Namn Klubb Simning Cykel Löpning Tid
1 Tomas Gustavsson Kalmar RC Triathlon 1.00:52 4.56:06 3.41:22 9.38:20
2 Clas Myrestam Stockholm City Triathlon 51:12 4.41:50 3.01:43 8.34:45
3 Johan Lindberg NKK Triathlon 1.00:43 5.50:02 4.19:31 11.10:16
4 Kalle Svensson Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.04:55 5.41:26 4.04:25 10.50:46
5 Kenneth Westerberg Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.06:19 5.50:54 5.14:45 12.11:58
6 Leif Götesson Elmhults SC 52:19 5.15:50 4.02:50 10.10:59
7 Per Lundström Västerås Triathlon 1.01:07 5.26:35 3.51:18 10.19:00
8 Per Vikner Västerås Triathlon 52:28 5.18:21 4.00:57 10.11:46
9 Stefan Norman Tyresö SS 1.04:46 5.48:33 4.09:04 11.02:23
10 Torbjörn Hällström Haninge 1.06:16 6.11:09 5.09:46 12.27:11
11 Harri Sporrevik Väsby SS Triathlon 1.18:50 5.59:59 4.55:37 12.14:26
12 Håkan Peterson Triathlon Väst 1.05:37 5.41:08 4.39:56 11.26:41
13 Bo Johansson Triathlon Väst 1.13:17 6.22:29 5.13:44 12.49:30
14 Rune Johansson Triathlon Väst 1.01:16 5.37:54 4.19:33 10.58:43
15 Ronny Helgesson Adels Cykel 1.23:32 6.04:54 6.06:47 13.35:13
16 Jonas Larson Stockholmspolisens IF-Triathlon 54:48 5.06:50 3.50:29 9.52:07
17 Roger Berggren Triathlon Väst 1.01:43 5.14:36 3.27:15 9.43:34
18 Nils Winge IK Fyris Triathlon 1.07:33 5.32:16 4.07:29 10.47:18
19 Greger Sundin Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.12:38 5.40:40 4.42:08 11.35:26
20 Stefan Frisk SK Elfsborg 59:09 5.36:29 6.07:55 12.43:33
21 Carl Nordbeck Roden Triathlon Club 1.00:14 5.49:52 6.06:35 12.56:41
22 Christer Blomqvist Gislaveds Triathlon 1.06:30 5.41:35 5.43:55 12.32:00
23 Lena Karlsson Eskilstuna IK Triathlon 1.13:29 6.19:47 4.30:38 12.03:54
24 Peter Pettersson VAIS-skidor/löpning 1.09:58 6.05:52 4.43:27 11.59:17
25 Kent Larsson Nyköping/Oxelösund Triathlon 1.22:47 6.14:30 4.58:18 12.35:35
26 Kenneth Forsberg Kalmar RC Triathlon 1.12:52 6.24:16 3.55:05 11.32:13
27 Leif Malmqvist Heleneholms IF Tri Team 1.10:33 6.39:50 4.40:43 12.31:06
28 Stefan Johansson Kalmar RC Triathlon 1.15:51 6.22:07 4.38:54 12.16:52
29 Jan-Ola Hallberg Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.12:24 5.48:15 4.31:47 11.32:26
30 Markku Karjalainen Team F-arton Sport Club 1.15:21 6.33:23 5.37:45 13.26:29
31 Henrik Olofsson Umeå Triathlon Club 53:09 5.34:44 4.14:24 10.42:17
32 Björn Rombo Korsnäs IF 1.41:39 13.32:51
33 Björne Kullin Kullins Golv 1.26:31 6.47:27 5.45:18 13.59:16
34 Christer Svantesson Vi som springer 1.46:36 6.49:58 5.54:09 14.30:43
