Namn Klubb Simning Cykel Löpning Tid
1 Ulf Halvarsson Gislaveds Triathlon 1.08:59 5.16:13 3.47:13 10.12:25
2 Johan Lindberg NKK Triathlon 1.02:49 5.56:02 4.51:36 11.50:27
3 Fredrik Johansson Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.04:18 5.10:07 3.22:11 9.36:36
4 Bernhard Hirschauer Norra Stockholm Endurance 1.17:15 5.45:19 4.17:29 11.20:03
5 Göran Durge Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.13:39 6.11:45 4.24:23 11.49:47
6 Kalle Svensson Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.08:26 5.35:48 3.56:44 10.40:58
7 Kenneth Westerberg Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.09:37 5.46:04 4.32:41 11.28:22
8 Klaes Håkan Bejmer Kalmar RC Triathlon 1.08:56 5.43:27 3.43:22 10.35:45
9 Johan Andersen Kalmar RC Triathlon 1.14:33 6.21:29 5.54:13 13.30:15
10 Jesper Svensson Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.06:08 5.27:14 4.17:09 10.50:31
11 Leif Götesson Elmhults SC 1.00:20 5.09:49 5.22:49 11.32:58
12 Stefan Ors Kvarnsveden Triathlon 1.17:07 6.17:02 6.01:50 13.35:59
13 Per Lundström Västerås Triathlon 1.08:42 5.16:16 4.11:10 10.36:08
14 Stefan Norman Tyresö SS 1.04:17 5.24:56 4.06:37 10.35:50
15 Jan-Olov Andersson LK Nyköpings Runners 1.31:41 6.01:18 4.04:07 11.37:06
16 Håkan Peterson Triathlon Väst 1.14:54 5.41:18 4.15:03 11.11:15
17 Peter Gustavsson Triathlon Syd 1.23:56 6.06:39 4.41:04 12.11:39
18 Bo Johansson Triathlon Väst 1.17:17 6.17:54 5.27:02 13.02:13
19 Urban Apell Team F7 1.41:17 6.57:17 4.00:10 12.38:44
20 Teddy Andersson Triathlon Väst 1.00:31 5.00:43 3.30:09 9.31:23
21 Nils Winge IK Fyris Triathlon 1.18:05 5.40:50 4.48:25 11.47:20
22 Joachim Havimäki I2 IF Triathlon 1.07:57 5.25:38 4.01:09 10.34:44
23 Göran Säfverblad Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.08:35 6.20:18 4.50:44 12.19:37
24 Joel Rydström 338 Småland Triathlon & Multisport 1.10:18 5.37:02 4.01:19 10.48:39
25 Stefan Frisk SK Elfsborg 58:13 5.41:16 5.49:05 12.28:34
26 Carl Nordbeck Roden Triathlon Club 1.04:11 5.26:43 4.37:46 11.08:40
27 Christer Blomqvist Gislaveds Triathlon 1.08:10 5.25:06 5.29:38 12.02:54
28 Marina Lindgren Stockholm City Triathlon 1.06:11 5.46:31 4.35:40 11.28:22
29 Lena Karlsson Eskilstuna IK Triathlon 1.23:16 6.24:52 5.21:09 13.09:17
30 Peter Pettersson VAIS-skidor/löpning 1.19:11 6.03:59 5.33:39 12.56:49
31 Kent Larsson Nyköping/Oxelösund Triathlon 1.40:05 6.45:13 4.50:28 13.15:46
32 Niklas Eidmann Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.22:19 5.49:25 4.00:29 11.12:13
33 Kenneth Forsberg Kalmar RC Triathlon 1.22:34 6.18:42 4.03:17 11.44:33
34 Olavi Suomela Skene 1.21:04 6.17:59 4.41:40 12.20:43
35 Lars Holm Hofors Brandkårs IF 1.39:28 6.21:47 4.35:44 12.36:59
36 Bengt Lundström Astra IF 1.50:45 6.23:41 6.23:16 14.37:42
37 Andre Bouyer Kalmar RC Triathlon 1.19:55 6.18:26 5.40:33 13.18:54
