Namn Klubb Simning Cykel Löpning Tid
1 Stefan Norman Tyresö SS 1.05:37 5.35:45 3.58:10 10.50:11
2 Håkan Pärsson IS Göta 1.28:34 6.01:18 4.24:47 12.06:10
3 Finn Borg Tyresö SS 1.18:31 6.11:47 4.49:01 12.31:10
4 Odd Larson Norra Stockholm Endurance 1.24:07 5.14:38 4.14:20 11.01:56
5 David Kangas Stockholm City Triathlon 1.23:53 5.40:41 4.42:33 12.21:27
6 Antti Antonov Tyresö SS 1.09:01 5.14:51 3.25:21 9.57:14
7 Robin Ydremark Nässjö SLS Triathlon 1.20:36 7.07:39 5.16:48 13.57:55
8 Viktoria Johnsson Kalmar RC Triathlon 1.14:23 5.56:41 3.57:15 11.17:08
9 Mikael Ronnle Luleå CK 1.21:13 5.26:39 3.32:38 10.27:39
10 Erik  Öström Solna 1.01:38 5.10:54 3.34:03 9.54:30
11 Charlotta Nilsson Puppy TS 1.09:20 5.53:53 4.13:28 11.25:07
12 Marcus Larsson Gotlands IdrottsCenter 1.06:33 5.03:54 3.43:55 10.03:30
13 Petter Liif Södertälje Triathlonklubb 1.09:57 5.15:06 4.08:14 10.41:08
14 Rickard Wallén Team B3IT 1.18:50 5.21:03 3.52:10 10.40:30
15 Åsa Lundström KLUBB SAKNAS 1.05:18 5.04:37 3.16:05 9.30:43
16 Morgan Pätsi Örebro AIK Triathlon 1.12:39 4.58:20 4.14:58 10.33:12
17 Anna Araskog Stockholmspolisens IF-Triathlon 1.36:03 6.34:23 4.22:37 12.43:40
18 Tomas Edström Alnö Race Team 1.18:16 5.20:25 3.55:54 10.41:55
19 Lina Blomqvist Luleå 1.23:34 6.45:02 4.17:49 12.39:24
20 Ragnar Crona Triathlon Väst 1.22:52 5.38:34 4.17:13 11.31:34
21 Fredrik Croneborg KLUBB SAKNAS 56:44 4.45:16 3.11:25 8.58:46
22 Joel Evertsson AXA Sports Club 1.08:45 5.20:31 4.08:52 10.46:28
23 Lena Jakobsson Glasriket RC 1.31:12 6.19:34 3.58:36 11.57:20
24 Olle Nyman Lidingö Triathlon 1.22:29 5.30:36 3.35:28 10.37:34
25 Sanna Duvebrant Terrible Tuesdays Triathlon 1.23:38 6.40:14 4.18:23 12.34:39
26 Adam Stenman Terrible Tuesdays Triathlon 1.23:56 5.16:16 3.30:55 10.19:44
27 Jenny Eliasson Västerås 1.23:22 5.43:19 4.58:32 12.16:50
28 John Humble Terrible Tuesdays Triathlon 1.12:34 5.14:23 4.30:20 11.07:27
29 Fredrik Ekström Bjärnum 1.23:12 5.19:46 4.31:18 11.25:41
30 Johanna Sundberg Terrible Tuesdays Triathlon 1.14:04 6.46:42 5.09:32 13.23:04
31 Rebecka Harding Stockholm 1.23:18 6.59:12 4.20:33 12.54:31
32 Karin Willebrand Nacka 1.46:34 6.56:29 4.54:44 13.50:13
33 Magnus Olofsson Terrible Tuesdays Triathlon 1.13:49 5.41:17 3.20:46 10.25:09
34 Jonas Pettersson Stockholm 1.17:05 5.00:16 3.55:45 10.25:24
35 Jonas Rylander Väsby SS Triathlon 1.07:10 5.29:35 3.45:57 10.33:45
36 Ulf Winnberg Saltsjö-Boo 1.19:03 5.49:42 5.21:21 12.41:49
37 Leif-Håkan Johnsson Värnamo 2.01:12 7.18:33 6.28:24 16.15:17
38 Anna Eklöf Stockholm 1.17:23 6.12:34 4.15:04 11.55:07
39 Peter Ljungberg Göteborg 1.04:49 5.37:20 3.58:02 10.49:44