35 Daniel Hagström Industripartner i Kalmar AB 1.25:08 6.12:05 4.46:04 12.23:17
36 Eric Söderberg Västerås Triathlon 1.14:14 5.43:24 4.06:33 11.04:11
37 Eva Ekedahl Fredrikhovs IF 1.34:41 6.29:51 5.51:29 13.56:01
38 Fredrik Haglund Västerås Triathlon 47:59 5.07:42 3.24:43 9.20:24
39 Håkan Linder NKK Triathlon 1.00:41 5.48:22 4.12:45 11.01:48
40 Håkan Pärsson IS Göta 1.09:13 5.42:38 4.32:53 11.24:44
41 Kari Martens Team Kungälv IS 1.22:51 6.43:23 4.20:38 12.26:52
42 Lennart Nilsson Löparfolket Kosta 1.20:31 7.08:47 4.35:10 13.04:28
43 Martin Alexandersson FK Herkules Triathlon 1.01:23 5.30:22 3.58:19 10.30:04
44 Martin Holm Kalmar RC Triathlon 1.04:31 5.40:05 3.55:30 10.40:06
45 Martin Sahlin Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.09:12 6.16:51 4.42:55 12.08:58
46 Mats Eriksson Växjö 1.55:44 7.42:07 5.06:55 14.44:46
47 Michael Sixten Falkenbergs Triathlon Club 1.12:56 5.41:58 4.37:45 11.32:39
48 Patrik Gustafson Brittatorp TK 1.01:47 5.05:52 2.56:07 9.03:46
49 Patrik Isegran Triathlon Väst 1.15:09 5.22:13 3.53:26 10.30:48
50 Richard Marsk Stockholm City Triathlon 57:47 5.48:28 4.19:49 11.06:04
51 Robert Malmström Eskilstuna IK Triathlon 1.12:07 5.35:59 4.23:54 11.12:00
52 Tero Nykänen Eskilstuna IK Triathlon 1.12:28 5.23:17 3.16:23 9.52:08
53 Thomas Rennemo Triathlon Väst 1.12:44 6.12:30 3.43:13 11.08:27
54 Jonas Bergabo Stockholm City Triathlon 50:24 5.07:17 3.34:52 9.32:33
55 Mats Jonsson Stockholmspolisens IF-Triathlon 59:57 5.24:21 4.10:43 10.35:01
56 Hans Andersson Stockholm City Triathlon 54:11 5.38:04 4.17:45 10.50:00
57 Johannes Bråkenhielm UBSS Triathlon 1.12:11 6.23:58 4.36:18 12.12:27
58 Tomas Elfström Löparfolket Kosta 1.26:12 6.08:19 4.13:31 11.48:02
59 Per Ericsson Västerås Triathlon 1.01:48 5.21:07 3.25:40 9.48:35
60 Magnus Hamberg Sengångarens IK 1.26:03 6.25:51 4.50:41 12.42:35
61 Erika Heintz Hargs Runners 1.01:40 6.30:11 4.55:46 12.27:37
62 Per Johansson Örebro AIK Triathlon 54:09 5.24:27 3.52:01 10.10:37
63 Torgny Karlsson Stockholmspolisens IF-Triathlon 57:07 5.08:20 3.57:40 10.03:07
64 Toni Kinnunen Dalregementets IF 1.19:59 6.11:20 3.46:35 11.17:54
65 Per Lindeberg Mynta Management & IT 1.23:21 6.28:37 4.54:43 12.46:41
66 Åsa Lundström Västerås Triathlon 1.23:49 6.07:28 6.01:27 13.32:44
67 Mats Magnusson Triathlon Väst 59:45 5.33:07 3.54:40 10.27:32
68 Kaj Munk Team Kungälv IS 1.23:59 5.36:05 4.26:29 11.26:33