38 Jan-Ola Hallberg Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.26:31 6.12:21 4.45:28 12.24:20
39 Markku Karjalainen Team F-arton Sport Club 1.19:35 6.57:20 5.23:05 13.40:00
40 Eric Anderson Dynapac IF 1.08:14 7.02:26 5.27:09 13.37:49
41 Björn Rombo Korsnäs IF 1.51:13 6.59:41 5.04:48 13.55:42
42 Bo Levinsson Göteborg 1.21:29 6.31:35 5.02:52 12.55:56
43 Daniel Abrahamsson OKG 1.27:56 6.16:39 5.38:11 13.22:46
44 Daniel Hagström Industripartner i Kalmar AB 1.33:30 6.31:34 5.07:22 13.12:26
45 Håkan Linder NKK Triathlon 1.05:57 5.44:56 4.34:57 11.25:50
46 Håkan Pärsson IS Göta 1.17:41 5.28:22 4.32:16 11.18:19
47 Kari Martens Team Kungälv IS 1.32:28 6.41:39 4.43:20 12.57:27
48 Lennart Nilsson Löparfolket Kosta 1.26:21 6.54:03 4.26:46 12.47:10
49 Martin Holm Kalmar RC Triathlon 1.09:02 5.33:44 3.52:08 10.34:54
50 Martin Sahlin Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.23:34 6.27:36 4.45:06 12.36:16
51 Mats Eriksson Växjö 1.58:39 7.48:05 5.05:55 14.52:39
52 Mikael Andersson Team F7 1.32:21 5.37:33 4.06:51 11.16:45
53 Mikael Thuresson Målilla-Mörlunda SK 1.32:25 6.03:47 4.14:08 11.50:20
54 Peter Koolmeister UBSS Triathlon 1.09:53 5.56:14 3.51:51 10.57:58
55 Richard Marsk Stockholm City Triathlon 1.06:46 5.43:32 5.02:02 11.52:20
56 Staffan Gereonsson Garphyttans IF 1.26:12 6.18:25 3.56:06 11.40:43
57 Sören Söndergaard Heleneholms IF Tri Team 1.13:13 5.31:56 4.15:09 11.00:18
58 Tero Nykänen Eskilstuna IK Triathlon 1.16:46 5.24:59 3.19:26 10.01:11
59 Tore Udell Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.12:01 6.07:13 4.53:32 12.12:46
60 Urban Broms Triathlon Väst 1.02:59 5.01:07 3.38:52 9.42:58
61 Anna Svärdström Stockholm City Triathlon 1.06:13 5.11:18 3.31:10 9.48:41
62 Dag Andersson Bälinge IF 1.40:41 6.43:28 4.49:21 13.13:30
63 Hans Andersson Stockholm City Triathlon 1.00:17 5.39:12 4.16:48 10.56:17
64 Johan Andersson CK Evolution 1.14:25 6.32:36 4.50:17 12.37:18
65 Jonas Andersson Skövde Triathlon 1.55:24 6.54:16 5.49:27 14.39:07
66 Niclas Andersson Falköpings AIK Skidor 1.26:34 6.12:55 4.00:22 11.39:51
67 Per Andersson Stirling Triathlon Club 1.19:43 6.37:35 5.34:59 13.32:17
68 Thomas Asplund KTH IF 1.57:56 5.57:06 4.24:14 12.19:16
69 Maggan Bergström Laxemar Byalag 1.22:48 6.08:41 4.37:35 12.09:04
70 Christian Berlin Göteborg 1.13:53 6.01:20 5.02:16 12.17:29
71 Robert Björkqvist Triathlon Väst 1.09:11 5.36:01 4.31:54 11.17:06
72 Johannes Bråkenhielm UBSS Triathlon 1.18:58 6.29:02 5.00:03 12.48:03
73 Eva Carleberg Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.51:35 6.54:42 5.40:40 14.26:57
74 Andreas Carlsson Kalmar 1.16:48 5.40:06 4.02:42 10.59:36
75 Ulf Carlsson Böda IK 1.42:00 7.00:26 5.43:55 14.26:21
76 Håkan Dalemo Brännebrona SK 1.34:53 6.03:24 3.47:16 11.25:33
77 Boel de Geer Hultsfreds LK 1.34:50 7.24:15 4.58:16 13.57:21
