Namn Klubb Simning Cykel Löpning Tid
1 Örjan Sandler IFK Strömsund 1.10:45 5.12:17 3.32:10 9.55:12
2 Jonas Blom Team F7 1.01:22 4.41:06 4.31:17 10.13:45
3 Clas Myrestam Stockholm City Triathlon 52:26 4.52:49 2.57:01 8.42:14
4 Magnus Kalen Kalmar RC Triathlon 1.02:22 5.03:50 3.27:26 9.33:38
5 Johan Lindberg NKK Triathlon 1.05:27 5.49:28 4.28:45 11.23:40
6 Kalle Svensson Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.13:54 5.46:38 4.00:31 11.01:03
7 Leif Götesson Elmhults SC 55:47 5.15:50 3.57:51 10.09:28
8 Per Lundström Västerås Triathlon 1.06:07 5.27:07 5.20:41 11.53:55
9 Harri Sporrevik Väsby SS Triathlon 1.18:46 5.53:49 5.09:42 12.22:17
10 Håkan Peterson Triathlon Väst 1.11:17 5.52:18 4.55:47 11.59:22
11 Peter Gustavsson Triathlon Syd 1.25:47 5.54:20 5.33:01 12.53:08
12 Bo Johansson Triathlon Väst 1.20:17 6.52:48 5.43:03 13.56:08
13 Martin Flinta Triathlon Väst 1.00:03 4.46:11 3.30:39 9.16:53
14 Jonas Larson Stockholmspolisens IF-Triathlon 58:09 5.28:36 3.52:56 10.19:41
15 Stefan Grahn Asics Tri Team 58:15 4.47:51 3.29:13 9.15:19
16 Ola Silvdahl Triathlon Väst 1.13:15 5.48:11 4.01:12 11.02:38
17 Roger Berggren Triathlon Väst 1.06:30 5.07:31 3.10:36 9.24:37
18 Marcus Thim Tidaholm 1.05:45 5.07:21 4.25:56 10.39:02
19 Petri Hellberg Skövde Triathlon 1.14:40 5.34:46 4.27:44 11.17:10
20 Carl Nordbeck Roden Triathlon Club 1.04:21 5.43:21 5.00:30 11.48:12
21 Lena Karlsson Eskilstuna IK Triathlon 1.21:03 6.09:46 4.23:25 11.54:14
22 Kent Larsson Nyköping/Oxelösund Triathlon 1.30:54 6.33:40 4.53:38 12.58:12
23 Kenneth Forsberg Kalmar RC Triathlon 1.18:42 6.36:30 4.10:02 12.05:14
24 Björne Kullin Kullins Golv 1.27:29 6.25:12 5.40:50 13.33:31
25 Håkan Linder NKK Triathlon 1.03:47 5.55:58 4.38:33 11.38:18
26 Håkan Pärsson IS Göta 1.13:07 5.42:05 4.07:22 11.02:34
27 Kari Martens Team Kungälv IS 1.33:24 6.09:22 4.32:54 12.15:40
28 Lennart Nilsson Löparfolket Kosta 1.28:50 6.52:37 4.40:50 13.02:17
29 Martin Sahlin Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.11:00 6.08:49 4.35:51 11.55:40
30 Patrik Isegran Triathlon Väst 1.11:03 5.23:35 3.49:34 10.24:12
31 Peter Koolmeister UBSS Triathlon 1.08:41 5.32:23 3.26:29 10.07:33
32 Robert Malmström Eskilstuna IK Triathlon 1.11:53 5.26:19 4.16:43 10.54:55
33 Hans Andersson Stockholm City Triathlon 1.01:57 5.41:07 5.32:00 12.15:04
34 Johannes Bråkenhielm UBSS Triathlon 1.17:54 6.18:54 4.36:47 12.13:35
35 Tomas Elfström Löparfolket Kosta 1.34:41 6.47:21 4.53:10 13.15:12
36 Erika Heintz Hargs Runners 1.06:30 6.08:16 5.01:25 12.16:11
37 Toni Kinnunen Dalregementets IF 1.17:30 5.47:55 3.52:59 10.58:24
38 Odd Larson Norra Stockholm Endurance 1.06:44 5.10:50 3.56:30 10.14:04