69 Dan Samson Tyresö SS 1.14:57 6.13:58 4.28:48 11.57:43
70 Lennart Persson Ljungbyholm 1.51:34 5.44:19 3.55:52 11.31:45
71 Robert Pira Fredrikshof 1.16:13 5.49:53 4.46:50 11.52:56
72 Stefan Schölander Club Playa Grande, Lansarote 1.05:22 5.38:23 4.25:28 11.09:13
73 Björn Waldebäck Stockholm Långdistansklubb 1.08:33 5.28:12 3.51:02 10.27:47
74 Bo Waldowsson Torsmaskiner 1.39:10 6.02:35 4.03:52 11.45:37
75 Magnus Falck Triathlon Väst 1.20:45 6.10:18 4.44:30 12.15:33
76 Robert Schelin Alingsås CK 54:01 4.55:23 3.25:39 9.15:03
77 Stefan Johansson F14 IF 58:33 5.07:16 3.22:08 9.27:57
78 Mats Byback Triathlon Syd 56:29 5.02:49 3.42:42 9.42:00
79 Sten Sjögren Asics Tri Team 1.04:49 5.32:43 3.20:09 9.57:41
80 Sven Stolz Triathlon Väst 1.12:27 4.54:30 4.17:11 10.24:08
81 Henrik Selin Säters IF Triathlon 1.08:33 5.29:27 4.17:48 10.55:48
82 Thony Edelborg Triathlon Väst 1.17:10 5.44:44 3.56:38 10.58:32
83 Carl Andersson Stockholm City Triathlon 55:47 6.09:05 3.56:39 11.01:31
84 Peter Larsson Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.09:18 5.43:27 4.14:27 11.07:12
85 Ola Cedergren Kristianstads Triathlon 1.12:25 6.02:54 3.54:32 11.09:51
86 Peter Lindquist Öckerö Triathlon 1.14:30 5.58:38 4.02:51 11.15:59
87 Magnus Johansson Triathlon Väst 1.06:41 5.37:19 4.33:32 11.17:32
88 Daniel Johansson Säters IF 59:58 6.04:31 4.23:39 11.28:08
89 Håkan Nilsson Triathlon Väst 1.01:37 5.49:23 4.47:42 11.38:42
90 Claes Jansson UBSS Triathlon 1.14:38 6.07:57 4.22:49 11.45:24
91 Mats Söder UBSS Triathlon 1.19:51 6.29:58 4.09:26 11.59:15
92 John Nordfjäll Triathlon Syd 1.05:25 6.01:56 4.58:26 12.05:47
93 Tony Ivarsson Kristianstads Triathlon 1.21:29 6.27:18 4.53:20 12.42:07
94 Fredrik Lundgren Öckerö Triathlon 1.17:50 5.53:35 5.57:10 13.08:35
95 Thomas Backman Öckerö Triathlon 1.12:22 6.27:28 5.33:58 13.13:48
96 Jonas Artursson Triathlon Väst 1.09:43 6.24:58 6.11:37 13.46:18
97 Karin Forsberg Stockholm City Triathlon 52:01 5.09:49 3.54:15 9.56:05
98 Lise-Lotte Larsson Triathlon Öst 1.01:39 6.21:25 3.44:32 11.07:36
99 Maria Karlsson Triathlon Väst 1.20:58 6.06:36 4.49:43 12.17:17
100 Finn Sjögren Asics Tri Team 57:11 5.29:45 3.40:55 10.07:51
101 Håkan Petersson Team Blekinge 1.19:30 5.34:29 3.19:37 10.13:36
102 Magnus Larsson 338 Småland Triathlon & Multisport 1.12:41 5.27:52 3.38:00 10.18:33
103 Fredrik Bassmann Triathlon Syd 1.02:07 5.41:57 4.04:43 10.48:47
104 Carl Lindgren Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.13:21 6.01:54 3.55:23 11.10:38
