Namn Klubb Simning Cykel Löpning Tid
1 Kaj Munk Team Kungälv IS 1.18:20 6.19:19 5.59:25 13.53:01
2 Jona Dahlquist Heleneholms IF Tri Team 1.09:03 6.19:06 4.45:59 12.23:12
3 Mikael Bergqvist 338 Småland Triathlon & Multisport 1.30:19 5.56:59 4.43:28 12.20:48
4 Fredrik Hallsten Karlskrona Simsällskap 1.09:08 5.19:21 3.20:51 9.53:55
5 Christian  Malmström Karlskrona Simsällskap 1.03:09 5.18:21 3.11:42 9.38:49
6 Petter Sandelin TwinPeaks Triathlonklubb 1.06:25 5.11:37 4.03:09 10.30:11
7 Tina Fastesson Linköpings Triathlonklubb 1.06:56 5.53:43 4.19:15 11.27:13
8 Mikael Nelker Terrible Tuesdays Triathlon 1.04:40 5.09:54 3.51:06 10.15:41
9 Åsa Lundström KLUBB SAKNAS 1.02:04 5.09:46 3.06:42 9.22:59
10 Annika Åström UBSS Triathlon 1.03:49 6.54:02 5.02:08 13.09:58
11 Patric Johansson 3 City Triathlon 1.18:09 5.25:07 3.38:40 10.30:01
12 Richard Bäckström Triathlon Väst 1.02:19 5.10:28 3.35:04 9.55:32
13 Fredrik Åström Terrible Tuesdays Triathlon 1.01:52 5.55:05 5.09:18 12.18:43
14 Desiree Falk Olsson Terrible Tuesdays Triathlon 1.21:26 5.50:50 4.02:21 11.22:21
15 Daniel Johansson Kalmar RC Triathlon 1.12:44 5.27:58 3.33:52 10.23:19
16 Fredrik Båving Luleå Triathlon 1.19:25 5.59:46 3.52:38 11.22:35
17 Markus Nymark Trollhättan 1.01:16 5.09:46 3.40:07 9.58:03
18 Adam Stenman Terrible Tuesdays Triathlon 1.08:09 5.04:41 3.15:00 9.34:55
19 Peter Jönsson Terrible Tuesdays Triathlon 1.04:53 5.00:06 5.01:24 11.15:43
20 Jonas Harvard Frösön 1.05:15 5.43:20 3.51:58 10.49:14
21 Julia Lundquist Nybro 1.06:25 6.44:53 4.14:08 12.14:08
22 Gunilla Stripple Triathlon Syd 1.06:47 6.26:30 5.28:59 13.14:43
23 Claes Wikdahl Väsby SS Triathlon 1.16:58 5.38:42 4.02:20 11.05:55
24 Tony Leo Ystad 53:01 6.33:36 4.44:47 12.32:27
25 Peter Jonsson Halmstad 1.06:33 5.38:36 3.45:53 10.41:22
26 Leif-Håkan Johnsson Värnamo 1.51:46 7.12:24 6.41:56 16.07:12
27 Minna Bäckman Sundsvall 1.06:46 6.37:54 4.16:33 12.10:55
28 Claes Ivenborg IK NocOut.se 1.13:20 5.41:32 3.27:41 10.32:38
29 Niclas Fagrell SMACK 53:07 5.01:03 3.33:25 9.33:46
30 Howie Nordstrom Whitefish 1.10:21 5.40:29 4.13:14 11.10:46
31 Anna Oleander Umeå 1.22:53 6.58:51 5.32:32 14.07:52
32 Malin Attlin Årsta 1.08:53 6.11:44 4.21:01 11.49:04
33 Elin Lilja Borås 1.12:53 6.23:24 4.12:07 11.58:11
34 Gunilla Cedergren Västerås 1.20:02 6.13:01 4.03:42 11.47:19
35 Jonas Nilsson Lidköping 1.21:03 5.30:32 3.59:38 11.01:20