39 Kaj Munk Team Kungälv IS 1.31:14 5.41:49 4.06:19 11.19:22
40 Jan Nilsson Triathlon Syd 1.10:42 5.08:23 3.36:00 9.55:05
41 Dan Samson Tyresö SS 1.13:14 5.42:15 4.20:53 11.16:22
42 Christer Pantzar Nässjö SLS Triathlon 1.13:00 5.10:11 3.59:29 10.22:40
43 Anders R. Karlsson Stockholm City Triathlon 1.26:51 6.01:45 4.55:45 12.24:21
44 Björn Waldebäck Stockholm Långdistansklubb 1.13:02 5.21:55 3.53:17 10.28:14
45 Danny Veznaver Triathlon Väst 1.15:38 5.44:02 5.53:03 12.52:43
46 Magnus Falck Triathlon Väst 1.17:48 5.36:57 3.56:14 10.50:59
47 Jerker Öhrfeldt Stockholm City Triathlon 55:48 4.49:40 3.03:21 8.48:47
48 Sven Stolz Triathlon Väst 1.03:28 4.48:50 3.47:51 9.40:09
49 Henrik Selin Säters IF Triathlon 1.02:48 5.32:07 4.00:56 10.35:51
50 Peter Lindquist Öckerö Triathlon 1.12:52 5.57:09 4.14:59 11.25:00
51 Daniel Johansson Säters IF 1.00:08 5.37:21 3.58:23 10.35:52
52 Mats Söder UBSS Triathlon 1.15:00 5.28:14 3.33:55 10.17:09
53 John Nordfjäll Triathlon Syd 1.08:21 6.00:48 4.58:59 12.08:08
54 Thomas Backman Öckerö Triathlon 1.11:22 6.07:43 4.31:04 11.50:09
55 Carl Lindgren Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.18:29 5.52:31 4.08:05 11.19:05
56 Robert Eklöf Triathlon Väst 56:09 5.40:18 4.43:05 11.19:32
57 Henrik Wiss IK NocOut.se 1.30:04 5.50:25 4.59:31 12.20:00
58 Linus Pråme Klubb SISU Multisport & Triathlon 1.08:33 6.06:32 5.05:15 12.20:20
59 Jukka Ylitepsa Heleneholms IF Tri Team 1.05:57 5.59:38 4.12:47 11.18:22
60 Mats Boström Fysiologiska klin. Kalmar 1.13:46 6.49:46 5.14:26 13.17:58
61 Marcus Lindroth MOB IF 1.26:58 5.48:02 3.55:29 11.10:29
62 Peeter Kinnunen MOB IF 1.28:29 6.26:16 4.53:51 12.48:36
63 Roger Nilsson Stockholm Långdistansklubb 1.55:31 6.31:09 5.21:05 13.47:45
64 Jan Castlin Stockholm Långdistansklubb 1.49:35 6.51:37 5.12:06 13.53:18
65 Kent Linne Bäckhammars Bruk 1.48:10 6.38:21 5.43:22 14.09:53
66 Christian Kirchberger IK Hakarpspojkarna 58:13 4.47:06 3.16:45 9.02:02
67 Andreas Gustavsson Kalmar RC Triathlon 1.11:07 5.30:10 4.00:52 10.42:09
68 Stefan Håkansson Halmstad Triathleterna 1.02:37 5.32:38 4.05:22 10.40:37
69 Krister Hällgren Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.15:37 5.51:43 3.38:42 10.46:02
70 Daniel Malmström Eskilstuna IK Triathlon 1.28:55 5.54:17 4.27:19 11.50:31
71 Kent Åberg Kalmar RC Triathlon 1.11:50 5.49:57 3.59:55 11.01:42
72 Jan Haak Triathlon Syd 1.13:51 5.35:12 4.32:55 11.21:58
73 Bengt Larsson Kalmar RC Triathlon 1.06:04 5.58:36 4.09:26 11.14:06
74 Sauli Poukkula TNT Bygg&Rivning AB 1.29:08 5.53:41 4.03:06 11.25:55
75 Jonas Lundqvist Jan Anderssons dykeri AB 1.24:37 5.47:50 4.15:05 11.27:32
76 Jens Linner Triathlon Väst 1.11:32 5.33:59 4.18:59 11.04:30