78 Henrik Ekdahl Lidköping 1.34:58 6.34:33 6.24:49 14.34:20
79 Joachim Elevant Stockholm 1.19:31 6.22:30 5.03:34 12.45:35
80 Tomas Elfström Löparfolket Kosta 1.35:37 6.09:56 3.55:15 11.40:48
81 Nils-Olof Engfeldt Heleneholms IF Tri Team 1.36:55 6.51:41 5.42:31 14.11:07
82 Anders Enocsson Stockholm City Triathlon 1.36:39 6.06:46 4.14:44 11.58:09
83 Thommy Enqvist Elfsborg 1.27:48 6.40:57 4.43:45 12.52:30
84 Per Ericsson Västerås Triathlon 1.14:04 5.44:33 3.29:25 10.28:02
85 Robert Eriksson UBSS Triathlon 1.17:09 5.53:47 4.24:02 11.34:58
86 Roland Esevik Rasbo IK 1.32:34 6.39:45 5.23:45 13.36:04
87 Jan Hamberg Danderyd 1.39:10 7.06:43 5.02:25 13.48:18
88 Magnus Hamberg Sengångarens IK 1.37:33 7.55:11 6.13:17 15.46:01
89 Anders Hansson A1 IF 1.41:56 6.22:34 5.13:41 13.18:11
90 Emil Hedren IF Broms Triteam 1.35:03 6.40:51 5.18:09 13.34:03
91 Erika Heintz Hargs Runners 1.07:40 6.08:59 4.47:18 12.03:57
92 Andreas Heurlin Västerortspolisen 1.19:29 6.09:17 4.24:10 11.52:56
93 Anders Jackson Rabarberligan 1.30:30 5.57:52 4.43:55 12.12:17
94 Lars Jakobsson Stånga 1.55:52 7.05:09 5.33:29 14.34:30
95 Jim Johansson Jim Johansson Konsult AB 1.00:34 7.28:05 5.45:32 14.14:11
96 Patrik Johansson Triathlon Syd 1.17:17 6.12:28 4.04:54 11.34:39
97 Per Johansson Örebro AIK Triathlon 1.00:08 5.27:16 4.10:39 10.38:03
98 Peter Johansson Triathlon Väst 1.45:05 7.19:25 5.35:52 14.40:22
99 Torbjörn Jonsson Trollhättan 1.50:14 7.05:01 5.35:08 14.30:23
100 Pelle Karlsson Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.02:32 5.15:33 4.50:35 11.08:40
101 Peter Karlsson SK Elfsborg 1.11:09 5.46:57 3.53:33 10.51:39
102 Torgny Karlsson Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.00:26 5.12:54 4.40:16 10.53:36
103 Toni Kinnunen Dalregementets IF 1.30:35 6.34:44 4.33:51 12.39:10
104 Jan-Åke Kjellberg Ericsson Packets 1.20:33 6.24:28 4.42:55 12.27:56
105 Greger Klintberg Hemglass Fritidsklubb 1.20:44 5.51:47 4.50:24 12.02:55
106 Bengt Kronberg IFK Linköping 1.31:19 6.48:34 5.09:14 13.29:07
107 Stefan Lagerkvist IK Fyris Triathlon 1.13:35 6.36:32 5.57:30 13.47:37
108 Stefan Lagerqvist Team Subito 1.31:17 6.12:35 5.04:21 12.48:13
109 Fredrik Larsson Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.08:51 5.37:38 5.43:57 12.30:26
110 Odd Larson Norra Stockholm Endurance 1.13:40 5.14:12 4.09:24 10.37:16
111 Klas Lavemark Stockholm 1.51:45 6.42:41 4.45:03 13.19:29
112 Per Lindeberg Mynta Management & IT 1.51:54 7.02:39 5.40:52 14.35:25
113 Malin Ljungberg Södertälje 1.56:00 6.34:06 5.32:51 14.02:57
114 Hasse Lundgren Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.20:02 6.26:24 5.40:14 13.26:40
115 Michael Lundgårdh Kalmar RC Triathlon 1.13:13 5.57:18 4.21:02 11.31:33
116 Åsa Lundström Västerås Triathlon 1.38:35 6.22:17 4.57:19 12.58:11
