Namn Klubb Simning Cykel Löpning Tid
1 Örjan Sandler IFK Strömsund 1.01:54 4.58:17 3.21:20 9.21:31
2 Clas Myrestam Stockholm City Triathlon 49:11 4.58:26 3.05:32 8.53:09
3 Fredrik Näsström Gröna Budet IF 56:31 5.17:03 3.12:46 9.26:20
4 Magnus Kalen Kalmar RC Triathlon 55:09 5.12:48 3.29:19 9.37:16
5 Mario Dahlgren SSIF Triathlon 55:47 5.49:27 4.32:58 11.18:12
6 Bernhard Hirschauer Norra Stockholm Endurance 1.08:49 5.53:54 4.52:00 11.54:43
7 Göran Durge Stockholmspolisens IF-Triathlon 59:24 5.14:18 3.30:56 9.44:38
8 Kalle Svensson Stockholmspolisens IF-Triathlon 59:36 5.41:27 4.06:16 10.47:19
9 Kenneth Westerberg Stockholmspolisens IF-Triathlon 58:22 5.16:13 4.01:20 10.15:55
10 Jesper Svensson Stockholmspolisens IF-Triathlon 57:16 5.02:47 3.11:57 9.12:00
11 Stefan Ors Kvarnsveden Triathlon 1.07:48 6.00:47 4.19:01 11.27:36
12 Per Vikner Västerås Triathlon 55:22 5.22:44 3.49:39 10.07:45
13 Mikael Suni Kalmar RC Triathlon 58:20 5.44:03 5.46:31 12.28:54
14 Magnus Svahn Säters IF 1.07:26 5.39:55 6.48:11 13.35:32
15 Patrik Sjöström Triathlon Väst 1.01:45 5.51:59 4.54:02 11.47:46
16 Stefan Norman Tyresö SS 59:05 5.16:58 4.05:12 10.21:15
17 Jens Andersson IK Fyris Triathlon 1.04:36 5.18:16 4.59:07 11.21:59
18 Thomas Kjellström Stockholm City Triathlon 1.10:49 5.37:07 4.18:07 11.06:03
19 Håkan Peterson Triathlon Väst 1.06:29 5.39:42 4.22:27 11.08:38
20 Bo Johansson Triathlon Väst 1.07:52 6.33:55 4.22:39 12.04:26
21 Urban Apell Team F7 1.30:21 6.42:54 5.35:32 13.48:47
22 Leif Claesson SK Elfsborg 1.08:08 6.24:17 5.56:41 13.29:06
23 Rune Johansson Triathlon Väst 1.02:40 6.20:51 4.40:24 12.03:55
24 Ronny Helgesson Adels Cykel 1.15:34 6.05:48 5.28:31 12.49:53
25 Thomas Lowen A1 IF 1.28:57 6.15:58 4.41:30 12.26:25
26 Hans Gerremo Kalmar Simsällskap 1.36:08 7.26:58 5.23:58 14.27:04
27 Anders Nilsson Triathlon Väst 53:16 4.57:03 3.18:01 9.08:20
28 Ted Ås Team Tenant & Partner 53:17 4.57:01 3.26:56 9.17:14
29 Teddy Andersson Triathlon Väst 53:14 4.56:12 3.35:43 9.25:09
30 Anders Edgren Nyköping/Oxelösund Triathlon 1.09:12 5.18:30 3.07:44 9.35:26
31 Magnus Arvidsson Lidan Tri Club 59:33 5.15:15 3.24:20 9.39:08
32 Martin Flinta Triathlon Väst 53:12 4.49:47 4.04:00 9.46:59
33 Jonas Larson Stockholmspolisens IF-Triathlon 55:57 5.18:34 3.38:12 9.52:43
34 Stefan Grahn Asics Tri Team 57:29 5.30:35 3.27:16 9.55:20
35 Mats Jansson I2 IF Triathlon 57:00 5.24:39 3.40:11 10.01:50
36 Stefan Johansson Team F7 1.01:28 5.09:45 4.03:24 10.14:37