77 Per Linden Eskilstuna IK Triathlon 1.15:43 6.00:17 5.32:00 12.48:00
78 Martin Scharp Sony Ericsson 1.30:10 12.05:45
79 Mats Samuelsson Ericsson Sport & Fritid 1.22:36 6.35:24 4.48:07 12.46:07
80 Håkan Johnsson Varberg Sim 1.11:44 5.49:08 4.34:24 11.35:16
81 Joakim Franzen InterSport, Kalmar 1.19:54 6.17:54 4.46:22 12.24:10
82 Patrik Roslund Kristinehamn 1.35:34 6.18:20 5.22:05 13.15:59
83 Claes-Gunnar Rageus Lidköpings IS 2.06:05 6.19:08 6.17:06 14.42:19
84 Lennart Wijk Nässjö SLS Triathlon 1.21:38 6.20:09 5.37:07 13.18:54
85 Hans Almgren Stockholm City Triathlon 1.19:58 5.46:30 6.12:26 13.18:54
86 Anders Höglund Triathlon Väst 56:10 5.27:06 3.41:20 10.04:36
87 Patrik Edqvist Heleneholms IF Tri Team 1.02:03 5.24:50 3.39:54 10.06:47
88 Brian Buchtrup Stockholm City Triathlon 1.15:07 5.24:36 3.33:46 10.13:29
89 Mikael Lygner Triathlon Väst 1.02:17 5.11:47 3.59:28 10.13:32
90 Johan Lång Triathlon Väst 1.19:23 5.07:20 3.49:19 10.16:02
91 Johan Mattsson Stockholm City Triathlon 1.12:04 5.40:46 3.28:06 10.20:56
92 Joakim Axelsson Halmstad Garnisons IF 48:33 4.56:03 4.36:25 10.21:01
93 Martin Olofsson Triathlon Väst 1.25:38 5.37:19 3.31:18 10.34:15
94 Andreas Magnusson Triathlon Väst 1.07:09 5.18:36 4.17:55 10.43:40
95 David Kangas Stockholm City Triathlon 1.13:56 5.37:55 3.52:05 10.43:56
96 Ola Kling Säters IF 1.11:46 5.31:31 4.23:29 11.06:46
97 Joakim Wede Heleneholms IF Tri Team 55:49 5.58:36 4.15:08 11.09:33
98 Tomas Bergh Heleneholms IF Tri Team 1.08:50 5.48:10 4.16:09 11.13:09
99 Måns Alving Skövde Triathlon 1.14:42 6.03:14 4.12:50 11.30:46
100 Tommy Ryden Kalmar RC Triathlon 1.22:43 5.50:17 4.27:28 11.40:28
101 Johan Rönnevall Triathlon Väst 52:11 6.03:54 4.45:11 11.41:16
102 Conny Magnusson Nässjö SLS Triathlon 1.19:34 5.58:41 5.09:25 12.27:40
103 Conny Lindqvist Väsby SS Triathlon 1.27:34 6.51:41 6.00:12 14.19:27
104 Sofie Dovren Triathlon Väst 1.00:32 5.28:26 3.52:15 10.21:13
105 Jona Dahlquist Heleneholms IF Tri Team 1.06:35 6.11:19 4.07:43 11.25:37
106 Annika Jönsson Triathlon Syd 1.05:25 6.16:52 4.15:57 11.38:14
107 Åsa Skillius Stockholm City Triathlon 1.18:13 6.50:28 4.28:43 12.37:24
108 Sofia Peterson Triathlon Väst 1.11:14 6.49:37 5.36:56 13.37:47
109 Johan Högström Kalmar RC Triathlon 1.02:04 5.46:17 4.04:57 10.53:18
110 Håkan Skillius Stockholm City Triathlon 1.29:07 6.12:47 5.40:24 13.22:18
111 Peter Agelii Väsby SS Triathlon 1.08:31 5.38:41 3.23:50 10.11:02
112 Johan Bäcklund Eskilstuna IK Triathlon 1.18:48 5.36:50 4.00:11 10.55:49
113 Jan Axell Stockholm City Triathlon 1.21:20 6.13:58 3.52:34 11.27:52
114 Thomas Sjölander Skövde Triathlon 1.03:40 5.50:55 4.52:51 11.47:26