117 Christian Luddeckens 338 Småland Triathlon & Multisport 1.18:51 6.07:59 4.14:46 11.41:36
118 Mats Magnusson Triathlon Väst 1.02:55 5.37:35 4.07:51 10.48:21
119 Leif Malmquist Visom 1.29:19 6.46:50 5.30:34 13.46:43
120 Alexander Malmström Kvarnsveden Triathlon 1.29:26 5.56:52 4.54:11 12.20:29
121 Kaj Munk Team Kungälv IS 1.54:28 6.05:27 4.48:07 12.48:02
122 Henrik Mörk Nässjö SLS Triathlon 1.08:38 6.10:24 6.25:25 13.44:27
123 Jan Nilsson Triathlon Syd 1.24:09 5.37:12 4.09:15 11.10:36
124 Per-Ola Nilsson Mio möbler,Ystad 1.15:04 6.25:19 6.16:14 13.56:37
125 Maret Nordh Misterhults AIS 1.37:54 6.30:37 4.56:30 13.05:01
126 Dan Samson Tyresö SS 1.24:05 6.29:53 5.16:13 13.10:11
127 Torbjörn Noren Relax 1.40:23 6.39:46 5.30:54 13.51:03
128 Lars Olsson Malmö 1.40:20 7.15:58 5.34:05 14.30:23
129 Göran Palmgren Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.27:40 6.24:07 4.32:11 12.23:58
130 Christer Pantzar Nässjö SLS Triathlon 1.21:55 5.26:08 4.04:49 10.52:52
131 Lennart Persson Ljungbyholm 1.56:23 5.44:07 4.28:39 12.09:09
132 Michael Persson Ålems CK 1.37:36 6.06:33 4.11:00 11.55:09
133 Tonny Persson Hälsostudion, Eslöv 1.56:40 7.33:06 5.22:56 14.52:42
134 Martin Pettersson Triathlon Väst 1.49:30 6.13:43 3.56:49 12.00:02
135 Robert Pira Fredrikshof 1.26:23 6.08:51 5.25:19 13.00:33
136 Anders R. Karlsson Stockholm City Triathlon 1.38:32 6.54:03 5.40:02 14.12:37
137 Vesa Romu Cykelogerna Ericsson 1.46:50 6.44:48 6.02:27 14.34:05
138 Grzegorz Rozik Ekerö 1.14:15 6.31:23 5.46:51 13.32:29
139 Kristian Rönne Sölvesborg 1.19:25 5.39:32 4.59:41 11.58:38
140 Jan Sarenmark Leksand 1.12:35 5.40:56 4.17:48 11.11:19
141 Stefan Schölander Club Playa Grande, Lansarote 1.16:23 5.42:21 5.28:30 12.27:14
142 Risto Seppä Swedform Verktyg 1.37:44 6.54:29 5.18:53 13.51:06
143 Conny Simonsson 338 Småland Triathlon & Multisport 1.19:45 5.44:11 5.07:06 12.11:02
144 Patrik Stridfeldt Sölvesborg 1.36:32 6.40:09 5.34:31 13.51:12
145 Thorbjörn Svensson Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.11:04 5.48:38 5.07:01 12.06:43
146 Rickard Söderqvist Tullinge 1.37:13 6.51:04 6.08:04 14.36:21
147 Tomas Ulander Älvsby IF 1.26:55 6.05:53 4.07:26 11.40:14
148 Peter Wachler Hägersten 1.42:02 6.21:38 6.36:01 14.39:41
149 Björn Waldebäck Stockholm Långdistansklubb 1.32:32 5.44:42 4.56:51 12.14:05
150 Bo Waldowsson Torsmaskiner 2.07:27 6.33:46 4.18:47 13.00:00
151 Anders Westberg Säterbygdens OK 1.36:24 6.41:20 4.32:28 12.50:12
152 Rickard Westergren Falköping 1.24:19 5.52:47 3.54:27 11.11:33
153 Danny Veznaver Triathlon Väst 1.12:56 5.29:11 5.27:08 12.09:15
154 Johan von Boisman Triathlon Väst 1.16:30 5.45:07 4.15:53 11.17:30
155 Gunnar Åslund Sema-Klubben 1.21:45 6.17:46 4.55:17 12.34:48
156 Bengt Larsson Kalmar RC Triathlon 1.20:05 6.51:15 4.26:39 12.37:59
157 Mårten Nilsson Heleneholms IF Tri Team 1.06:44 5.13:32 4.06:12 10.26:28