37 Magnus Almen Team Subito 49:13 5.25:38 4.02:25 10.17:16
38 Ola Silvdahl Triathlon Väst 1.04:05 5.48:57 3.27:54 10.20:56
39 Roger Berggren Triathlon Väst 1.13:51 5.19:03 3.48:32 10.21:26
40 Erland Schulz Gröna Budet IF 1.13:53 5.09:59 4.11:14 10.35:06
41 Björn Carlstedt Triathlon Syd 1.08:12 5.30:53 3.58:07 10.37:12
42 Nils Winge IK Fyris Triathlon 1.07:57 5.34:42 4.00:05 10.42:44
43 Joachim Havimäki I2 IF Triathlon 59:29 5.57:22 3.46:21 10.43:12
44 Erik Lundström Gröna Budet IF 1.13:03 5.48:05 3.42:16 10.43:24
45 Andreas Forsberg Falu SS 1.04:26 5.42:50 4.06:37 10.53:53
46 Andreas Carlssson FK Snapphanarna 1.04:04 5.47:27 4.09:07 11.00:38
47 Göran Säfverblad Stockholmspolisens IF-Triathlon 58:55 5.51:52 4.13:24 11.04:11
48 Johan Haglund Västerås Triathlon 51:44 6.08:33 4.06:35 11.06:52
49 Greger Sundin Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.14:03 5.51:28 4.12:29 11.18:00
50 Marcus Thim Tidaholm 1.04:28 5.27:04 4.49:11 11.20:43
51 Anders Öberg Kalmar RC Triathlon 1.21:04 6.12:19 3.51:01 11.24:24
52 Fredrik Selmered Stockholmspolisens IF-Triathlon 58:59 5.43:45 4.42:31 11.25:15
53 Dan Johansson Triathlon Väst 1.34:13 6.06:57 4.03:33 11.44:43
54 Joel Rydström 338 Småland Triathlon & Multisport 1.05:45 6.36:17 4.11:14 11.53:16
55 Tuve Kwarnmark Triathlon Väst 1.16:28 6.16:57 4.54:10 12.27:35
56 Christer Sterving Ramlösa 1.06:55 6.34:57 4.47:23 12.29:15
57 Stefan Frisk SK Elfsborg 51:31 6.11:14 5.33:51 12.36:36
58 Adam Millberg A1 IF 1.36:15 6.25:24 4.35:36 12.37:15
59 Petri Hellberg Skövde Triathlon 1.16:01 6.15:14 5.12:32 12.43:47
60 Mats Karlsson Cykelklubben Ramen, Kalmar RC 6.18:05 5.08:42 12.56:28
61 Carl Nordbeck Roden Triathlon Club 1.14:02 6.07:23 5.38:34 12.59:59
62 Magnus Wiskås Stockholm City Triathlon 1.21:56 6.36:02 5.08:48 13.06:46
63 Christer Blomqvist Gislaveds Triathlon 1.04:24 6.45:56 5.40:40 13.31:00
64 Annette Lunde Triathlon Väst 1.04:30 6.17:59 4.13:12 11.35:41
65 Marina Lindgren Stockholm City Triathlon 59:11 5.58:40 5.18:28 12.16:19
66 Anna Engman Kvarnsveden Triathlon 1.14:42 6.56:36 4.06:48 12.18:06
67 Lotta Johansson Triathlon Väst 57:12 6.17:47 5.30:40 12.45:39
68 Marie Petersson Anderstorps SS Triathlon 1.02:53 6.54:33 5.04:29 13.01:55
69 Lena Karlsson Eskilstuna IK Triathlon 1.15:30 7.23:23 5.20:36 13.59:29
70 Leif Eriksson Nyköping/Oxelösund Triathlon 57:29 5.23:29 4.04:07 10.25:05
71 Mats Hägglund Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.08:37 5.22:25 4.10:22 10.41:24
