Namn Klubb Simning Cykel Löpning Tid
1 Bernhard Hirschauer Norra Stockholm Endurance 6.41:08 4.14:50 12.11:04
2 Odd Larson Norra Stockholm Endurance 5.31:15 3.25:49 9.53:11
3 Sara Elfving Karlshamns Simklubb 7.04:57 7.29:00 15.41:55
4 Ola Langvall 338 Småland Triathlon & Multisport 7.15:17 4.54:13 13.32:56
5 Björn  Tunemalm Stöcke TS Järnet 5.53:16 4.00:07 10.48:57
6 Sofie Lantto Terrible Tuesdays Triathlon 6.44:00 5.24:17 13.23:08
7 Stefan Hertil Buena Vista A.C 6.06:16 4.13:23 11.22:28
8 Rickard Wallén Team B3IT 5.34:36 3.27:45 9.55:22
9 Patrik Lilja Team Kungälv IS 5.51:48 4.19:54 11.17:50
10 Magnus Konradsson LuleKamraterna 6.34:52 6.08:42 14.12:14
11 Jonna Kässi Gällivare Endurance Club 7.40:06 5.47:07 14.45:24
12 Carl Norell Terrible Tuesdays Triathlon 5.23:01 4.22:16 10.43:13
13 Mattias Rekonius Örebro AIK Triathlon 7.02:21 5.18:15 13.32:08
14 Johanna Holmsten Norra Stockholm Endurance 7.34:09 5.19:10 14.12:34
15 Magnus Karlsson Gällivare Endurance Club 5.27:43 3.54:08 10.12:15
16 Emil Nilsson Stockholm 5.44:11 4.07:00 10.52:47
17 Rafael Saers Gävle Triathlonklubb 7.11:40 5.22:28 13.38:11
18 Christian Jonhammar Stockholmspolisens IF-Triathlon 5.38:19 4.20:41 11.17:50
19 Eva Lidman Luleå 6.38:55 4.33:44 12.28:46
20 Niklas Holmsten Solna 6.32:14 4.55:55 12.35:51
21 Catrine Gustafsson Gnesta 7.38:32 6.35:02 15.33:02
22 Anssi Härmä Gnesta 7.50:55 6.35:01 15.33:02
23 Daniel Westerblom Stockholmspolisens IF-Triathlon 6.30:02 4.15:25 11.41:43
24 Daniel Dyrander Gällivare Endurance Club 5.35:09 3.43:49 10.21:45
25 Glenn Lund Gällivare Endurance Club 7.19:19 4.10:44 12.43:01
26 Maarit Åström Boden 6.22:50 4.21:07 11.54:36
27 Aron Modig Stockholm 6.53:49 3.49:28 11.53:46
28 Lennart Flygare Stöcke TS Järnet 6.58:21 6.07:38 14.21:29
29 Anna Bylund Stöcke TS Järnet 6.01:13 4.03:33 11.15:20
30 Per Lundh Stöcke TS Järnet 6.34:01 5.24:07 13.14:00
31 Anders Ramström Luleå Triathlon 6.09:23 4.12:42 11.25:59
32 William Malm Stöcke TS Järnet 6.33:32 4.19:09 11.44:49
33 Kristian Gustafsson Östersund Triathlon 6.40:16 4.08:17 11.59:22
34 Andreas Elmgren IK Fyris Triathlon 6.34:08 4.35:28 12.08:46
35 Niklas Norling Gävle Triathlonklubb 6.24:16 4.51:35 12.19:40
36 Örjan Fjällborg Gällivare Endurance Club 6.53:21 4.06:48 12.20:39
37 Åsa Nilsson Östersund Triathlon 6.45:29 4.34:26 12.28:46
38 Tomas Hellman Vallentunabryggeriet 6.32:57 5.01:17 12.35:51
39 Rune Bergqvist Norra Stockholm Endurance 6.27:09 5.03:57 12.52:07
40 Sara Modig AXA Sports Club 7.05:43 4.44:17 13.10:00
41 Martin Servin Stöcke TS Järnet 6.52:53 4.56:06 13.14:00
42 Cecilia Linton KLUBB SAKNAS 6.59:08 5.16:34 13.23:07
43 Tore Klingberg Stöcke TS Järnet 6.48:36 6.09:06 14.21:29
44 Christian Nilsson AXA Sports Club 7.55:42 5.35:17 15.05:44
45 Anders Björk Gävle Triathlonklubb 8.17:40 5.50:18 15.41:55