105 Bengt Boberg Stockholm City Triathlon 1.04:36 6.01:42 4.09:09 11.15:27
106 Eric Persson Öckerö Triathlon 1.20:22 5.58:02 4.28:08 11.46:32
107 Gerry Holmqvist Kristianstads Triathlon 1.12:12 6.09:34 4.39:28 12.01:14
108 Udo Esser Kalmar RC Triathlon 1.24:25 6.24:15 5.01:34 12.50:14
109 Thomas Davidsson Triathlon Väst 1.08:54 5.47:22 5.59:31 12.55:47
110 Sinik Zlatibor Alingsås CK 1.17:37 6.37:13 5.46:04 13.40:54
111 Robert Eklöf Triathlon Väst 53:45 5.35:48 3.54:10 10.23:43
112 Thomas Karlsson Falkenbergs Triathlon Club 1.20:07 5.51:30 4.36:50 11.48:27
113 Henrik Wiss IK NocOut.se 1.15:17 5.48:37 4.57:44 12.01:38
114 Bo Göransson Kristianstads Triathlon 1.22:50 6.27:03 4.09:13 11.59:06
115 Per Jönsson IFK Helsingborg 1.30:43 6.18:08 4.43:58 12.32:49
116 Ulf Gunnarsson Säters IF 1.12:28 5.51:46 5.45:52 12.50:06
117 Jocke Svensson Brittatorp TK 1.06:38 6.21:55 3.12:08 10.40:41
118 Linus Pråme Klubb SISU Multisport & Triathlon 1.03:14 5.37:54 4.00:02 10.41:10
119 Robert Pap Team BSK 1.20:39 5.15:55 4.05:25 10.41:59
120 Magnus Nilsson Kalmar RC Triathlon 1.12:22 5.52:05 3.42:41 10.47:08
121 Daniel Andersson Nyköping 54:47 5.35:37 4.29:04 10.59:28
122 Peter Bentzer Triathlon Syd 1.13:08 5.29:44 4.22:58 11.05:50
123 Anna Hansson Äppelbo 1.31:00 6.26:23 3.23:08 11.20:31
124 Jonas Bengtsson Södra IF 1.18:30 5.46:55 4.20:38 11.26:03
125 Henrik Sundberg Kustjägarveteranerna 1.27:08 6.04:50 3.55:13 11.27:11
126 Olle Sangfelt Kustjägarveteranerna 1.01:33 6.23:20 4.02:18 11.27:11
127 Roger Lindgren Skövde 1.19:49 5.51:29 4.21:36 11.32:54
128 Tomas Anderson Räddningstjänsten Vetlanda 1.23:14 6.14:34 3.56:54 11.34:42
129 Fredrik Sundberg Kustjägarveteranerna 1.15:15 6.22:47 3.59:27 11.37:29
130 Mikael Granath Bäckhammars Bruk 1.26:18 6.02:58 4.09:39 11.38:55
131 Jukka Ylitepsa Heleneholms IF Tri Team 1.10:16 6.35:01 3.53:44 11.39:01
132 Anders Hansson Jönköping 1.23:17 6.08:18 4.11:16 11.42:51
133 Niclas Persson Epsilon UC Syd 1.26:24 5.40:30 4.36:15 11.43:09
134 Edward Danneberg Stockholm City Triathlon 1.12:29 6.08:15 4.27:10 11.47:54
135 Mattias Hansson Linköping 1.17:45 6.34:02 4.04:18 11.56:05
136 Peter Novak Volvo Personvagnar 1.25:52 6.11:00 4.23:54 12.00:46
137 Tommy Runcrantz KFUM CK 1.56:40 5.32:40 4.34:12 12.03:32
138 Patrik Johansson OK Q8 1.38:49 6.07:43 4.19:16 12.05:48
139 Björn Andersson Järfälla 1.26:39 6.17:19 4.22:56 12.06:54
140 Mats Johansson Pata Runners 1.06:29 6.29:08 4.41:25 12.17:02