72 Lars Tauson Triathlon Väst 1.13:43 5.48:23 4.40:27 11.42:33
73 Dick Särman Triathlon Väst 1.09:49 5.58:41 4.50:15 11.58:45
74 Peter Pettersson VAIS-skidor/löpning 1.15:18 6.25:20 4.29:24 12.10:02
75 Benny Christiansson Kristianstads Triathlon 1.06:24 5.46:35 5.42:30 12.35:29
76 Bertil Hansson Triathlon Väst 1.02:28 6.07:01 4.31:43 11.41:12
77 Kent Larsson Nyköping/Oxelösund Triathlon 1.28:37 6.17:12 4.42:51 12.28:40
78 Esko Hindikka Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.30:10 6.40:35 4.19:08 12.29:53
79 Stefan Mörck A9 IF Triathlon 1.12:29 7.31:45 4.01:38 12.45:52
80 Sampo Suomela Kinna 1.08:05 5.49:39 3.40:10 10.37:54
81 Peter Larsson Kalmar RC Triathlon 57:14 5.18:39 4.25:36 10.41:29
82 Björn Stenbrink Eskilstuna IK Triathlon 1.04:20 5.53:45 3.49:51 10.47:56
83 Christer Karlsson Kalmar RC Triathlon 57:20 5.38:23 4.15:36 10.51:19
84 Greger Nilsson IFK Strängnäs 1.17:58 5.42:35 3.52:21 10.52:54
85 Markus Robert Nacka 1.09:14 5.53:05 3.51:47 10.54:06
86 Staffan Ström Habo 1.16:42 5.41:00 3.58:37 10.56:19
87 Kristian Jägenmark Kristianstads Triathlon 1.07:11 6.00:17 4.10:47 11.18:15
88 Kristian Berglin Stockholm 1.08:04 5.57:57 4.14:44 11.20:45
89 Mats Magnusson Pripps IF 58:17 5.58:30 4.35:29 11.32:16
90 Niklas Eidmann Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.16:17 6.26:17 3.50:59 11.33:33
91 Daniel Nihlen Saltsjö-Boo 1.05:59 6.03:02 4.26:50 11.35:51
92 Marco Hermansson Nyköping/Oxelösund Triathlon 59:08 5.58:35 4.40:05 11.37:48
93 Per-Axel Sundström Johannisbergs AIK 1.32:48 6.07:55 4.24:20 12.05:03
94 Mats Svensson Comwell 1.04:29 7.11:04 3.55:05 12.10:38
95 Håkan Dalåker Lerum 1.20:21 6.31:47 4.18:54 12.11:02
96 Johan Andersson Race & Shine Sports Club 1.13:25 6.07:20 4.50:20 12.11:05
97 Kenneth Forsberg Kalmar RC Triathlon 1.23:29 7.15:22 3.39:05 12.17:56
98 Olavi Suomela Skene 1.30:02 6.27:31 4.22:52 12.20:25
99 Lars Holm Hofors Brandkårs IF 1.29:15 6.34:39 4.22:05 12.25:59
100 Bengt Lundström Astra IF 1.31:25 5.17:12 5.41:17 12.29:54
101 Lars Gustafsson Oskarshamn 1.08:06 6.48:50 4.51:13 12.48:09
102 Tommy Klippvik Färjestadens Motion 1.21:58 6.46:17 4.44:12 12.52:27
103 Erik Danielsson Årsunda IF 1.09:06 6.33:30 5.13:42 12.56:18
104 Henrik Sjöberg Pilsnerns vän 1.34:56 6.48:50 4.35:32 12.59:18
105 Kristofer Samsing Riksdagen IK 1.43:46 6.19:40 5.07:52 13.11:18
106 Leif Malmqvist Heleneholms IF Tri Team 1.18:10 6.36:28 5.16:59 13.11:37
