Namn Klubb Simning Cykel Löpning Tid
1 Tomas Gustavsson Kalmar RC Triathlon 59:19 5.03:53 7.02:47 13.05:59
2 Bernhard Hirschauer Norra Stockholm Endurance 1.09:48 5.47:52 4.35:47 11.33:27
3 Kenneth Westerberg Stockholmspolisens IF-Triathlon 58:40 5.36:41 5.20:30 11.55:51
4 Mikael Suni Kalmar RC Triathlon 1.03:33 6.03:58 5.49:06 12.56:37
5 Håkan Peterson Triathlon Väst 1.05:02 5.55:13 4.54:25 11.54:40
6 Peter Gustavsson Triathlon Syd 1.10:39 5.41:02 4.38:08 11.29:49
7 Bo Johansson Triathlon Väst 1.12:53 6.53:14 6.21:29 14.27:36
8 Ted Ås Team Tenant & Partner 53:08 4.50:49 3.14:43 8.58:40
9 Jonas Larson Stockholmspolisens IF-Triathlon 55:15 5.10:23 3.53:07 9.58:45
10 Greger Sundin Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.11:04 6.04:29 4.46:50 12.02:23
11 Fredrik Selmered Stockholmspolisens IF-Triathlon 58:02 5.38:11 3.55:23 10.31:36
12 Lena Karlsson Eskilstuna IK Triathlon 1.16:59 6.21:24 4.49:59 12.28:22
13 Kent Larsson Nyköping/Oxelösund Triathlon 1.28:23 6.46:52 5.25:51 13.41:06
14 Kenneth Forsberg Kalmar RC Triathlon 1.06:20 6.24:01 4.07:37 11.37:58
15 Stefan Johansson Kalmar RC Triathlon 1.15:48 6.02:57 5.10:54 12.29:39
16 Jan-Ola Hallberg Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.11:27 5.53:38 5.03:37 12.08:42
17 Markku Karjalainen Team F-arton Sport Club 1.10:19 6.13:18 5.26:15 12.49:52
18 Christer Beckard Lidingö Triathlon 1.26:14 6.45:55 5.24:09 13.36:18
19 Boris Tominc Jönköpings SS 1.39:30 6.06:27 4.50:59 12.36:56
20 Carsten Nyboe FK Friskus 1.05:13 6.03:21 4.19:53 11.28:27
21 Håkan Pärsson IS Göta 1.03:35 5.38:52 4.48:12 11.30:39
22 Håkan Wennberg LuleKamraterna 1.01:45 5.43:51 4.18:57 11.04:33
23 Johan Fogelberg Stockholm Långdistansklubb 1.33:24 5.39:48 4.24:50 11.38:02
24 Kari Martens Team Kungälv IS 1.18:17 6.05:06 4.53:54 12.17:17
25 Martin Holm Kalmar RC Triathlon 1.02:42 5.35:28 3.52:42 10.30:52
26 Patrik Isegran Triathlon Väst 1.06:34 5.33:29 3.58:37 10.38:40
27 Tero Nykänen Eskilstuna IK Triathlon 1.04:23 5.29:28 3.42:18 10.16:09
28 Jan-Erik Lindgren Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.04:43 5.22:04 4.37:28 11.04:15
29 Hans Andersson Stockholm City Triathlon 56:34 5.23:35 4.00:48 10.20:57
30 Anders Enocsson Stockholm City Triathlon 1.12:03 6.15:51 4.36:51 12.04:45
31 Robert Eriksson UBSS Triathlon 1.05:36 5.27:54 4.03:48 10.37:18
32 Toni Kinnunen Dalregementets IF 1.14:53 6.02:17 3.51:50 11.09:00
33 Odd Larson Norra Stockholm Endurance 1.05:00 5.09:20 4.10:41 10.25:01
34 Dan Samson Tyresö SS 1.06:22 5.49:50 4.10:20 11.06:32
35 Stefan Schölander Club Playa Grande, Lansarote 1.00:15 5.20:40 3.51:27 10.12:22
36 Mats Söder UBSS Triathlon 1.12:34 5.21:43 4.17:41 10.51:58
37 John Nordfjäll Triathlon Syd 59:32 5.57:34 4.28:44 11.25:50
