWECO IF, Göteborg 1.21:08 5.52:48 6.54:24 14.17:01
209 Lars Linner Motala 1.21:16 7.47:03 4.59:03 14.26:16
210 Stefan Manning Team Ultra Triathlon TK 15.53:20
211 Jonas Nilsson Triathlon Väst 1.14:30 6.04:28 6.00:08 13.25:28
212 Lars Jönsson Västerås 1.11:27 5.44:28 4.37:14 11.44:05
213 Jonas Brantvall NKK Triathlon 1.36:40 6.49:01 4.04:38 12.51:13
214 Martin Isaksson Roden Triathlon Club 1.02:17 6.07:14 5.27:13 12.43:58