107 Stefan Johansson Kalmar RC Triathlon 1.30:27 6.28:29 5.14:06 13.13:02
108 Bengt Jansson Banverket Sjömarken 1.34:19 7.24:02 4.18:33 13.16:54
109 Reino Abbegren Lisebergs IF 1.25:53 6.43:32 5.08:10 13.17:35
110 Marcus Johnsson Luleå 1.19:09 6.52:44 5.06:47 13.18:40
111 Ulf Nordin Vellinge 1.12:49 7.24:03 4.47:55 13.24:47
112 Andre Bouyer Kalmar RC Triathlon 1.15:25 6.42:53 5.34:38 13.32:56
113 Mikael Sannelius Linköpings Studenters IF 1.57:31 7.30:49 4.10:05 13.38:25
114 Tyrone Johansson Växjö Löparklubb 1.33:30 6.46:49 5.25:30 13.45:49
115 Peter Engstrand Triathlon Väst 1.29:11 6.26:58 5.50:36 13.46:45
116 Johan Furunäs Mälardalens Högskola 1.36:01 7.07:27 5.05:12 13.48:40
117 Martin Sandell Friskis & Svettis Kungsbacka 1.19:49 7.20:26 5.13:27 13.53:42
118 Jan-Ola Hallberg Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.23:14 7.08:22 5.22:15 13.53:51
119 Niklas Johansson Töreboda 1.42:07 6.37:57 5.38:22 13.58:26
120 Lars Lundholm Töreboda 1.42:13 6.37:56 5.38:17 13.58:26
121 Markku Karjalainen Team F-arton Sport Club 1.18:56 8.40:16 4.24:07 14.23:19
122 Tommy Fernsten Kvarnsveden Triathlon 1.11:01 6.38:03 6.17:59 14.07:03
123 Christer Beckard Lidingö Triathlon 1.23:32 7.25:24 5.36:01 14.24:57
124 John Cardesjö Team F7 1.15:33 6.24:31 6.49:14 14.29:18
125 Holger Bjarnehag Sundbybergs IK 1.57:48 6.58:13 5.40:16 14.36:17
126 Bo Johansson Oskarshamns Grovplåt 1.23:47 7.05:46 6.10:17 14.39:50
127 Krister Einarsson Järvsö IF 1.45:38 7.43:57 5.14:14 14.43:49
128 Adam Svensson Ericsson Radio Access AB 1.04:43 6.48:49 6.52:20 14.45:52
129 Roger Lillqvist Järfälla 1.15:10 6.26:55 7.03:49 14.45:54
130 Jerry Svensson Alnab 1.49:23 7.35:28 5.23:26 14.48:17
131 Jesper Lindström Ericsson Radio Access AB 1.45:34 7.38:53 5.23:54 14.48:21
132 Eric Anderson Dynapac IF 1.01:52 7.22:14 6.26:17 14.50:23
133 Bosse Schram Rask 1.38:05 6.38:17 6.35:14 14.51:36
134 Lars Lind Dalregementets IF 1.49:23 7.39:17 6.07:55 15.36:25
135 Martin Johansson Göteborg 1.42:19 7.48:43 6.28:28 15.59:30
136 Peter Karlsson SK Elfsborg 1.06:09 6.00:57 4.14:17 11.21:23
137 Kent Åberg Kalmar RC Triathlon 1.15:58 6.39:24 5.03:27 12.58:49
138 Jonas Andersson Brandförsvaret, Halmstad 1.14:20 6.18:03 6.10:14 13.42:37
139 Mats Samuelsson Ericsson Sport & Fritid 1.14:18 6.31:16 5.27:49 13.13:23
140 Per Andersson Stockholm City Triathlon 1.09:03 6.15:23 5.11:40 12.36:06
141 Magnus  Hägglöv Farsta 1.33:04 7.13:21 3.42:40 12.29:05