38 Magnus Larsson 338 Småland Triathlon & Multisport 1.08:52 5.30:28 3.46:52 10.26:12
39 Carl Lindgren Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.09:34 5.40:34 4.12:08 11.02:16
40 Henrik Wiss IK NocOut.se 1.13:49 5.39:39 4.45:47 11.39:15
41 Bo Göransson Kristianstads Triathlon 1.20:59 6.24:24 5.17:53 13.03:16
42 Magnus Nilsson Kalmar RC Triathlon 1.11:57 5.46:11 4.37:53 11.36:01
43 Tommy Runcrantz KFUM CK 1.56:52 5.43:18 4.10:37 11.50:47
44 Peeter Kinnunen MOB IF 1.25:00 6.26:36 4.42:03 12.33:39
45 Thomas Pettersson IKEA IT Helsingborg 1.20:52 6.42:23 5.08:26 13.11:41
46 Johan Tullare Ironmaniac Triathlon Club 1.26:18 7.17:19 6.00:22 14.43:59
47 Jan Castlin Stockholm Långdistansklubb 1.33:26 7.04:46 5.17:58 13.56:10
48 Kent Linne Bäckhammars Bruk 1.37:37 6.31:40 5.46:53 13.56:10
49 Christian Kirchberger IK Hakarpspojkarna 53:10 4.46:52 3.17:02 8.57:04
50 Are Wallin Triathlon Väst 59:24 5.16:38 3.47:21 10.03:23
51 Andreas Gustavsson Kalmar RC Triathlon 1.01:00 5.04:53 4.00:29 10.06:22
52 Stefan Håkansson Halmstad Triathleterna 59:15 5.21:25 3.56:17 10.16:57
53 Krister Hällgren Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.09:36 5.52:45 3.25:05 10.27:26
54 Anders Bäckman Triathlon Väst 55:28 5.54:01 4.15:13 11.04:42
55 Ronnie Petrini Triathlon Väst 1.02:41 6.05:15 4.39:14 11.47:10
56 Daniel Malmström Eskilstuna IK Triathlon 1.26:28 5.56:18 5.16:40 12.39:26
57 Martin Johansson Kustjägarna 1.11:01 6.03:19 5.29:48 12.44:08
58 Kristian Karlenäs Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.07:05 6.30:11 5.41:10 13.18:26
59 Magnus Karjalainen Triathlon Väst 1.05:52 6.19:25 6.04:27 13.29:44
60 Britta Alstad Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.10:58 6.07:57 4.44:07 12.03:02
61 Kerstin Johansson Stockholm City Triathlon 1.12:05 6.17:28 5.05:48 12.35:21
62 Gudrun Bengtsson Triathlon Väst 1.11:15 6.21:47 5.15:42 12.48:44
63 Nils Andersson Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.06:49 5.55:05 4.35:59 11.37:53
64 Kent Åberg Kalmar RC Triathlon 1.06:08 5.56:18 4.53:54 11.56:20
65 Jan Haak Triathlon Syd 1.18:19 5.38:55 5.07:42 12.04:56
66 Peter Moritz Heleneholms IF Tri Team 1.11:07 5.58:25 5.05:40 12.15:12
67 Lars Gustavsson IK Fyris Triathlon 1.08:59 5.39:16 4.30:00 11.18:15
68 Per Lindeberg MOB IF 1.10:41 5.49:32 4.19:44 11.19:57
69 Alexander Wennergren-Helm KLUBB SAKNAS 1.17:41 5.47:09 4.15:07 11.19:57
70 Bengt Larsson Kalmar RC Triathlon 1.01:54 6.04:49 4.15:00 11.21:43
71 Sauli Poukkula TNT Bygg&Rivning AB 1.18:04 5.53:57 4.14:08 11.26:09
72 Peter Oom Triathlon Väst 59:34 5.45:52 4.41:35 11.27:01
73 Jonas Lundqvist Jan Anderssons dykeri AB 5.47:05 4.30:42 11.33:31
74 Per Markus Jönsson Kalmar OK 1.04:08 6.06:38 4.23:18 11.34:04
