Namn Klubb Simning Cykel Löpning Tid
1 Robert Johansson Gällivare Endurance Club 1.13:11 6.26:50 5.23:52 13.14:02
2 Mikael Gardell Norrtälje SK/Triathlon 58:47 8.12:15 6.05:31 15.29:22
3 Jonas Birgersson Triathlon Väst 1.17:33 7.07:57 4.25:14 13.05:01
4 Mattias Bylund Terrible Tuesdays Triathlon 1.04:21 5.42:53 3.18:04 10.12:20
5 Daniel Lindberg Utbrytarna SK 1.22:36 6.38:59 4.48:08 12.59:06
6 Johannes Forsberg I2 IF Triathlon 1.05:29 6.21:39 4.50:24 12.30:55
7 Johan Kärner Dalregementets IF 56:11 5.16:23 3.19:27 9.37:03
8 Fredrik Bidevind Utbrytarna SK 1.21:19 6.26:15 4.37:43 12.36:02
9 Lars Olvén 3 City Triathlon 1.20:42 7.00:15 5.25:41 13.58:51
10 Anders Gunnarsson IFK Österbymo 1.17:24 6.50:13 4.46:22 13.03:18
11 Lennart Cromstedt Angered 1.06:38 5.29:34 3.44:11 10.28:31
12 Camilla Dahlström Karlstad 1.17:15 6.21:16 4.59:02 12.44:45
13 Magnus Andersson Roden Triathlon Club 1.16:02 5.59:02 4.16:24 11.45:54
14 Magnus Jönsson Wedén Enebyberg 2.08:44 5.68:08 4.22:05 13.45:49
15 Roine Lundberg Nyköping 1.18:26 6.24:16 6.13:33 14.09:45
16 Tomas Amneskog Hisings-Kärra 1.18:51 5.40:02 3.41:04 10.51:23
17 Ulf Bohman Norra Stockholm Endurance 1.09:08 6.02:05 4.19:37 11.41:00
18 Torbjörn Funke Upplands Väsby 1.03:45 6.21:01 5.37:27 13.14:15
19 Richard Birgander Stöcke TS Järnet 1.27:11 6.54:09 4.44:42 13.26:08
20 Ann-mari Darj Frösön 1.13:50 6.23:13 4.11:06 11.57:08
21 Jimmy Karlsson Nyköping 1.01:56 5.18:18 3.57:49 10.23:53
22 Runar Höiom KLUBB SAKNAS 1.03:42 5.29:44 3.21:34 10.03:27
23 Per Holmberg KLUBB SAKNAS 1.21:50 5.59:17 3.46:40 11.15:34
24 Jonas Delshammar KLUBB SAKNAS 1.25:53 6.31:11 5.19:34 13.30:23
25 Joakim Gartmark Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.08:54 5.56:19 3.33:39 10.46:43
26 Lennart Carlsson Team Blekinge 1.23:49 6.52:42 4.25:54 12.58:48
27 Hanna Gunnarsson Ydre 1.13:23 6.17:20 4.28:38 12.09:17
28 Linda Holmer KLUBB SAKNAS 1.26:11 7.10:23 3.58:08 12.45:44
29 Lasse Johansson KLUBB SAKNAS 1.18:18 7.13:53 4.25:53 13.24:06
30 Sebastian Jonsson KLUBB SAKNAS 1.24:53 7.30:28 4.33:12 13.46:27