115 Stefan Jönsson Nässjö SLS Triathlon 1.23:13 5.51:31 4.41:09 11.55:53
116 Petri Immonen Triathlon Syd 52:52 6.07:01 5.17:08 12.17:01
117 Lennart Johansson Nässjö SLS Triathlon 1.21:39 5.50:20 5.16:58 12.28:57
118 Dennis Forssmark Triathlon Väst 1.20:19 12.48:50
119 Hans Bäckström LuleKamraterna 1.04:13 5.58:09 6.01:01 13.03:23
120 Mats Thörnblad 338 Småland Triathlon & Multisport 1.31:12 6.28:30 5.57:50 13.57:32
121 Bengt Nilsson Triathlon Syd 1.06:34 6.00:54 4.25:39 11.33:07
122 Lennart Alexander Stockholm City Triathlon 1.18:26 6.04:09 5.12:56 12.35:31
123 Mikael Broms Triathlon Väst 1.13:25 5.44:41 3.30:25 10.28:31
124 Sören Persson Arvika LK 1.20:41 5.45:05 4.02:07 11.07:53
125 Erik Danielsson Gävle Triathlonklubb 1.11:25 5.52:28 4.09:07 11.13:00
126 Håkan Salberg Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.11:10 5.53:32 4.09:43 11.14:25
127 Per Svensson KLUBB SAKNAS 1.10:31 6.05:32 4.08:07 11.24:10
128 Henrik Öhlin Skalmans IF, Göteborg 1.30:59 6.01:01 3.53:04 11.25:04
129 Magnus Hermansson Norbergs CK 1.07:57 6.02:37 4.16:06 11.26:40
130 Jonas Andersson Klubb Safiren 1.28:31 6.00:38 4.10:31 11.39:40
131 Tobias Ingvarsson Ålems CK 1.20:20 5.45:20 4.34:21 11.40:01
132 Mikael Förborgen Tyresö SS 1.20:14 5.49:37 4.35:34 11.45:25
133 Tommy Hagström I2 IF Triathlon 1.24:05 6.14:46 4.08:04 11.46:55
134 Håkan Brewitz Västerås Triathlon 1.10:50 6.26:16 4.17:48 11.54:54
135 Bengt Romberg Kalmar OK 1.18:22 6.06:02 4.41:07 12.05:31
136 Ludvig Myrenberg Stockholm City Triathlon 1.34:18 6.13:00 4.18:24 12.05:42
137 Antti Suua Tyresö SS 1.24:57 6.23:22 4.22:21 12.10:40
138 Måns Berglund Piteå CK 1.18:24 5.59:35 4.54:52 12.12:51
139 Roger Helmersson IFK Skövde 1.55:00 7.02:13 3.26:05 12.23:18
140 Thomas Asplund KFIF 2.00:25 6.02:46 4.21:41 12.24:52
141 Pernilla Klein Heleneholms IF Tri Team 1.10:28 6.31:54 4.42:35 12.24:57
142 Marcus Möller Umeå 1.10:29 6.20:06 5.02:31 12.33:06
143 Peter Kronvall Triathlon Väst 1.03:48 6.03:38 5.27:21 12.34:47
144 Aleksander Filopowicz Stockholm Långdistansklubb 2.01:26 5.40:23 5.02:29 12.44:18
145 Jörgen Jansson Misterhults AIF 1.40:55 6.43:54 4.21:20 12.46:09
146 Hans Hemström Bosch Rexroth IF 1.36:33 12.47:48
147 Göran Olsson Kastlösa GOIF 1.39:52 6.40:46 4.31:22 12.52:00
148 Magnus Gramming Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.39:41 6.52:58 4.19:34 12.52:13
149 Kristian Rybak Heleneholms IF Tri Team 1.17:36 6.33:01 5.03:19 12.53:56
150 Kenneth Selin Långsele AIF 1.52:22 6.19:29 4.44:47 12.56:38
151 Stefan Johnsson Knislinge 1.17:39 6.32:58 5.07:20 12.57:57
152 Lars Nilsson Stadshotellet, Kalmar 1.13:53 6.37:51 5.06:21 12.58:05
153 Stefan Åberg Stockholm City Triathlon 1.34:04 6.27:09 4.58:50 13.00:03