141 Jordi Viana Djursholm 1.12:05 6.10:31 4.54:34 12.17:10
142 Lars Gustafsson Eurudrive 1.39:58 6.20:59 4.18:50 12.19:47
143 Anders Thunberg Holmsunds Stuveri 1.22:58 6.48:34 4.09:30 12.21:02
144 Niklas Danielsson Västerås Triathlon 1.10:10 6.06:51 5.09:35 12.26:36
145 Håkan Roos Stockholm City Triathlon 1.10:03 6.17:42 5.00:19 12.28:04
146 Richard Hallberg Kustjägarveteranerna 1.31:10 6.18:04 4.45:14 12.34:28
147 Mats Boström Fysiologiska klin. Kalmar 1.12:33 6.42:25 4.43:28 12.38:26
148 Stefan Åkerberg NIKO Osby 1.23:54 6.30:20 4.46:28 12.40:42
149 Marcus Lindroth MOB IF 1.21:38 6.08:00 5.11:56 12.41:34
150 Peeter Kinnunen MOB IF 1.29:53 6.28:38 4.48:10 12.46:41
151 Jan Viklund Stockholm City Triathlon 1.15:27 6.44:57 4.48:05 12.48:29
152 Henrik Eriksson Stockholm City Triathlon 1.21:42 6.16:19 5.12:53 12.50:54
153 Clarinda Larsson Åtvidaberg 1.38:10 7.03:50 4.24:48 13.06:48
154 Thomas Pettersson IKEA IT Helsingborg 1.24:07 7.06:10 4.37:18 13.07:35
155 Magnus Ljung Vetlanda 1.29:19 6.46:23 4.59:49 13.15:31
156 Per-Ivar Hellberg Team P1:s HL & Radio TV 1.22:35 6.31:39 5.34:14 13.28:28
157 Per Bengtsson Nyköping 1.31:02 6.47:09 5.17:18 13.35:29
158 Per Kunkell Barkarö SK 1.59:28 6.59:42 4.40:55 13.40:05
159 Martin Johansson Lund 1.13:13 6.24:29 6.07:05 13.44:47
160 Per Lervik Taxi Stenungsund 1.51:27 6.28:49 5.25:47 13.46:03
161 Johan Tullare Ironmaniac Triathlon Club 1.38:33 6.55:51 5.15:31 13.49:55
162 Peter Johansson Floda Boif C 1.26:58 7.10:08 5.16:24 13.53:30
163 Patrik Lindeberg Lidingö 1.42:12 7.05:44 5.06:12 13.54:08
164 Anders Hedin Heineken Oilers 1.07:25 6.43:27 6.07:37 13.58:29
165 Christer Herrgård Öregrund 1.41:47 6.24:09 5.53:51 13.59:47
166 Johan Eskilsson Åtvidaberg 1.53:11 6.55:04 5.12:51 14.01:06
167 Håkan Jonsson Kärlekens Runners 1.46:10 6.49:20 5.34:16 14.09:46
168 Roger Nilsson Stockholm Långdistansklubb 1.51:39 6.58:52 5.34:29 14.25:00
169 Eddie Seger Svedala Arbrå 1.59:30 7.19:16 5.12:57 14.31:43
170 Bertil Olsson Svedala 2.06:16 7.10:30 5.34:46 14.51:32
171 Jan Castlin Stockholm Långdistansklubb 1.52:15 6.52:59 6.11:25 14.56:39
172 Kent Linne Bäckhammars Bruk 2.05:56 6.23:46 6.26:58 14.56:40
173 Malin Landström Umeå 1.51:47 7.07:26 6.08:21 15.07:34
174 Bengt Larsson Kalmar RC Triathlon 1.06:40 6.10:50 4.26:21 11.43:51
175 Aleksander Filopowicz Stockholm Långdistansklubb 1.56:04 6.32:51 5.02:40 13.31:35
176 Tobias Olsson Heleneholms IF Tri Team 1.13:28 6.11:35 4.20:08 11.45:11