75 Mats Persson KLUBB SAKNAS 1.09:50 6.28:26 4.02:06 11.40:22
76 Thorbjörn Svensson Stockholm Långdistansklubb 1.00:45 6.05:19 4.38:21 11.44:25
77 Bo-Arne Olsson Eslövs FK 1.06:47 5.51:44 4.49:25 11.47:56
78 Anders Jonsson Alingsås CK 1.11:33 6.00:09 4.41:57 11.53:39
79 Jonas Andersson Brandförsvaret, Halmstad 1.06:59 5.51:28 5.01:21 11.59:48
80 Ulrick Hultman Stora Rör 1.16:53 6.19:34 4.28:22 12.04:49
81 Jens Linner Triathlon Väst 1.06:05 6.10:32 4.51:51 12.08:28
82 Anders Björner IK Fyris Triathlon 1.20:38 6.05:40 4.44:20 12.10:38
83 Roger Larsson KLUBB SAKNAS 1.31:42 5.57:33 4.41:33 12.10:48
84 Per Linden Eskilstuna IK Triathlon 1.10:35 6.12:07 4.57:19 12.20:01
85 Henrik Perani KLUBB SAKNAS 1.06:01 5.59:29 5.17:12 12.22:42
86 Klas Blomborg Kalmar RC Triathlon 1.10:28 6.15:56 4.57:00 12.23:24
87 Martin Scharp Sony Ericsson 1.24:24 7.00:09 4.06:32 12.31:05
88 Ulf Valtersson Oskarshamns CK 1.26:08 6.59:23 4.19:02 12.44:33
89 Mats Samuelsson Ericsson Sport & Fritid 1.14:45 6.25:20 5.11:24 12.51:29
90 Ulf Rydberg Misterhults AIS 1.12:09 6.32:21 5.08:12 12.52:42
91 Bo Friden Telia IF 1.07:14 6.57:22 4.49:53 12.54:29
92 Jens Andersson KLUBB SAKNAS 1.12:11 5.35:52 6.07:20 12.55:23
93 Stefan Johnsson Sydved AB 1.19:19 6.41:45 4.59:09 13.00:13
94 Benny Wennberg IFK Borgholm 1.20:43 6.31:40 5.15:16 13.07:39
95 Erik Sand KLUBB SAKNAS 1.31:40 6.46:08 4.50:25 13.08:13
96 Hans Dahlen Öckerö Triathlon 1.21:02 6.05:39 5.42:36 13.09:17
97 Mats Palmqvist MOB IF 1.38:26 6.08:10 5.29:41 13.16:17
98 Lars Gustavsson Örebro 1.37:08 6.41:02 5.00:00 13.18:10
99 Magnus Svane Malmö Brandkår 1.06:51 6.10:23 6.05:25 13.22:39
100 Lars-Erik Karlsson IFK Borgholm 1.17:32 6.09:20 6.06:32 13.33:24
101 Andreas Lagström KLUBB SAKNAS 1.03:56 6.59:12 5.33:53 13.37:01
102 Johan Hallencreutz KLUBB SAKNAS 1.11:50 6.25:14 6.00:34 13.37:38
103 Peter Bromander KLUBB SAKNAS 1.17:16 6.55:07 5.27:25 13.39:48
104 Mats Berggren Tingsryd AIF 1.33:33 7.06:20 5.00:24 13.40:17
105 Håkan Johnsson Varberg Sim 1.10:42 6.58:26 5.35:15 13.44:23
106 Max Rolfstam KLUBB SAKNAS 1.01:09 6.56:10 5.47:28 13.44:47
107 Joakim Franzen InterSport, Kalmar 1.29:00 6.37:52 5.45:01 13.51:53
108 Patrik Roslund Kristinehamn 1.27:57 6.44:27 5.43:45 13.56:09
109 Leif Sjöberg IFK Borgholm 1.43:23 7.01:45 5.14:37 13.59:45
110 Jan-Olof Welander KFUM CK 1.08:47 6.18:56 6.53:41 14.21:24
111 Kari Sarenpää KLUBB SAKNAS 1.09:27 7.17:54 5.54:25 14.21:46
112 Aimo Juntura Nyarps IF 1.47:13 6.56:04 5.38:40 14.21:57
113 Claes-Gunnar Rageus Lidköpings IS 1.47:06 6.54:04 6.07:14 14.48:24
114 Lennart Blank KLUBB SAKNAS 1.29:18 7.37:31 5.42:20 14.49:09
115 Niclas Bernhardsson Bosch Rexroth VIF 2.06:19 7.07:54 5.35:43 14.49:56
116 Jan Nygren Telia IF 1.49:55 7.27:08 6.07:32 15.24:35