154 Göran Svensson Orderinvest OPAB AB 1.19:39 6.33:38 5.11:15 13.04:32
155 Michael Leitner Enköping 1.43:16 13.04:56
156 Kenneth Wibergh Västerås Triathlon 1.28:24 7.02:35 4.34:52 13.05:51
157 Fredrik Hedqvist Stockholm 1.41:00 6.36:34 4.52:57 13.10:31
158 Ulf Lorentzon KFUM CK, Kalmar 1.31:17 6.29:26 5.16:14 13.16:57
159 Mikael Bergqvist 338 Småland Triathlon & Multisport 1.39:38 6.33:39 5.06:37 13.19:54
160 Morgan Forsberg Team Emba 1.29:54 6.41:25 5.08:55 13.20:14
161 Mattias Oscarsson Västerås 1.11:39 6.33:17 5.40:12 13.25:08
162 Ulf Oredsson Åhus 1.31:28 7.19:24 4.35:16 13.26:08
163 Stanley Gunnarsson Oskarshamns CK 1.56:40 6.40:33 5.04:46 13.41:59
164 Sven-Magnus Magnusson Ronneby 1.37:17 7.26:28 4.39:37 13.43:22
165 Johan Lidenmark Stockholm 1.39:36 6.55:59 5.08:53 13.44:28
166 Stefan Blom Kalmar RC Triathlon 1.22:52 6.33:37 5.52:49 13.49:18
167 Fredrik Erixon Stockholm City Triathlon 1.31:51 6.43:00 5.35:41 13.50:32
168 Johan Sörling Livräddarna Örebro 1.19:11 6.38:47 5.52:59 13.50:57
169 Martin Roos Triathlon Väst 1.26:41 6.20:10 6.05:49 13.52:40
170 Johan Eneroth Stockholm Långdistansklubb 1.39:19 7.02:09 5.11:51 13.53:19
171 Stefan Håkansson IF Göta 1.36:25 6.48:38 5.33:30 13.58:33
172 Rikard Eriksson Kalmar Polisens IF 1.29:02 7.15:46 5.21:43 14.06:31
173 Marcus Rytterkull Heleneholms IF Tri Team 1.29:28 6.46:11 5.50:52 14.06:31
174 Stefan Hagberg MOB IF 1.49:38 6.54:13 5.32:03 14.15:54
175 Sebastian Tomac Stockholmspolisens IF-Triathlon 2.00:46 6.36:41 5.39:17 14.16:44
176 Per Häger Göteborg Energi IF, Kungälv 2.11:09 7.11:49 5.01:19 14.24:17
177 Mikael Crafoord IK Hakarpspojkarna 1.45:24 6.42:39 5.57:43 14.25:46
178 Pär Ericsson Kristinehamn Multisport 2.00:06 6.45:29 5.48:40 14.34:15
179 Magnus Frisen Lidköping 1.45:01 6.59:41 5.57:37 14.42:19
180 Jan Oberg Malmö 1.34:44 7.32:23 5.37:39 14.44:46
181 Lars Ahlin Karlstad 1.28:53 14.45:03
182 David Lunden Vaggeryds Atletklubb 1.38:28 7.06:20 6.00:36 14.45:24
183 Ulf Isaksson Rumskulla GOIF 1.29:06 7.51:08 5.33:15 14.53:29
184 Joakim Wiik Västerås 1.23:10 7.16:04 6.16:11 14.55:25
185 Joakim Attermalm Engelholmsgymnasterna 1.35:48 7.36:15 5.44:48 14.56:51
186 Richard Andersson Kafe Kajak 1.38:35 7.48:25 6.33:34 16.00:34
187 Erik Olsson Triathlon Väst 1.12:08 5.59:13 4.53:43 12.05:04
188 Patrik Johansson Triathlon Väst 1.37:23 5.58:12 4.54:28 12.30:03
189 David Petersson Eskilstuna IK Triathlon 1.33:04 6.03:09 4.44:51 12.21:04
190 Mats Persson Bjärred 1.35:20 6.56:14 6.21:51 14.53:25
191 Martin Isaksson Roden Triathlon Club 1.02:14 6.19:07 6.02:24 13.23:45
192 Jens Lundberg Löddeköpinge 1.11:51 6.37:35 5.03:35 12.53:01